Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan szülővel, aki nem akarja engedni, hogy a lánya a párjához költözzön?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. januárban szeretnék a páromhoz költözni, aki alig félórányira lakik tőlünk, ugyanabban a városban. már több, mint 2 éve vagyunk együtt. már kezdtem pedzegetni anyukámnak a dolgot, mert ő a döntő a családban ilyen téren, de nem igazán akarja. illetve, h miért, meg miért nem jó ha hetente 2x ott alszom stb., ráadásul épp most beszéltünk róla, és azonnal ingerült lett, gondoltam h nem fog neki tetszeni. de nincs ötletem mit csináljak, meg legközelebb is ezzel fog jönni.
2008. dec. 10. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
21évesen egy érett felnőtt nő vagy.Ezt ő nehezen érti meg,mert te még mindig a pici lánya vagy. Minden nap beszélj erről róla,vagy csak emlitsd meg neki,ne hagyd annyiba.Ha szeretitek egymást akkor megéri néha balhézni vele,próbálkozz így egy hétig, ha még mindig mereven el zárkozik,akkor egyik nap pakolj össze és gyerünk.Ha ténleg szeretitek egymást akkkor a szerelem mindent legyőz.Idővel ő is belátja,persze csak akkor ha ennek nincs valami más oka,esetleg a pároddal kapcsolatba.
2008. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, apukád mennyire tud hatni rá; esetleg lehetne ő a háttértámogatás, már ha jobb-ban vagy vele, mint anyukáddal.


Drasztikusabb lehetőség, hogy simán elcuccolsz, akár tetszik anyukádnak, akár nem. Majd megszokja.


A fő kérdés igazából csak az, hogy mennyire függesz anyukádtól, vagy mennyire nem. Tehát teszem azt van-e saját kereseted és/vagy tanulsz-e még, van-e, amit rendszeresen ő csinál meg neked, stb. Mert ha eléggé a saját lábadon állsz, akkor könnyebben költözhetsz akkor is, ha ő ezt ellenzi. Elvégre már jónéhány éve elmúltál 18, tehát te dönthetsz a saját sorsod felől.

2008. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
21évesen ha el akarsz költözni nem hiszem, hogy engedélyt kell kérned rá. Engem a szüleim bulizni sem engedtek el, este 10re otthon kellett lennem mindig. Én 21évesen untam ezt meg, pedig nem volt senkim és még suliba jártam. Mellette dolgoztam és az egyik evfolyamtársam albiban lakott egy nagy lakásban, így megbeszéltem vele, mi lenne ha odaköltöznék. Belement, úgyh én szembesítettem anyuékat a kész tényekkel, mármint azzal, hogy holnap költözöm. Persze köpni nyelni nem tudtak, de mondtam ez van és kész. nehogy már 21évesen csak 1ig mehessek el otthonról, mert ők azt hiszik, hogy még mindig csak 12vagyok. Ha tényleg el akasz költözni, akkor ne engedélyt kérj, hanem jelentsd be. Felnőtt ember vagy, és már el tudod dönteni egyedül is, hogy mit akarsz. És ezt NEKED kell eldöntened, nem másnak!!!!! nekem az eset után sokkal jobb lett a kapcsolatom a szüleimmel. Most 25vagyok azóta már férjhez mentem, befejeztem a sulit, és nem kallódtam el.
2008. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, megpróbálom többször. igaziból szerintem azon aggódik h egyedül lesznek, de nővérem még itt van, csak én vagyok a legkisebb. bátyám is más városban tanul. elég nehéz meggyőzni, még korainak tartja, de a páűromat hálistennek szeretik.
2008. dec. 10. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Fél órányira lakik? Akkor nem hiszem, hogy jó, hogyha simán odacuccolsz. Költözzetek 200 km-rel arrébb
2008. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

egész jó tanácsokat kaptál itt fejjebb. Valóban nem kell engedélyt kérned, csupán bejelenteni, mert felnőtt nő vagy, aki hamarosan gyereket fog nevelni.

Nem tetszik, hogy ennyire önzők a szüleid. Nem a te boldogulásodat és boldogságodat nézik, hanem a saját kényelmüket. A gondoskodás pedig különéléssel is megvalósítható. Nem vagy bentlakásos cseléd.

Ha pedig az elköltözésed után is rádtelepszenek és beosztják azidődet - amit a párod majd nem fog jónéven venni és sokat fogtok veszekedni, akár szakcítani is - , akkor a másik hozzászólónak is igaza van 200 km a megoldás.


valszínűnek hálátlan húzásnak tűnik, de ne felejtsd el a természet rendje szerint szüleid hamarabb fognak megahlni és te itt maradsz egyedül. Akkor akarsz majd pasit fogni magadnak? Honnan veszik a szüleid azt a felelőtlen magatartást, hogy megakadályozzanak a függetlenséged kialakításában 21 éves korodban?


apukáddal összefogni szinte reménytelennek tűnik, mivel nálatok anyu a főnök és ő nem fog melletted kiállni, mert utána neki kell tartani a hátát.

Szóval nem nem beszélni kell róla, hanem egyszerűen csak lépni.


Ja de a párod maximális támogatása nélkülözhetetlen!

2008. dec. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem félt, fél. minden szülő várja mikor nőnek már fel a gyerekek, de amikor el kell engedni őket az nehéz. gondolj bele, 21 évig ott voltál a nyakán, az hosszú idő. :D


próbálj meg szakaszosan elszakadni, úgy biztos könyebb mint 1ik napról a másikra.

2008. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a leirtak alapján nincs rossz szándék anyukádban,csak félt téged,te vagy a kislány,ráadásul a legkisebb gyereke. Viszont meg kell értenie ,hogy 21 évesen már felnőtt vagy,és előbb utóbb kirepülsz a családi fészekből,ez az idő ugy néz ki most jött el.ha végképp hajthatatlan,dühös,durcás,akkor tényleg csak cuccolj össze.Szerintem az is jó megoldás ha egyszerüen kijelented neki: Anyu x hét mulva elköltözöm,nincs apelláta:D
2008. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!