Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is fogyasztanak a...

Másnak is fogyasztanak a szülei lejárt szavatosságú ételeket és gyógyszereket?

Figyelt kérdés

Főleg az anyám csinálja ezt.

2 hete lejárt bontatlan szalámi volt a hűtőben, mondtam neki, hogy ki kell dobni, erre azt mondta, hogy az még jó és megette.

A másik, hogy magnézium pezsgőtabletta 2020.09.13-án lejárt és azt issza.

Szerinte semmi baja sincs.


2021. márc. 30. 22:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Semmi baja nem lesz tőle, de azt nem értem, hogy fél év (vagy még több) alatt miért nem fogyasztottátok el a pezsgőtablettát? Max 20 db lehet benne. A szalámi is minek áll hetekig a hűtőben? Ezek szerint vagy túl sokat vásároltok ok nélkül, vagy fölösleges dolgokat vesztek amit később jut eszébe csak megenni, nehogy el kelljen dobni.
2021. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
97%
Most ettem meg egy tavaly, 2020. februárjában lejárt szavatosságú csokit . Semmi baja nem volt , az eredeti ízhez képest egy kicsit volt csak más , gondolom a kakaómassza kicsapódás miatt , (amivel még simán ehető) szóval anyád nem hülye , semmi baja nincs a legtöbb élelmiszernek néhány hét után.
2021. márc. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
* néhány héttel a lejárat után .
2021. márc. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

#5 egy pezsgőtablettaeg tud romlani. Még akkor is, ha bontatlan.

A kémiája számomra ismeretlen, de a lejárt pezsi tabi nem oldódik és más a színe.


A szemcseppet nem ajánlom lejárat közelben használni. Elég komoly problémákat tud okozni.


A vegyszerek, molekulák nem mind stabilak.


A gyógyszerről én nem tudom megmodnai, hogy romlott vagy sem. A kajáról könnyen meg tudom mondani. Szag, íz, állag, szín alapján látszik.


Szalámit is vettem már, amit felvágva láttam, hogy romlott. Sajnos az szavatosság előtt is le tud romlani.


A romlott és a szavatossága lejárt valóban más.

2021. márc. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2021. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Azért van lejárati dátum az ételeken, mert valamit rá kell írni, hogy a gyártó meddig vállal garanciát a szavatosságra. De vettem már távoli lejaratú húst a teszkóban, amit még aznap visszavittem, mert olyan szaga volt, mintha a 40 fokban rohasztottam volna 1 hétig.


A szalámi nem romlik meg egyik napról a másikra, semmi baja. Most is van sajt a hűtőben ami elvileg lejárt, de nem romlott meg. Joghurttal is jártam már így.

2021. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a tíz éve lejárt kaját is megeszik a szüleim, ha szerintük még jónak tűnik. Nekem nincs hozzá gusztusom. :( A mélyhűtött kaják közt is van romlott, már zöldes színű csirkehús, de azt sem dobják ki. :(
2021. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#17-es Vannak fokozatok! Ami a mélyhűtőből kivéve zöldes, az romlott volt, amikor betették. A te szüleiddel mi sem szívesen ebédelnénk, de a kérdező egyáltalán nem erre utalt!
2021. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azt kell nézni, hogy:

"Fogyasztható: ...--ig." Ha túl vagy a dátumon: kidobni.

"Minőségét megőrzi: ...--ig" - nyugodtan megeheted, megihatod stb, nem lesz bajod tőle, csak picit csökken az élvezeti értéke.

Adalék: '90-ben voltam katona. Ekkor kaptunk ellátmányba '76-ban "lejárt" babfőzelék-konzervet: semmi baja nem volt. 78-ban lejárt "sonka tojással" konzervet: Szintén semmi baja se volt, sőt, ez utóbbiért versengés folyt, mert valódi ham and eggs volt benne, csak melegíteni kellett, és isteni volt. Ez utóbbiból -hivatalos úton, konzervselejtezés címen- még leszereléskor is hazahoztam vagy 10 kilót (!!), mert a szóban forgó konzervet darabonként valami 2, vagy 5 forintért vehettük meg. Az utolsó darab a leszerelésem után úgy 4 évvel fogyott el...

:)

2021. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Kései Sirató ***** válasza:

A húskészítményeken kívül az élelmiszereket meg lehet enni a lejárat után is, már nem lesz olyan az élvezeti értékük, de nem veszélyesek, a húsárut kivéve, mert azzal nem szabad rizikózni.

Gyógyszerész ismerősöm mondta, hogy a gyógyszerek fél évig még ugyanúgy hatnak, de itt is vannak kivételek, pl egyes szemcseppek.

2021. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!