Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek nevelni a...

Hogyan segítsek nevelni a tesóimat?

Figyelt kérdés
Van 2 testvérem 3 évesek (ikrek). Anyukám nem bír velük mindig , kiabál , csúnyán beszél , mindig mindent megenged nekik. Néha segítek én is neki. Most kitaláltam , hogy nagyon sokat töltök a tesóimmal és amikor valamelyik rossz befenyítem valamivel , hogy jó legyen. Pl most születtek kiscicáink és mondntam nekik , hogyha nem tudnak normálisan megülni és rosszalkodás nélkül az asztalnál akkor ma nem nézhetik meg . Az egyikőjük rossz volt és mondtam , hogy nem jön megnézni. Bementünk a másikkal és bement sírni az apjához (letagadom, hogy az apám mert havonta egy kezemen megszámolom mennyit szól hozzám és mennyit foglalkozik az ikrekkel) hogy ő is megakarja nézni. Persze jött az apja , hogy azonnal engedjem be hagy nézze meg mert ha nem akkor földhöz vágja a cicákat . Sajnos muszály volt beengednem , de végig sírtam , hogy mi lesz ezekkel a gyerekekkel ha nem tudok nekik segíteni. Anyámat sem érdekelte ő apám pártját fogja mert annyit szereti. pff. Még szólni sem mer neki mert a drága férje 1 úr . Utána bementünk én nagyon sírtam , hogy lassan nekik se lesz apjuk , mert még ahhoz most kéne közbe lépni mivel engem már elveszített. Utána meg elkezdtek sírni és én hangosan kijelentettem , hogy menj oda apádhoz mert nekem már nincs , de lassan neked sem lesz. Szerintetek jól segítenék anyukámnak , mivel már senkire nem számíthat.?
2010. aug. 22. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Ilyet ne jelents ki a 3éves kisgyerekeknek!
2010. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Az az igazság hogy hiába szép dolog hogy jobb életet szeretnél a tesóidnak, sajnos ők nem a tiéid ezért nem is nevelheted őket. Sosem fognak rád hallgatni mert a szüleid mindent megengednek nekik. Nekik kell a kezükbe venni az ügyet, hogy nem akarják arról sajnos nem tehetsz.
2010. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Oh még te is gyermek vagy.


De két ilyen pici gyerek megríkatása nem segít anyukádnak.


Neked arra kell törekedned hogy pl lekösd öket míg anyukád föz, mos takarít.


Amit tehetsz, 3 éves kornak megfelelö játékokat játszol velük.

biztos tudod mi a kedvenc játékuk. neked nem feladatod a nevelés, és mivel még téged is nevelnek, így te inkább csak a lefoglalásukban segíts.


pl ülj le velük rajzolni, add ki hogy fessék ki az x képeket. gyumrából segíts nekik építeni stb...

2010. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

ne avatkozz bele, jobbat nem tehetsz. a szüleid dolga, hogyan nevelik őket.


nálunk is hasonló volt a helyzet. a szüleim mindent megengedtek tesómnak, hiába mondtam, hogy ezt azért már nem kellene, csak annyit mondtak, hogy nem az én dolgom. állandóan tömték pénzzel, nem mintha olyan sok lett volna... egy - két számla nem volt befizetve, nem baj, tesómnak nike cipő kell... nekem még kínaisra se futott. Bármit szóvá tettem, óóóó még kicsi, hagyjuk csak...aztán elmúlt 18, már felnőtt, mit csináljak velek? Szüleid visszakapják még kamatostól a nemtörődömségüket. Te hiba is mondasz bármit, nem fogadják el, mert te csak gyerek vagy, ők a szülők...

2010. aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nagyon jo otlet volt amit csinaltal, valoban igy lehet egy gyereket szepen ravezetni arra, hogy szot kell fogadnia.


sajnos neked azonban nem sok beleszolasod van abba, hogy szuleid hogy nevelik a tesoidat.


ha majd neked lesz gyereked, szerintem tuti hogy jobban fogod csinalni naluk.

2010. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég kicsik még a tesóid, szerintem a szép szó náluk még többet ér.

Bár te is gyerek vagy még, így neked nehezebb a dolgod, ha meg akarod találni az ő nyelvüket. de velük még sokkal egyszerűbben kell beszélni.


Szerintem beszélgess velük az ő szintjükön.

Pl. mond el nekik, hegy az, hogy ilyenek anyának most rossz, ő most szomorú.

Vagy ha pl. bántják az állatot, mondjad, hogy ez neki fáj, olyan, mint ha jönne egy óriás, és téged is a hajadnál fogva felemelne.


Azt is mondhatod nekik, hogy ha ilyenek ezt a télapó is látni fogja, és megharagszik rájuk.


Ha már nagyobbak lesznek komolyabban is beszélgetthetsz velük.

Pl elmondhatod nekik, hogy szerinted nem jó, ha mindent eléjük tesznek a szüleid, és hogy őket ez mennyire leterheli, segítsenek nekik stb.


Ha példát mutatsz azzal is sokat segítesz.

2010. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
úristen, hány éves vagy 12??? hogy lehet egy 3 éves gyereket zsarolni ilyesmivel??? :-o...ha segíteni akarsz anyádnak, akkor vedd ki jobban a részed a házimunkából és hetente egyszer vállald be, hogy vigyázol a kicsikre, amíg a szüleid elmennek vacsorázni, moziba vagy sétálni kettesben...
2010. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló nem 12 hanem 16 . Lehetnél kicsit rendesebb is mivel nem tudod milyen rossz egész nap hallgatni az ordibálást meg a sírást. Már reggel 4-kor ébren vagyok mert nem tudok aludni a hangzavarba. Mivel a kicsik szeretik az állatokat ezért próbáltam meg ezt kitalálni. Nagyon kívánom neked az életben , hogy legyen neked olyan rossz mint nekem.


Köszönöm a válaszokat , igen visszakapják majd anyukámék az élettől mikor majd az gyerekei becsukják az ajtót és nem nagyon látja többet őket.

2010. aug. 22. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!