Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragudtak meg rám?

Jogosan haragudtak meg rám?

Figyelt kérdés

Elég közeli barátságban voltunk. Régen mindig segítettem nekik bármi problémájuk volt. Most is elég nagy anyagi bajba jutottak... 6millió forintnyi tartozásuk lett, különböző személyi hitelekből. Mivel költözniük kell gondolták vesznek házat csak ugye ekkora tartozás mellett nem kaptak volna hitelt, ezért megkértek, hogy hitelezzek nekik 6milliót amit majd vissza fizetnek és akkor tudnának venni valamit. Először nem tudtam mekkora összegről van szó rögtön rávágtam hogy persze segítek anyagilag (gondoltam max 3-400.000Ftról lehet szó) utána közölték az összeget, de annyira lelkes voltam meg örültem hogy venni akarnak valamit végre, hogy rávágtam hogy igen, aztán utána kezdtem gondolkodni, hogy ez kur..a nagy összeg (amit 98% hogy nem kaptam volna vissza). Úgyhogy átgondoltam majd mondtam nekik, hogy ne haragudjatok de ekkora összeget nem fogok adni.(se.gget csináltam a számból)

Azóta nem állnak szóba velem. Jogosan haragszanak? Úgy hogy nekem sincsen ennyi pénzem hanem hitelt kellett volna nekem is felvenni, hogy ennyi pénzt tudjak nekik adni?

28F


2021. ápr. 6. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Eszedbe se jusson. Nem jogos a haragjuk. Magadat tennéd adósságba más miatt? Felejtős, én tuti nem csinálnám.
2021. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
ne legyel mar hulye. senki nem olyan fontos, hogy hitelt vegyel fel miatta. nem voltatok baratok, csak a penzedre eheztek. engedd el
2021. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, kikről van szó, de nincs az a rokon, barát és senki, akinek kölcsönadnék 6 millió forintot, pláne, ha ilyen felelőtlenek pénzügyileg és várható, hogy sosem látom viszont azt a pénzt.
2021. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha emiatt haragszanak, nem igazi barátok
2021. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Ilyet elvárni nem reális senkitől sem.Nem jogos a haragjuk.Mit képzelnek?Te egy atm vagy vagy a barátjuk?Nem mindegy azért...

Ne törődj velük hadd pukkadjanak

2021. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az szép, hogy rögtön segítettél volna...de sajnos néha át kell gondolni a dolgokat...ha nincs ennyi felesleges készpénzed, akkor tényleg problémás a dolog...ne hibáztasd magad.
2021. ápr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kicsibarany ***** válasza:
94%
Súlyos problémáik vannak pénzügyileg. Az se segítene rajtuk, ha ajándékba adnál nekik 6 misit, ugyanúgy vennének fel még hiteleket. Meg kell tanulniuk bánni a pénzzel és annyit költeni amennyijük van.
2021. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
jézusom. én az ilyet nem tartanám magam körül az biztos. kölcsön senkinek se adok alapból, családon kívül meg pláne nem
2021. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel csak Te nyertél. Megmaradt a 6 millió forintod és eltűntek az életedből a lejmoló rokonok. Kell ennél több?
2021. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!