Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem szól hozzá?

Miért nem szól hozzá?

Figyelt kérdés
A barátommal 7 hónapja vagyunk együtt és azóta jön át hozzám heti 2-3alkalommal, a szüleimhez, mert pont hazaköltöztem, mikor összejöttünk. Apukám egy szót nem beszélt még vele, köszön neki nagy nehezen, és ennyi (Eleinte 1-2alkalommal még kezetfogott vele, de aztán elhagyta teljesen). Anyukám viszont szerencsére elég sokat beszélget vele, problémája/juk nem lehet vele, mert okot nem adott rá (szerintem anyukám kifejezetten kedveli is). Családi eseményre sem hívhattam meg,apukám külön kérte, hogy ne jöjjön. A kérdésre, hogy mi az oka, nem válaszol semmit, inkább csak megsértődik. Valakinél volt már ilyen? Ti mennyire akadnátok ki ezen?

2021. márc. 16. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem is kiakadnék, de leülnék apukával négyszemközt megbeszélni, hogy most mondja el, mi van. Azért ez elég ellenséges hozzáállás a részéről, ami már súrolja a tiszteletlenség határait.
2021. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerencsére Rád nincs hatással olyan téren, hogy szakítanátok emiatt. Ismertem olyan lányt aki sietett haza, nehogy az apukájának rossz legyen. Pedig a lány 26 éves volt már. Ha mindig apuka kedvében kell járni, az rámehet a kapcsolatra is. Próbáltam a lányra hatni, de így nem lehetett, túlontúl fontos volt apuka véleménye. Mondtam költözzünk össze, majd megenyhül és beletörődik az apuka. Nem így történt, szakítottunk. Mondtam ha így viselkedik örökre egyedül marad. Ennek több mint 10 éve, igazam lett.
2021. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Még annyit hozzáfűznék(elöző voltam), hogy mindig képzeld bele magad a másik helyzetébe. Neked hogyan esne és mi esne jól? Ha apuka nagyon fafejű akkor nem tudom tudsz rá hatni-e egyáltalán. Ha mondjuk összeköltöztök idővel, akkor lehet meg fog változni és beletörődik. Ha nem...
2021. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Nem lehet, hogy a barátod anyukájának köze van/volt apukádhoz? Lehet ezt a barátod is tudja.

Mondjuk 7 hónap alatt nem jutott eszedbe megkérdezni apukádat, hogy miért ilyen elutasító?


Vagy


Félt téged.

2021. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám ugyanilyen volt annyi különbséggel, hogy még köszönni sem volt hajlandó. Az ok rendkívül egyszerű, egy bunkó paraszt volt, aki néha még a saját családjának sem köszönt napokig, mert épp olyan kedve volt. Olyankor még ránézni sem volt szabad, szikrázott a levegő a lakásban.


Nem mondom így ismeretlenül, hogy a te apád is ilyen, de hogy értelmes, normális ember nem viselkedik így, az is biztos.

2021. márc. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először is, Köszönöm a válaszokat!


1-es: Sajnos nem lehet vele leülni megbeszélni, mert mint írtam, ha normális hangnemben rákérdeztem, mindig az volt a válasz, hogy én képzelődöm, és neki semmi baja nincsen vele.


2-3-as: Én nem vagyok az a fajta, aki siet haza apucihoz és megfelelni sem szeretnék neki ezen a téren. Úgy, hogy állítása szerint semmi problémája nincsen vele, így pedig végképp nem értem.


4-es: Biztosan nincsen közük a szüleinknek egymáshoz, és már a kérdésben is írtam, hogy megkérdeztem, de nem kaptam érdemi választ. Különben anyukám is rákérdezett nála, mert neki is feltűnt, és neki sem mondta el, inkább megsértődött, hogy mégis miért feltételezzük mi azt, hogy ő nem kedveli. A történethez még hozzátartozik, hogy másokkal viszont nagyon mézes-mázas,órákat beszélget unokatesóm barátjával is többek között. (Testvérem nincs, így ő a legközelebbi velem egyidős rokonom)


5-ös: Valóban apukám egy ritka bunkó ember, ezzel tisztában van anyukám is, én is. DE! mint a 4-es válaszolónak írt válaszomban is említettem, ez mások (család, barátai) előtt nem nyilvánul meg, mert velük mindig iszonyat kedves és beszédes. Általában velük szokott itthon csak bunkó lenne.


Sajnos megmagyarázni nem lehet neki semmit, mert köti az ebet a karóhoz. Volt egy eset, amikor a nagyanyám (az ő anyukája) szülinapi bulija volt, és nem hívhattam el a barátomat úgy, hogy a nagyanyám direkt mondta neki, hogy ő szeretné ha ott lenne a születésnapján. Ettől függetlenül nem jöhetett el, és szerinte neki volt igaza. Az elején mikor átjött a barátom, mindig fogott vele kezet, mostanában viszont már azt sem. Nem tudom, hogy ez a Covid miatt van-e, de szerintem ha itt alszik és közös fürdőt és konyhát használunk, egy kézfogás is igazán beleférne. Anyukám próbálja védeni, hogy ő ilyen magának való, stb, viszont azt gondolom, hogy egy értelmes, tanult ember nem viselkedhetne így ok nélkül. Oka pedig nincs, és anyukám is kifejezetten kedveli a barátomat, sokat beszélgetnek, viccelődnek.

2021. ápr. 12. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt mi soha nem fogjuk 100%-ra megmondani neked. Lehet csak a kislánya körül legyeskedők zavarják úgy általában, lehet a fiú nem szimpi neki.


Rá kell hagyni, de mond meg a fiúnak, hogy ne haragudjon, próbáltatok vele beszélni, ne vegye magára, fura természete van. Ennyi.


Ha apád puffogni akar, akkor tegye. Majd kifárad, aztán abba hagyja.

2021. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!