Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lenne a megoldás?

Ez lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Nem mindig tartózkodom a családom egyik felénél (elvált szülők, stb.), de konkrétan kezdik semmibevenni a jelenlétem. Akkor viselkedjek én is hideg módon velük? Felsőoktatásban tanulok, még nem tudok elmenni itthonról, de nem is mindig vagyok itt. Pontosabban egyszer édesanyámnál, egyszer édesapámnál vagyok. A második esetben engem kezdenek kihagyni egyre több dologból (családtagok fontosabb eseményei, rosszabbul kezelnek néha mint egy vendéget, összekoszolt, rendetlen a szobám sokszor mire megyek /rendszeresen megyek és rendszeresen van ez, akármit csinálok.../, vizsgáim nem érdekli őket, bömbölhet a zene akármikor), és rendben, azt bőven elfogadom, hogy kirepülőben vagyok/lennék, de nemár, hogy a saját családom egy része, a "szülőházamban" nem kezel/tisztel legalább úgy, mint egy vendéget... Nekem elég az, hogy nem egy koszos szobába kelljen visszajönni, de neeem, ez nagy kérés...


Szóval az lenne a megoldás, hogy én is hidegen hagyom a kéréseket, és hidegen viszonyuljak? (Ez megjegyzem nagyon távol áll tőlem, de mást már nemnagyon tudok elképzelni...)


2021. jún. 18. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Miért kéne úgy kezelniük a szüleidnek téged mint egy vendéget?
2021. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#22:09 nem tudom másoknál hogy szokás, de mi a vendégeknek legalább egy tiszta alvóhelyet biztosítunk, ha estére maradnak. És én tisztán és rendezetten hagyom a szobám ott, de szerintem 20-ból 2-3 alkalommal találtam csak ugyanilyen rendet amikor a hsaználaton kívüli szobámba hazamentem, mert amúgy mindenkinek sajátja van...

De nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy ha már annyira se értékelnek, mint egy vendéget (magyarul koszos szoba vár, egyebeket nemondanak el, amit egy normális családban szokás (lenne?)), akkor én is hidegen viselkedjek velük?

2021. jún. 18. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezt mondtad már nekik is? Én ezzel kezdenék, ha eddig nem történt volna meg.


Egyébként a tiszta szoba alap, akár vendég az ember, akár családtag.

2021. jún. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondtam már olyat is, ha még egyszer megtörténik ez, nem maradok, de utána valahogy mindig úgy alakult, hogy ezt a kijelentést nem tudtam megtartani.. A helyzet viszont változatlan...
2021. jún. 18. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Én nem mennék akkor egy darabig, ha kérdezik, miért, elmondanám, amit leírtál.
2021. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2.

Bocsánat, máshogy értelmeztem.

2021. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%
Szóval kb felnőtt vagy, akkor nem értem, miért kéne elvárni, hogy úgymond körberajongjanak. Saját életet kell lassan élni.
2021. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Beszélj velük, hogy ez neked nagyon rossz. Zárd be a szobát, amíg nem vagy ott.
2021. júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!