Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni? (lent)

Mit tudnék csinálni? (lent)

Figyelt kérdés

A közös barátnőkről lenne szó a húgommal.Vagyis inkább az övé.A lány a nagymamánk szomszédja, tehát kiskorunk óta ismerjük, mikor húgom kicsi volt, telente mindig elvittük, és oda járt óvodába. Most már 19 éves, technikusin van. A probléma az apukája. Mindig panaszkodik nekünk,de mi is látjuk a helyzetet. Az apukája úgy kezeli, mintha 12 éves lenne.Egy kb 3 4 ezres faluban laknak, és mikor tavaly is el szerettek volna menni az utcabálba(tesóm 20 éves) meg más barátnőikkel, megtiltotta, hogy nem mehet el.Nem nagyon mehet sehova. Csodálom,hogy tavaly lejöhetett hozzánk 1 hétre 180 km ről. Most én ugyan itthon vagyok, de ma is mondta tesóm,(ő most mamámnál nyaral már Július óta) hogy nem hiszi, hogy az apja elengedné-e a lányt. Mikor ott voltam kb 3 éve nyáron, akkor is elmentünk volna a faluba sétálni 8 után, s az apja nem engedte meg. Azt mondta, akkor is ez lesz, ha 25 éves lesz, mert hogy az ő lánya nem fog elzülleni.De minket szeret, a szülei nyaraltak nálunk már 3 szor is,apu is mondta az anyukájának(ő nem ilyen) Hogy mért nem mehet el egy kicsit szórakozni? Discóba ilyen helyekre nem jár se tesóm, se a lány, nem iszunk, nem cigizünk. Ha az anyja ezt szóvá teszi, ő van lehurrogva. De egy 19 éves lányt, hogy ennyire...Mikor a másik faluba meghívta a barátnője aludni, az apja gúnyosan megjegyezte tudom mit csináltok.Biztos isztok, meg...

Beszélni nem lehet vele...A nyár elején be szerettünk volna menni a 10 km te lévő városba az esti 7 órási busszal pizzázni, és kb 10 fél 11 kor jöttünk volna haza. Természetesen nem engedte el. Párja se volt még, mert az apja elüldözte. Elköltözni nem tud. Mamám is mindig mondja, pedig ő már 75 éves, hogy nem kéne ennyire. De mintha a falnak beszélnénk.Tesóm 3 hetente ott van suli időbe is, mert oda megy az egyetemről mert az van közel.

és ugye néha elmennének a faluba este sétálni, de este 8 után sehova se mehet. (nem rendszeresen mennének, szóval ha ez lenne a baj, még megérteném.

Mit tudnánk csinálni?

Köszönöm a válaszokat.


2010. aug. 20. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Még több beszéd,még több beszéd-közösen..mindenki!Ezt csoportosan kell megbeszélni,nem kettesben vagy hármasban!

Hozzátok sem tud költözni?Sajnálom szegény lányt..:(

2010. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd be magatokhoz.

Ha nem megy,akkor meg fogadd el,hogy ők így élnek.

2010. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az anyukája nem ilyen. Ő mindig engedi, ha az apja nincs otthon. Pedig fiatalok a szülei, azt hiszem olyan 40 körül.Ő mindig engedi,akárhova.Nem tudom miért ilyen. Van egy 15 éves fiú tesója, az apja őt elengedi majdnem minden hova. De csodálom,hogy tavaly nyáron lejöhetett 1 hétre.

De érdekes, már tavaly, tavalyelőtt is kiadtuk a nyaralót, és nálunk nyaraltak. Akkor apuék beszéltek vele.de nem nagyon érdekelte.

Sajnos nem tudna hozzánk költözni, oda jár iskolába, meg 180 km re lakunk...

2010. aug. 20. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van lehetöség. Távoli egyetem, kollégium, albérlet. Lenne lehetöség, csak beletörödik a lány.
2010. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De nem azt mondom, hogy állandóan. Mi is olyan ritkán megyünk el valahova.Nem vagyunk azok a bulizósok. De hogy egy évben párszor pl egy utcabálba mellesleg falu ne mehessen le, azért az durva...:S.Anyukája mondta is, hogy mi baja lenne egy faluban? Nem iszik, nem cigizik, és még ő volt lecseszve.
2010. aug. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!