Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet egy hihetetlenül...

Mit lehet egy hihetetlenül szenilis vénasszonnyal kezdeni?

Figyelt kérdés

Velünk él nagymamám, de nagyon elviselhetetlen. 75 éves, de anyámnak folyton magyaráz, szidja, üvölt vele. Olyan dolgokat mond, ami nem igaz, csak az ő agyszüleményeivel van elfoglalva. Azt mondja, anyám elveszi az összes pénzét, nem ad neki enni, közben képes lenne az egész hűtőt felfalni, sokszor volt már, hogy az én kajámat is megette előlem. Nem lehet vele értelmesen beszélgetni, ha rákezd, akkor csak fújja a magáét, nem figyel arra, amit anyám vagy én mondunk neki, és a legrosszabb, hogy teljesen összefüggéstelenül mond mindent, ami eszébe jut.

Aztán van, hogy gondol egyet, se szó se beszéd fogja magát és elmegy akár napokra is és nem tudjuk hol van, mi van vele.

Anyám már azt mondja, nem tud meglenni úgy, hogy ne idegesítse fel. Ráadásul mindig a legrosszabb alkalmat választja ki. Például ma anyámnak egész éjszaka dolgoznia kellett, reggel pedig arra keltem, hogy nagyanyám ordibál vele.

Nagyon nehéz ezt elviselni, nincsen senkije rajtunk kívül és ez megy már 8 éve. Szerintetek mit lehetne csinálni vele? Nem hallgat senkire és semmire.


2010. aug. 30. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet elköltöztetni vidékre valami olcsó bérleménybe?

És ha még él 20 évet?

Anyukád fontosabb, nem?

2010. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Öregek otthona?Elég sok pénz,de megéri,ha már ilyen súlyos a helyzet.

Vagy ha nem öregotthon,akkor Bilobil.Egy kicsit jobb lesz tőle a gondolkodásmódja,javulni fog,elhiheted.Egyik mamámmal ugyanezt tapasztaltuk,vettük neki ezt a Bilobilt a gyógyszertárba(mert fel is irták neki),és ha csodát nem is,de azért sokat tett annak érdekében,hogy ne csináljon és ne mondjon hülyeségeket..

2010. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a mamád nem beteg ? Ha tényleg szenilis, időskori dementia, akkor nem tehet róla, hogy így viselkedik. Akkor kezelni kell, rosszabb esetben idősek otthona. Ezt kéne kideríteni..
2010. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Lehet például tisztelni azért, hogy anyádat megszülte, felnevelte, dolgozott x évig. Lehet emberként tekinteni rá és szeretni, a hibáival együtt.

És lehet arra gondolni, hogy anyád is lesz öreg és elviselhetetlen, sőt, te is.

2010. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez alzheimer kórra emlékeztet, be kellene adni intézménybe, sok olyan idősek otthona van, ahol alzheimereseket is gondoznak.
2010. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

kérdezd ki háziorvosod vagy gyógyszerészed! és ez nem vicc

kolléganőm anyukája is odaköltöztette a mámát,mert már beteges volt meg minden,de ő is az a rosszindulatú volt, eldugta a kaját,szidta őket stb.de nekik nem volt szivük berakni idősek otthonába,nem rég rosszul lett és korházba került,de egy ilyen idős nagymama állandó felügyelettel jár, gondolom nem akarod h. anyukád idegileg kikészüljön.Igaz h. ti si ilyenek lehetettek,de egy idős,beteg embert szakemberre kell bízni,majd a doki megmondja mi legyen.

2010. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyim is 75 éves és vele sem egyszerű az élet... velünk él, de egy teljesen külön kis lakásban. Akad olyan, hogy hétköznap reggel fél7kor be szeretne jönni hozzánk és ha nincs nyitva az ajtó, azonnal megsértődik és nem érti meg, hogy reggel nem az az első gondolatunk, hogy kinyissuk az ajtót,mert csak a rohanás megy, mindenki együtt megy el otthonról(hozzáteszem van a hátsó ajtóhoz is, ahol kopogtat, és mi mindig kivesszük, ha valami baj van, tudjon jönni éjjel, nehogy ne halljuk meg, hogy kopogtat szegény) Annyira megsértődik, hogy olykor hetekig nem szól hozzánk, azt mondja, hogy ő kirekesztett... na és még vannak hasonló dolgai, magyarázhatjuk neki, de nem érti, mert ő nem ilyen világban nőtt fel.

Nem tudunk mit csinálni, csak elfogadni, és igyekszünk odafigyelni rá, na meg az ajtóra... :)

Sajnos nem tudtok vele beszélni erről, mert megsértődik... fogadjátok el, és minél kevesebb támadási felületet hagyjatok, mert valamiért úgyis belétek fog kötni... szeressétek, idős már, és mi is egyszer leszünk ennyi idősek (reméljük)!

2010. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
bocs kimaradt, hogy a hátsó ajtóhoz kulcsa van :) (hétfő van) :P
2010. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

13:08

Hát én sokkal inkább anyámat tisztelen és becsülöm, hogy ezek ellenére is ha nagyanyámnak van valami kínja egyből ugrik és legtöbbször higgadtan kezeli, ha ordibál vele, pedig hát nem szép dolgokat mond neki.

Én értem, hogy nem feltétlenül nagyanyám tehet róla, hogy ilyen lett. Az volt a kérdés, hogy mit lehet vele kezdeni?

2010. aug. 30. 13:16
 10/10 anonim ***** válasza:

biztosan beteg!

szegény papám is ilyen volt :( kb 5 évig húzta ezzel a betegséggel, ami egyre inkább súlyosbodott.

én nem tudtam érte haragudni, és végképp nem tudtam utálni, hiszen tulajdonképpen abba rokkant bele, hogy értünk dolgozott egy életen át. eléggé munkamániás volt. :(


szóval vigyétek a nagyit orvoshoz, ez jobb nem lesz. én tudom.

tudom, hogy nehéz, de kérlek ne utáld ezért, hiszen nem tehet róla.

gonosz dolog, de ha ennyire ellehetetleníti az életeteket, akkor érdemes lenne elköltöztetni idősek otthonába. az viszont egy vagyonba fog kerülni...

2010. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!