Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kijöttem külföldre dolgozni,...

Kijöttem külföldre dolgozni, mennyi gyerektartást kell most fizetnem?

Figyelt kérdés
5 évig éltem együtt a volt párommal, házasok nem voltunk csak egy 4 éves gyerekünk van, és 9 honapja szétmentünk. én kijöttem külföldre dolgozni, azota küldök neki havi 60 ezret de ö most már a fizetésem 20% kér.500 ezret keresek itt és igy neki 100 ezer járna? Biroságra akar menni vajon megitélné neki a biroság? Ezt az összeget vagy kizárt mert tul magas,
2008. dec. 8. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ, hogyan állapodtatok meg, hogy fix összeg, vagy százalék. Ha százalékban, akkor jogos a 100e Ft.

Egyébként meg miért sajnálod a gyerekedtől, meg a volt párodtól?

Amíg te éled az életed, addig ő a nap 24 órájában törődik a te gyerekeddel is. És ilyen esetben nem csak az a kiadás, hogy enni, inni adjon a gyereknek, meg öltöztesse, hanem sok egyéb járulékos költség is van!

2008. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
A bíróság általában úgy szokta megállapítani, hogy "X forint, vagy a mindenkori fizetés X%-a". Hogy a ti esetetekben hogy határozott a bíróság, nem írtad meg, így elég nehéz tanácsot adni. Te tudod, hogy milyen körülmények között élnek, mennyit keres a volt párod, de úgy gondolom, hogy egy gyereket havi 60 000 forint gyerektartásból, a családi pótlékból és az anya fizetéséből fel lehet nevelni. Még talán kettőt is... Igényfüggő.
2008. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Itt a neten is tudsz kerdezni jogaszokat ezzel kapcsolatban.

Hiaba keresel ennyi penzt, ezt te nem otthon koltod el, otthon teljesen mas ennyi penz, mint kulfoldon. Kulfoldon ez minimalbernek szamit szerintem, es mondjuk egy alberlet, vagy szoba berlese 3,4,5-szorose az otthoninak.

Szerintem kerdezd meg az ugyvedet, hogy mennyi illeti meg a volt parodat jogosan, igy feleslegesen nem kell veszekedni.

2008. dec. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

én sztem menj el ott ahol laksz,és éRdeklödd meg.egyrészt azért,hogy ha ennyit keresel,ne sajnàld a gyerekedtöl,hanem akkor igenis adj többet.de persze annyit amennyit köteles vagy adni.menj be alahova és kéRdezd meg.

amugy meg az én pärom külföldi,én magyar vagyok,külföldön lakunk.ha külön mennénk,és hazaköltöznék,akkor én 105.ezret kapnék havonta a kisfiamra.de lehet nàlatok ez mäshogy van mivel te is magyar vagy.de azträn lehet hogy nem..hiszen ennyit keresel,és ¨külföldön laksz,lehet ennyit itélnek meg a kisfiad fele,de legyél fer,éS menj el kérdezd meg.de én sztem ennyit fognak mondani neked,hogy kb 100 ezer ftnyi összeget utalj a gyerekedre havonta.

2008. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Amennyiben a hatvanezer forint átutalásával - és gyermekedre költésével - a gyermek életszínvonala és a te életszínvonalad azonos (vagy a gyermeké jobb), akkor a gyerektartás mértéke jogos. Ha a te életszínvonalad ettől függetlenül jobb, mint a gyermeké, akkor a gyerektartás kevés. Ha a te életszínvonalad mérhetetlenül lesüllyed ennek az összegnek az átutalása miatt, akkor a gyerektartás jogos.


Annyit tudunk, hogy külföld. Ez a külföld lehet Japán is, ahol ez a pénz a minimálbért sem éri el és igencsak szenvedés lenne belőle megélni (még gyerektartás fizetése nélkül is), de lehet egy olyan ország is, ahol ebből te vígan elvagy. Ezt döntsd el, ítéld meg saját magad.

A bíróság ilyen magas jövedelem esetén nem fog egy gyerekre 20%-ot megállapítani, hanem azt fogja mondani, hogy a mindenkori fizetésének a 15%-a, de minimum 30e Ft körüli összeg. Ennél többet egy gyerekre igen indokolot esetben állapítanak meg. Így még mindig jobban jár az exed, hiszen a 15%-nál viszont kevesebbet nem igazán fognak megállapítani.

Mindenesetre a te életszínvonalad kell mérlegelni. Hiszen lehet, hogy te ennyi bejövő pénz esetén is "hajléktalan" vagy. És az is lehet, hogy nagyon jól élsz. Ha viszont az életszínvonalad átlagos, akkor a gyerektartás mértéke akár eltúlzott is lehet.

2008. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!