Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el sokan a...

Miért ítélik el sokan a szivárványcsaládokat?

Figyelt kérdés
Én őszintén úgy gondolom, hogy a szivárványcsaládban felnövő gyerekeknek is teljes joguk van a boldogsághoz. Mégis sokan elítélik őket, és akárki erről beszél, képmutatónak vagy idiótának állítják be. Miért? Mi a rossz ebben?

2021. febr. 24. 23:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/131 anonim ***** válasza:
87%

"Na most, ha a gyerek nem úgy született, akkor csak összezavarjátok."

ha ez igaz lenne, akkor egy meleg ember se létezne már. tudod ők mind heteroszexuális kapcsolatból születnek

2021. febr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/131 anonim ***** válasza:
10%
#12: Miért ne születhetne hetero kapcsolatból meleg gyerek?
2021. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/131 anonim ***** válasza:
16%

#7


Senki nem mondta hogy minden hetero család alkalmas szülőnek.

Viszont ha ennyi rossz család van, akkor már mindegy és legyen még több rossz?

2021. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/131 anonim ***** válasza:
72%

14 vagyok.


A másik meg hogy ne csináljunk már úgy mintha a melegek közt nem lenne alkoholista,drogos, erőszakos emberek. Nagyon rossz ez a párhuzam amit próbálsz állítani.


A megoldás az lenne szerintem hogy fogadhassanak örökbe, de azért kérdezzék meg a gyereket hogy szeretne e ilyen családban helyet foglalni, illetve készítsék fel hogy ez mivel jár.

2021. febr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/131 anonim válasza:
28%

Szerintem ezt jelenleg még nem szabadna engedélyezni. Sajnos nem elég érett a társadalom arra, hogy ezt kezelni tudjuk. Egy szivárvány család gyermekét az intézményekben (iskola, stb.) kiutálnák. Mindig ő lenne a kirekesztett, akire úgy néznek, és úgy mennek el mellette, mintha leprás lenne. Már az óvodásoknak is feltűnne, hogy anya-anya vagy apa-apa nem a megszokott páros. Aki volt ilyen helyzetben tudja, hogy ez az, amire egy gyermeknek legkevésbé szüksége van, mert ezek által sérül a személyisége.

Nekem azzal nincs gondom, hogy anya, és apa is mást adnak a gyermeknek.

Szerintem 2 anya vagy 2 apa is képes lenne felnevelni szeretetteljesen, és becsületesen, helyes értékrendet mutatva. A probléma a társadalommal van.

Sajnos én akárhogy próbálok, nem tudok afelé hajlani, miszerint már szivárványos mesekönyvet kell olvasni a gyereknek, és a többi.

Teljesen össze zavarják.

Konkrétan annyira, mintha meg akarnánk szagolni egy virágot, és megennénk helyette.

2021. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/131 anonim ***** válasza:
94%
#13 hát ez az. ha bárkit befolyásolna a körülöttük élő emberek szexuális irányultsága, akkor egy meleg ember se létezne, mert mind hetero kapcsolatból születnek
2021. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/131 anonim ***** válasza:
15%

#17: Oké, elkaptam már a fonalad.

Én viszont arról beszéltem, hogy most magyarázd már ezt el egy kb 6 évestől fiatalabb gyereknek, hogy kicsikém, te nem születtél melegnek, ne akard a szüleid utánozni.

2021. febr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/131 anonim ***** válasza:
94%

Mégis hogyan lehetne egy kisgyereknek fogalma arról, hogy milyen egy heteroszexuális család, és döntsön róla? Vagy csak nagykorúakat fogadhatnának örökbe? :)


Igenis "takarózom" azzal, hogy a gyereket bántja az ellenségesség (a cikizés is az, amit a többi gyerek nem magától talál ki, hanem a szüleitől hallja, tanulja!). Akik annyira "aggódnak" hogy szegény gyerek nem fejlődik megfelelően a meleg szülei mellett, azok szerint a jó élmény és jó hatás a gyerekre az, ha a szüleit, akik kb a mindent jelentik egy kisgyereknek, hulladéknak, betegnek, érdemtelennek titulálják? Nem aggódnak egy fikarcnyit sem a gyerekek jóléte miatt, hiszen semmit nem tettek az állami gondozott gyerekek boldogságáért sem, nem igaz?


Természetesen az alkoholizmus, az agresszió stb nem kerüli el a homoszexuális embereket sem. Viszont míg az örökbefogadáshoz őket többszörösen átvizsgálják mindenféle alkalmassági szempontól, a jó magyar hetero emberek mindenféle "kontroll" nélkül potyogtathatják a gyerekeket a nyomorba, igénytelen, szeretetlen családokba. Ne felejtsük már el, hogy az örökbefogadásra váró gyerekek, nem a nevelőotthonban születtek, hanem alkalmatlan szülőktől lettek elvéve, vagy épp lemondtak róluk.

Nem ilyen minden hetero család természetesen, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a szexuális irányultság nem tesz automatikusan alkalmassá vagy alkalmatlanná valakit a gyereknevelésre.

2021. febr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/131 anonim ***** válasza:
85%

Akik annyira ellen vannak és fújnak rájuk, azok gondolom ha olyan helyzetbe kerültek volna, akkor sokkal szívesebben nőttek volna fel állami gondozásban, nulla szeretetet kapva, semmi támogatással (lelki és anyagi IS), és 18 évesen mentek volna az utcára minden támogató háttér nélkül.

Sajnálatos módon vannak olyan gyerekek a rendszerben, akik NEM kellenek a hiperszuper hetero pároknak, mert mindegyik szép fehér, egészséges újszülöttet akar. Az ilyen kritériuoknak nem megfelelő gyerekek lesznek azok, akik bent ragadnak ezután. Eddig legalább volt esélyük, hogy akár egy meleg párhoz kerülve, de szerető és támogató családi légkörben nőjjenek fel. Ezt az esélyt vették el most ezektől a gyerekektől. Ezt kéne már marhára megérteni minden gyűlölködő, homofób idiótának.

Nem, nem fogják cikizni a gyereket, amennyiben a "normális" gyerekek olyan nevelést kapnának alapból, hogy elfogadják a másságot. A cikizések azért vannak, mert a drágalátos szüleiktől azt látják-hallják, hogy aki más, az rossz és elítélendő.

Mindezeket írom 50+-os, 3 gyerekes HETERO családanyaként. Szerencsére a gyerekeim pontosan ugyanígy állnak a témához, és soha senkit nem cikiztek, gúnyoltak a másságukért. Teljesen helyén tudják kezelni a dolgokat.

2021. febr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/131 anonim ***** válasza:
85%
Igen, a hagyományos családmodellben hiszek. Viszont, 2 szerető és biztonságot nyújtó embernél jobb helye lehet a gyereknek mint, például gyermekotthonban.
2021. febr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!