Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ha egy családban...

Mit gondoltok ha egy családban nem lehet megvitatni egy politikai kérdést sem?

Figyelt kérdés
A családomban csak az az emlékem van, hogy kb 5 éves korom óta nem beszélünk politikai kérdésről mert apámnak elég érdekes világlátása van. Pl szerinte a holokauszt sem létezik és amikor egyszer mondtam anyámnak, hogy épp a holokausztról tanulunk akkor beszólt, hogy hogyan lehet arról tanulni ami nem létezik. Meg máskor is hangoztatta ezt a véleményét. Illetve régen bírta a fideszt most köpköd rá néha néha. Igazából nem is tudom 100%osan a véleményét de elég frusztráló, hogy semmilyen véleményt nem lehet itthon mondani anélkül, hogy akármilyen konfliktus legyen. A ti családotokban előfordult ilyen, hogy nem lehet/lehetett ilyen alapvető témáról beszélni? Ti mit gondoltok erről?
2021. febr. 16. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Alap, hogy a családba nem viszünk politikát, hanem normális családi életet élünk!!
2021. febr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
A kaput jól bezárjuk, hogy a politika kívül maradjon.
2021. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Csak az Éjjel-Nappal Budapestről és a Való Világról szoktunk beszélni.. Az olyan lényegtelen dolgokról, ami befolyásolná az életünket nagy ívben kerüljük.
2021. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem alapból lehet róla családon belül is beszélni ha mindenki úgy áll hozzá. Sajnos a legtöbb magyar ember rögtön beszól valamit ha te nem arra szavaztál akire ő és esetleg más a véleményetek. Pedig amúgy jókat lehetne vitázni ezekről a dolgokról családon belül és kívül is. A legtöbben meg se hallgatják hogy neked miért szimpatikusabb a másik párt, amint kimondod hogy te pl nem Fideszes vagy azonnal azzal jönnek hogy akkor menjél Soroshoz és hasonlók. Természetesen ez fordítva is előfordul, ez csak egy példa volt.
2021. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem is kell csaladban politikarol beszelni, foleg, ha nagyon elteroek a nezetek.

Mi a ferjemmel szoktunk politikarol beszelgetni egyebkent egymast kozt (es baratokkal is sokszor), de csak mert egyetertunk a legtobb dologban, azonban csaladi ebedeknel, egyeb osszejoveteleknel keruljuk a temat, mert csak veszekedes lenne belole.

Nincs amugy valami haverod, akivel tudnal errol beszelgetni?

2021. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Katoonene válasza:
87%

2. részhez gondolat: Politikai kérdésekben általában az éremnek egy oldala van. Általában, amelyik közember politizál, csak a saját nézetét fogadja el, mindenki más hülye. Ahogy idősödsz, ezeket a vitákat/hittérítéseket el tudod kerülni, beállhatsz valamelyik oldalra és köpködhetsz a másikra, vagy megpróbálsz egy saját véleményt kialakítani, és elfogadni, az éremnek két oldala van. Azt tudni kell, bárki kerül hatalomra, egy-két politikustól eltekintve mindenki be akarja biztosítani anyagilag a saját, gyereke, talán unokája jövőjét is. Ezen kívül van adott forrás-kiadás oldal, ahol eldönti, kitől vesz el, kinek ad. Hitler például adott az akkori megalázott, nyomorba döntött német népnek munkahelyet, célt, rengeteg ipari cégnek támogatást. Ezért is támogatták a németek. Mindenki mástól elvett (nem német népek). Amit az általa üldözött népekkel tett (zsidók, melegek, cigányok, etnikumok stb.) arra nincsenek szavak.


1. részhez: nem tudom hány éves lehetsz (13-14 vagy 17-18), tudnod kell, a szüleid nem fognak megváltozni. Vagy rengeteg vita után, vagy csöndes elfogadás után sajnos el fogsz jutni arra a pontra, hogy nem lesz olyan szoros a kapcsolatotok, vagy akár évekre eltávolodtok, mert a végén egyre több téma fog vitát szülni. Tisztelni kell őket, mert nevelnek/neveltek, és eldöntened magadban, olyan szeretnél-e lenni mint ők, vagy az iskola után kialakítani a saját értékrendedet, és aszerint élni.


Konkrét válasz: igen, előfordult, én elfogadtam a hasonló "nem beszélünk róla, nekem van akkor is igazam" dolgokat, de amint tudtam, kiléptem ebből a közegből, és a kapcsolatot lazábbra vettem a béke miatt, így nem frusztrál, nekik is van életük, és nekem is.

2021. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

hát ha apukád így áll hozzá, mindenki más pedog normális, akkor nem csodálom, hogy mellette inkább kerüli mindenki a politikai témát.

Anyummal és az új férjével simán elbeszélgetünk a politikáról napi hírekről még úgy is hogy mások a nézeteink, mert csak nyugodtan megbeszéljük és érvelünk a saját igazunk mellett.

Ezzel szemben pl apukámmal 15 éves korom óta inkább kerülöm a politikai témákat mert annyira szélsőséges nézeteket vall, hogy rettentően felidegesít, és igazából inkább beszélek vele bármi másról minthogy veszekedjünk.

2021. febr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Apámmal egyátalán nem lehet beszélni politikáról, mert ő az m1-ből értesül és az szent. Nem baj, hogy mesélek neki a munkahelyemről aminek köze van a politikához... azt mondja az nem úgy van, én hülye vagyok, én nem tudok semmit, én baromságokat beszélek. Minden amit én mondok az baromság. Múltkor leverselt amikor szóba került ez a mostani dolgok. Mondta mondta mondta... én meg nem birtam szóhoz jutni, ha mégis természetesen hülye vagyok. Mondtam neki hogy hagyjuk oké? Mert nem fogsz meggyőzni ahogy én sem téged. Na de hogy ő még csak meg sem hallgat??? Csak neki lehet igaza, nekem soha nem volt igazam szerinte.


Van akivel lehet vitázni, hát az én apámmal nem lehet! Ő megmondja a frankót... Úgyhogy vele nem szoktam. A többiekkel lehet beszélni róla úgy hogy nem vagyok kapásból egy idióta.

2021. febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
1, az nem normális család, ahol bármilyen témát hanyagolni kell. Elég IQ-hiányos társaság, ahol gondot okoz az eltérő politikai nézet.
2021. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem ha két értelmes ember beszélget egy olyan témáról ahol nem értenek egyet abból mindkét fél nyerhet. Kicsit megismerik a másik oldalt annak ellenére, hogy nem értenek egyet. Ez csak az én vélemyényem. Rendes családon belül szerintem igenis kell beszélni ilyen dolgokról mert a jobban megismerik egymást. Én hallotam olyanról amcsiknál, hogy anyuka Biden-re szavazott apuka Trump-ra és ebből semmilyen konfliktus nincs. Magyarországon sajnos általába nem ilyen történik. Egyébként igen elég fiatal vagyok de ettől független érdekelhet és érdekel is a politika mert szeretném tudni mi történik az országba és minnél több álláspontot meg szeretnék ismerni. Én nagyon rosszul lettem azoktól az interneten keringő videóktol ahol bemutatják azokat a buta és/vagy politikai ismerettel nem rendelkező egyéneket akik választanak és ez is bátorított arra, hogy több álláspontot is meg tudjak nézni és meg akarjak nézni. Az meg, hogy, hogyan ismerkedtem meg a politikával az elég érdekes/fura picit utólag visszanézve de inkább nem írok sokat.
2021. febr. 16. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!