Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit éreznél, ha kiderülne,...

Mit éreznél, ha kiderülne, hogy apukádnak csomó hitele van azért, hogy a családot fenntartsa?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
zomorú lennék.De mit tudsz csinálni?Nem hinném, hogy te felelős vagy, te a gyereke vagy.
2010. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Annyira szörnyű :(
2010. aug. 27. 20:36
 3/15 anonim ***** válasza:
Szegény...,kényeztessétek egy kicsit, h érezze, van egy szerető családja akikért megéri dolgozni.
2010. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Segíts, vállalj valami munkát! Tudom, nem könnyű, de hidd el, neki sem.
2010. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit éreznék?

tisztelném az apukámat, hogy ezt megtette.


Kérdezd meg, miben tudsz segíteni. Legyél rendes gyereke, hogy azt érezze, igen megérte gürizni érted.

Próbálj meg te is spórolni,

tuodod: nem égeted a villanyt feleslegesen, nem folyatod a vizet feleslegesen,(inkább zuhanyozz) megkiméled és vigyázol a dolgaidra, hogy ne kelljen újakat venned.

Ha érezteted apukáddal, hogy te igen is hálás vagy ezért akkor boldog lesz, bármennyire is nehéz neki.

Ha annyi idős vagy már valami diákmelót válalhatsz. Vagy kutyasétáltatást zsebpénzért.

Nem fogsz sok pénzt keresni vele, de legalább a saját kiadásaidat tudod fedezni.

2010. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

16


Már nagyon félek, mert az autót is eladta, hogy tudja kifizetni az adósságokat, és már alig ad neki valaki kölcsön.

2010. aug. 27. 20:48
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Na azért jó lenne tudni a hitelfelvétel körülményeit.

Ha neked nem nagyok a kiadásaid, akkor szerintem felesleges dolgoznod, ez attól is függ, hány éves vagy, de nehogy már te gürizzél gyerekként akkor, ha az nem oszt, nem szoroz...még az is lehet, hogy ez apukád felelőtlen döntése volt, ezesetben nehogymár te dolgozzál,a mikor még gyerek vagy...biztos, h ez a pénz arra ment, h eltartson titeket? csakmert az én környezetemben a szülők nem épp ezért vettek fel hitelt...

2010. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Mivel az én apám jól keres (fizetés átutalásokból látszik), ezért ha a család fenntartásához hiteleket venne fel (amire nincs szükség a fizetések alapján), gyanakodnék, hogy nem tiszta úton jár, hiszen valahova máshova tenné akkor a fizetését.


Nem tudom, milyen a ti helyzetetek, és miért kellenek a hitelek, de sokan vannak nehéz helyzetben, úgyhogy inkább nem mondanék semmit. Ha valaki tud hitelt felvenni, az azt jelenti, hogy van munkája (anélkül nem kap hitelt senki), de olyan fizetésre nem adnak hitelt a bankok, ami nem hitelképes, vagyis olyannak kéne lennie annak a fizetésnek, ami nem veszélyezteti a család megélhetését (törlesztéssel együtt), akkor viszont nem lenne szükség hitelre, hiszen meg kéne tudni élni belőle (persze extrák nélkül, de mégis) vagyis valami más miatt kell az a hitel, lehet, hogy olyan dolgokra is költötök, ami nem létszükséglet. Ha mi lennénk ilyen nehéz helyzetben, inkább a nadrágszárat húznám összébb és lemondanék valamiről, ami kevésbé fontos, de a hitel egy ördögi kör (lakáshitelt nem veszem ide, mert az speciális).

2010. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ahogy anyám monda 'egyre több lett a kiadás, és kevesebb a bevétel'
2010. aug. 27. 20:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Köszönjétek meg, hogy ilyet tett értetek. Szomorú, de sajnos sok család hitelhez nyúl (az én családom is).
2010. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!