Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem miért nem lehet semmit...

Nekem miért nem lehet semmit neki pedig miért igen?

Figyelt kérdés

Az öcsémnek (16) mindent lehet, nekem semmit. A ballagásomra szerettem volna meghivni a barátnőmet, de anyu tök bunko volt velem. Az öcsémnek mindent lehet. Sokszor mondtam anyunak hogy ez rosszul esik, hogy az öcsémet elkényezteti (mikor ő meg tök csunyán beszél anyuval) én meg mindig segitek neki és ilyen velem, de mintha meg se hallaná... mit tegyek?


Kétségbeesett lány 18


2010. aug. 31. 18:38
 1/9 anonim válasza:
83%

Szerintem próbálj leülni vele, és megbeszélni ezt az egészet, mert ez így nagyon nem lesz jó.:/

Ilyenkor örülök hogy egyke vagyok:|

2010. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sokszor én is jobban örülnék ha egyedül lennék... de az a baj hogy anyuval beszélni se lehet mert ő lesz a "sértett" fél...
2010. aug. 31. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

pedig muszály lenne vele beszélni...ha nem is beszélni akkor inkább cselekedni ;) Esetleg te is legyél olyan mint az öcséd..(ne olyan csak hasonló) és hátha rádöbben.Csak ne szokd meg.xP

De lehet h. ez nem is jó ötlet... : o

2010. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
az anyukád egy picit őrült én megértem a helyzeted bár egyke vagyok de szentem is ülj le vele és komolyan beszéljetek
2010. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Ülj le, beszéld meg vele, hameg nem lehet akkor vagy kiabálj vagy pedig tedd a következőt.:) Amikor anyukád pl szívességet kér tőled akkor egyszerűen mond vmi hasonlót pl: "miért nem kéred meg a drágalátos öcsémet?" stb, jó lehet ez nem a legjobb visszaszólás de ha ennek sem lesz hatása akkor pl mond meg anyukádnak (hisz már 18 éves vagy) hogy ha nem változnak meg a dolgok akkor elmész. Elég idegesítő ez a helyzet.Sajnállak:(
2010. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso: Köszönöm szépen ^^ Sokszor szoktam neki mondani, hogy mondd az öcsémnek/fiadnak mire ő azt válaszolja hogy "én ilyet sose mondtam az anyámnak, te vagy a lány". Nem értem miért vagyok másabb, mint a fiu öcsém... utálom hogy különbséget tesz hármonk közt (mert van egy kisebb öcsém is, aki 7 éves)
2010. szept. 2. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdésre válaszolva, valószínűleg azért van így mert te lány vagy, és a lányokat mindig jobban féltik.

Mert gyengébb, nehezebben tudja megvédeni magát stb.

Nem rosszat akar csak félt, ezért ne haragudj rá.


És szerintem is csak az lehet a megoldás hogyha beszélsz vele.

2010. szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha beszélni nem tudsz Veled, akkor kezdj el másképp viselkedni! Ne segíts otthon semmiben, ne hallgass anyudra! Ha kérdőre von, Te tudsz azzal védekezni, hogy Te megpróbáltad megbeszélni, nem lehetett...


Anyum anno engem is fogni akart, de nem sikerült Neki, korán megtanítattam Vele, hogy az én életembe nem szólhat bele!


Pl.: 12 éves voltam, nem engedett el a legjobb barátnőmhöz, akik akkor költöztek Tőlünk 120 km-re. Próbáltam vele beszélni, hogy önálló vagyok, el tudok vonatozni egyedül is, de hiába, nem engedett. Lázadó természet voltam, azt hazudtam, hogy egy helyi baratnőmhöz megyek, közben meg elutaztam... Mikor haza mentem, közöltem, hogy hol voltam valójában. Több hasonló eset után anyum megtanulta, hogy engem nem irányíthat, azt csinálok amit akarok, de ha elenged, akkor nem fogok hazudni!


A szülők nevelése nehéz feladat! Csak ellen kell szegülni, szépen, finoman!


Sok szerencsét!


20/L

2010. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
20/L Nagyon szépen köszönöm Neked is :) Megpróbálok valami lázadó kamasz képébe bújni, talán sikerül valamit elérnem, hogy végre az én akaratom is érvényesülhessen, azért mégis csak 18 vagyok :S
2010. szept. 3. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!