Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kissé kiakadtam anyósom...

Kissé kiakadtam anyósom hozzáállásán, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Apósom még nincs 60 éves, de az utóbbi időben egyre romlik a hallása. Igaz, egész életében olyan munkát végzett, ami nagy zajjal jár, tehát nem nagyon lehet rajta csodálkozni. Mostanában már elég zavaró a dolog, pl. lassan lehetetlen telefonon kommunikálni vele, bődületes félrehallásai vannak. Természetesen apósom (talán hiúságból) nem vesz tudomást a dologról. Anno nekem nagypapámmal én már végigéltem ugyanezt, éveken át tagadta a nagyothallását, egészen addig, amíg már szinte nem lehetett vele sehogy kommunikálni. Olyan volt, mintha szellemileg totálisan leépült volna, néha csak motyogott magában, de a külvilághoz köze nem volt. Aztán mikor megkapta a hallókészülékét, mintha kicserélték volna, egyből fiatalodott 10-20 évet, újra lehetett vele beszélgetni, neki is kinyílt újra a világ. Szóval láttam, milyen csodára képes, ha visszanyeri valaki a jó hallását. A férjemmel beszélgettünk már erről, mert őt is egyre jobban zavarja az apja hallásproblémája, elmeséltem neki mi volt nagyapámmal is, és megállapítottuk, hogy szóba kéne hozni anyósomnak meg a sógornőmnek (aki még otthon lakik a szüleivel), hogy vigyék el fülészetre, mert kéne neki egy hallókészülék. Most a hétvégén adódott is egy remek alkalom, hogy diszkréten és szinte észrevétlenül tálaljuk a problémát, apósomnak épp kb. negyedszerre kellett valamit elkiabálni, mire férjem odasúgta anyósomnak, hogy valamit kezdeni kellene a papa hallásával. Erre anyósom csak annyit válaszolt, hogy a ....-i (nevet direkt nem írok) nagypapa (apósom apja) is mindig azt mondogatta 75 évesen, hogy ne legyen más baja, csak a kis nagyothallása. És ezzel kerek perec le is zárta a témát. Magyarul, nem baj, ha süket, nem érdekes.

És ők sajnos ilyenek, nem járnak orvoshoz, max. ha már megvakultak, vagy levágták a fél kezüket (konkrét, valós példa), venni nem vesznek semmi "luxus" kényelmi dolgot, inkább megfabrikálják maguknak, amit meg nem tudnak, az nem is kell... nem szegények, csak elég furi a mentalitásuk. Persze mindez az ő dolguk, de ezen az ominózus eseten azért eléggé felhúztam magam. Többek között azért, mert szerintem nem kéne egy viszonylag fiatal embernek a saját öregapjává válnia (apósom is kezd elég szépen befordulni a maga kis világába, pont mint nagyapám), ráadásul veszélyes is a süketsége, mert após minden nap vezet, és már volt nemrég balesete, mert nem vette észre a másik autót (persze, mert nem hall, és fél szemével nem lát). Kislányomat is majdnem elgázolta már, mert nem hallotta meg, mikor kiabált a férjem neki, hogy álljon meg tolatáskor.

Bocs, hogy hosszú lett...

Szerintetek azért még próbáljunk hatni rájuk, vagy hagyjuk a fenébe az egészet?


2010. aug. 16. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
elviszitek ti ketten. vagy egyikőtök ott marad(mondjuk a párod) az anyukájával te pedig elmész gyorsan a dokihoz és kész.
2010. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mi 200 km-re lakunk, és hétvégenként szoktunk odautazni. Ráadásul egy kisvárosban élnek, nem is tudom, hogy hol lenne ott szakrendelés, íratni kéne előtte beutalót, stb. És hát a fő probléma, hogy meg kéne győzni apóst. Ami ezt a családot ismerve csak úgy működik, ha valaki folyamatosan, hónapokon át, rendszeresen mondogatja neki. Idő kell, mire le lehetne rombolni az ellenállását, vagy akár csak eljutna oda, hogy bevallja, hogy nem hall rendesen.

Viszont ha anyósom ennyire feleslegesnek találja hogy apósomnak visszatérjen a normális hallása, akkor szinte vesztett az ügy, mert mi hiába is győzködnénk mondjuk apóst, anyósom a főnök a családban, aki egyetlen félmondatával még a sz@.t is belefagyassza az emberbe (már bocs), tuti hogy leszólná egyből a hallókészülékes ötletet...

2010. aug. 16. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
És így van jogsija?Ne már?!?!Már bocs , de így hogy van mersze beülni az autóba?Veszélyezteti magát, (az egy dolog)de több száz már ember életét is.A férjeddel idd el orvoshoz, anyossal meg ne törődj.Majd megbékül!Ha meg nem, az ő baja.
2010. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor fogjatok össze ellene (anyós ellen) és csoportosan mondjátok... kit érdekel, hogy ő a "főnök", ki nevezte ki azzá? kit érdekel, mit parancsol?


aztán , ha szerinte annyira nem gáz a nagyotthallás, akkor mászkáljon egész nap füldugóval és próbálja ki milyen...vagy beszéljetek direkt túl halkan ha ott van :D

2010. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!

a ferjed mit szol az egeszhez? neki kene megmondania es elvinnie az edesapjat doktorhoz. szerintem az o dolga hogy meggyozze a dolog fontossagarol az anyukajat is. keress a neten a kozelben egy szakrendelest, es egyik hetvgen, menjenek be , de ha ismeritek ahaziorvost, biztos ad beutalot az aposnak, meg kell mondani hogy o nem tudott bejonni.

szerintem igzabol a ferjed dolga hogy hagyja e vagy sem...

2010. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én hagynám a fenébe. Ha az anyósnak így jó....

Ha csak 7végén vagytok ott, akkor a gyerekre jobban figyeltek és őket meg meghagyjátok a maguk kis világában.


Nekem az anyám hall nagyot és paranoid skizofrén. Régebben küzdöttem ellene, mostanra megtanultam, hogy csak bólogatni kell és rettenetesen elégedett.

2010. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!