Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Botond névről?

Mit gondoltok a Botond névről?

Figyelt kérdés

Nekem 3 Botond nevezetű ismerősöm van. Nektek tetszik ez a név, ami egy harmadik B betűvel kezdődő név, mint a Balázs és a Bence.

De gyakorisága igen ritka.


2021. márc. 29. 18:48
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%

Megkeresem neked mindjárt. Több változatban létezik, de a lényege ugyanaz.

[link]


Ez meg a kicsit olvasmányosabb változat: [link]


A szép, hogy a képes krónikákban is megmaradt a történet, ahogy a kis magyar harcos legyőzi az "óriás"harcost

2021. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
40%
Nekem nem tetszik, számomra bugyuta hangzása van. Egyébként ma már ez is olyan divatos név, mint a Bence, szóval valószínűleg az oviban lesz még két-három másik Botond is rajta kívül...
2021. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
31%
Bence valóban gyakoribb mindkettőnél, (egyébként nekem tetszik, szóval nem csodálom) de ezt leszámítva a Botondot gyakoribbnak tartom mint a Balázst, ami a kisgyerekeket illeti.
2021. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon nem tetszik. Rossz asszociációkat kelt bennem az -ond vegzodes (bolOND, oktONDi). A becézése meg végképp
2021. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
15%

Botond nem kap kotont.


Exem is Botond, de becéztem mindig. Nem ronda név amúgy

2021. márc. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
64%
Ond és Kond vezérek után egész jó ez is.
2021. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Meglehetősen felkapott név a Botond, és gyakoribb a Balázsnál. A Belügyminisztérium minden évben megjelentet egy statisztikát a leggyakoribb keresztnevekről. A lista a wikipédián is fent van: [link]
2021. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Balázs max idősebb felnőtt korosztályban van belőle sok.


Bence, Botond ezek meg modern generációs nevek.


Észrevettétek már tényleg, hogy az összes B betűvel kezdődő nevek tipikus magyar nevek, nem pedig külföldről behozott nevek. Kivéve a Benjámin, na az tuti, hogy nem magyar név.

2021. márc. 29. 23:23
 19/33 anonim ***** válasza:
36%

Sok van belőlük, rengeteg 'Botit' hallok úton - útfélen.


Ez a becézett alakja pont tetszik.


A másik két ilyen "fura" név számomra a Barnabás és a Boldizsár , mindkettő 'i' képzővel becézhető, és szerintem nagyon kedves és ritka nevek. (Plusz: a Végtelen Történet főhősünk neve is egyben :)

2021. márc. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
28%

Bot szó jut róla mindig eszembe és az Ond név(na az ősmagyar neveket is utálom) és minden Botond ismerősöm valahol kettyós -.-"

Nekem az Endre név jön be,de a becézése tetszik ami Bandi XD

2021. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!