Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Még csak 17éves...

Mit tehetnék? Még csak 17éves vagyok, bár 2hét múlva betöltöm a 18at! Elakarok költözni nem bírok itthon lenni! Állandóan cseszegetnek!

Figyelt kérdés

Szerintetek hogy tudnám élni az életemet, hogy ne kelljen hazajönnöm kényszerből sem.

Még iskolás vagyok, és szeretném is befejezni.

Dolgoznék mellette,de hová tudnák költözni?!

Utálok itthon élni, az egész egy börtön.

Állandóan időre kell hazaérjek, ha elmegyek 7kor fél 10haza kell jönnöm ha jön a barátom már 9kor mennie kell, nem jöhet mindennap, csak mindenmásnap.Már szólt hogy ha megkezdődik a suli kevesebbet találkozunk hogy itthon is csináljak valamit.Mindent megmond.

Mindent megcsinálok itthon, de ez nekik nem elég, kiteszem a lelkemet is, de minél többet csinálok annál több kellene.

Jó aláírom nem vagyok egy konyhatündér,ha megföztem valamit is, aztán elkezdte mondani mikor újból akartam hogy ne fözzél a múltkori sem volt valami finom.

Felgereblyéztem elől az udvart, már azt is mondta anyám hogy ne csináljam többé mert csak felszántottam.

Az is baja hogy kiporszívózok mivel fogy az áram, minek teszek a felmosó vizbe annyi flóraszeptet.

Minek iszok energiaitalt, ha megkapom az ösztöndíjat minek veszek mindenhónapba magamnak ruhát!

Nem bírom ezt a csesztetést.

Állandó piszkálás,kutakodás, még a kukámat is feltúrja.

Ha hív valaki mindig megkérdezi ki volt, ha elmegy a barátom megkérdezi na csók volt.Mekagarná mondani mikor feküdjek le a barátommal.

Elegem van belőle.Főleg anyából.

Holnap is úgy volt hogy megyünk, mondta hogy hajtsam össze a ruháimat a szekrénybe takarítsak ki mident mert nem mehetek sehova,miközben nincs is annyira kupi,csak nehogy már lazuljak.

Jó gondolom az ő pártját fogjátok nem is érdekel, csak leírtam hogy hátha van olyan aki megért.


2010. aug. 19. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nem igazán lehet mit tenni. 18évesen nem nagyon tudsz elmenni dolgozni, pláne nem olyan helyre, olyan fizetésért, amiből "háztartást" bírsz majd vezetni. A szitu az ismerős, mihelyst lenne egy kis szabadidő rögtön van valami amit csinálni kell, de ha azt mecsinálom, sokszor pár perc alatt megvan, utánna nyugi van. Én nem is emiatt akarnék elköltözni, hanem megmutatni, h képes vagyok egyedül is megélni. De amíg ebbe magam se vagyok biztos, maradok a seggemen, és örülök, h nem rosszabb a helyzetem.

19/F

2010. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Enyém is ilyen volt. Én 18 évesen elköltöztem. Most is ilyen, ezért nem is járok haza sokat. Szeretem anyukámat, nem arról van szó, de mikor olyan dolgokért lecsesz, amiért szerintem nem kéne (ráadásul már 21 vagyok...) akkor eldurran az agyam és inkább visszajövök a lakásomba.


Pl: Nem vittem ki a poharat a mosogatóba, amiből este ittam.

Kb ilyeneken képes elindulni, és a végén ott tartunk, hogy minek újítottuk fel a lakást, tök felesleges volt ha mindig ilyen disznóól van... könyörgöm egy pohár hol disznóól?

2010. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Én megértelek.

Bár nálam nem volt ennyire durva a helyzet és sikerült némileg kezelni... de én is amiatt költöztem el, hogy anyukám túlságosan irányítani akart.

Nem haragszom már rá emiatt, mert ő ilyen jellem.

De jobb így külön.

Bár én csak fősuli után költöztem el.

Tanácsot adni nem nagyon tudok, szerintem próbáld kihúzni az érettségiig otthon... azután fősulira próbálj koleszba költözni. Melózni... aztán albérlet.

Kitartás! És azért ne felejtsd el, bármennyire is nehéz anyukáddal... ő az édesanyád és szeret téged, de egyikünk sem tökéletes, és sehol sem lehet "szülőségből" diplomázni. Ezt egy életen át tanulja az ember, sokszor pont a gyerekeitől. Próbálj vele beszélgetni.

2010. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Nekem barátnőm hasonló helyzetben van,az anyja nem engedi hogy találkozzunk,s hogy legyen pasija,mert akkor "nem figyel a tanulásra" ezért titokban találkozunk.

Igazából annyit tudok neked mondani hogy bírd ki,18évesen főleg suli nélkül semmi esélyed továbblépni. Tedd le a sulit aztán fősulin már jobban a magad ura lehetsz(az ösztöndij gonodlom a fősulira vonatkozik),gondolj erre mindig :)

2010. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én neked nem tudok mást javasolni, minthogy ültesd le őket, mond meg, nekik, hogy érzed, hogy térre van szükséged, hogy te megérted az aggódást, de így sosem leszel önálló bla bla. Add elő hatásosan. Előre mondom lefogják szarni mit mondasz, legalábbis látszólag, de ha már elülteted a fülükbe, hogy nem jó ez így, akkor talán de csak talán legközelebb kicsit többet engednek. Sajnos nem tudok érdemlegesebben hozzászólni, én már 16 évesen hosszú pórázon voltam:) Viszont nem is éltem vele vissza soha, így kialakult a kellő bizalom e téren. De ahogy levontam neked még esélyt sem adtak. Ez is egy jó érv feléjük, mond, hogy nem érdemled meg ezt a nagy bizalmatlanságot, és, hogy ők sem úgy neveltek, hogy egy lezüllöt kis ribi legyél, ha egy pici teret adnak. Én megvallom őszintén nem bírnám ha ilyenek lennének szüleim. Ha nagyon nem változik semmi, akkor jelentkezz más városba egyetemre, és irány a koli. Ott aztán lesz önállóságod bőven :D. És fel a fejjel :) Én egyet értek veled, kiborultam volna anno ha ilyenek.

20/L

2010. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!