Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érdekelnek a saját...

Miért nem érdekelnek a saját rokonaim már?

Figyelt kérdés

Amikor fiatal voltam, nagyon szerettem az anyámat (apámat inkább hagyjuk), nővéremet is. Viszont ennek ellenére anyám soha nem beszélt nekem a gondjairól, gondolom mert nem akarta a saját gyerekeit ezzel traktálni. Idővel, ahogy nőttem fel, egyre többet láttam szenvedni, és inkább menekültem otthonról. Viszont most pedig egyáltalán nem érdekel, hogy kivel mi van, mije fáj, de mondjuk ez nem csak a családomra vonatkozik. Egyedül a férjem és a lányom egészsége, boldogsága érdekel. Én ezt arra vezetem vissza, hogy rengetegszer próbáltam segíteni mindenkinek, de süket fülekre talált, plusz olyan a családom, akiknek MINDIG van valami bajuk, mindig fáj valamilyük, meg beképzelnek maguknak mindent. Ha anyós elkezdi mondani, hogy mennyire fáj valamilye, arra is csak annyit tudok mondani, hogy hm, és nem is érdekel. De ez a saját anyámmal is így van. Egész nap ott szenvedett az ágyon, megfőztem helyette vendégként az ebédet szó nélkül, de egyszer sem kérdeztem meg, hogy hogy van. A nővére ott ült egész nap mellette és cseszegette hogy menjen orvoshoz (a dereka fájt). Én meg annyit mondtam, hogy hagyd már pihenni. De igazából nem érdekel. Sőt, sokkal durvább dolog is történt vele, meg kiderült, hogy a nővéremmel is. De amikor ezt meghallottam, nem reagáltam, csak vártam, hogy menjünk már haza. Egyszerűen nem tud már izgatni, ami otthon történik. Olyan szintű mocsokban élnek, hogy bármihez hozzáérsz, ragad. 🤦‍♀️

Szóval ezt most így kiírtam magamból. Veletek is történt ilyen, hogy valaki annyit panaszkodott, hogy már immunis lettél rá? De miért nem érdekel az, hogy a saját anyám pusztul lefele?


2020. dec. 27. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem akarod átvenni a szutyokból való kivakarásukat.
2020. dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Szőrös lett a szíved.
2020. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Mert tipikus mai énközpontú, elérzéketlenedett ember vagy. 12 egy tucat.
2020. dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Huha.. Hat.. Engem edesanyam egyedül nevelt de most (20 eves vagyok) adodtak olyan gondjai amik miatt nem tud mar sokmindent megcsinalni. Nekem is van egy noverem, de O keveset segit itthon mivel dolgozik.

De hogy nekem pofam es szivem nem lenne itt hagyni edesanyamat a sz.rban az 1000%. Utana meg ugy csinalni mintha O tehetne a dolgokról. Az en anyam is percenkent mondja hogy faj ez az.. Es ez nem bekepzeles.. Neki csigolya elcsuszasa van.. Orulok hogy tud jarni...

Tenyleg nagyon szoros szívű lettel.. Nem tudom a gyerekeiddel es a paroddal is ezt csinalod e majd.. Biztos mindenki jokedvebol mondja hogy faj ez meg az mi..?

2020. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

a lányodnak adj két pokrócot kérdező, de előbb a mesét olvasd el:

Az öregember és a pokróc (népmese)

Egyszer volt egy fösvény fiatalember, s annak a fösvény embernek volt egy fösvény felesége, s volt nekik egy öreg-öreg apjuk. Ez az öreg apjuk olyan öreg volt, hogy úgy reszketett a keze, hogy amikor a levest ette, amíg a kanállal a tányértól a szájához vitte, mind kireszketett a kezéből, s az abroszt is mind teleöntözte. Mikor a tányérból ki akarta tölteni a kanálba a levest, a tányért is elejtette, s eltörött. Ezért úgy megharagudott a fiatalasszony az apósára, hogy nagyon. Rábírta a férjét, hogy az öreget csapják el a háztól, eresszék világgá, hogy ne csináljon annyi szemetet náluk. A fiatalember rá kellett szánja magát, mert az asszony annyit duruzsolt, hogy végül is meghajolt az akarata előtt.

Elmentek a vásárba, és vettek két új pokrócot. Elhatározták, hogy a két pokrócot az öregnek a hátára teszik, s úgy indítják világgá. Akárhol elesteledik, az egyik pokrócot leteríti, és a másikkal takarózik, s úgy aludjon.

Mikor hazaérkeztek, hát sem a férfi, sem a fiatalasszony nem tudta rávenni magát, hogy az öreget útnak eressze. Volt nekik egy olyan hatesztendősforma fiuk. Azt mondja neki az apja:

- Fiam, itt van ez a két pokróc, ügyesen össze vannak fogva. Mi elmegyünk a mezőre dolgozni, s mikor te gondolod, hogy már kinn vagyunk a mezőn, akkor a pokrócot tedd a nagyapádnak a hátára, s fogd meg a kezét, s vezesd ki az utcára. Mondd meg neki, hogy le is út, fel is út, menjen világgá, többet hozzánk ne jöjjön vissza.

Úgy is tett a gyerek. Mikor az apjáék elmentek hazulról, akkor gondolt egyet, és csak az egyik pokrócot vette elő. Azt rátette a nagyapjának a vállára, s kivezette az utcára, s azt mondta neki:

- Nagyapám, maga menjen akár le s akár fel, de többet ide nálunk haza ne jöjjön, mert magának itt helye nincs.

Az öreg sírt egy kicsit, s a pokróccal a hátán megindult egyfelé.

Este hazajött az ember és az asszony a mezőről, s látják, hogy a pokróc ott van, néznek szerte, az öreg meg nincs ott. Elészólítják a fiút:

- Mi van nagyapáddal?

- Hát úgy tettem, ahogy maguk mondták.

- Hogy?

- Rátettem a pokrócot a hátára, s megmutattam az utat neki, hogy menjen világul, s többet ne jöjjön haza, mert nincs reá szükségünk.

- Hát akkor ez a pokróc, ami itt van, miért nem tetted ezt is reá?

Akkor egy kicsit állott a fiú, s azt mondja:


- Tudja, miért nem tettem, édesapám? Eszembe jutott, hogy mikor maguk is úgy megöregszenek, mint ahogy ő van, s utat kell adjak maguknak, akkor én ne kelljen, hogy vegyek pokrócot, evvel a pokróccal maga is menjen el.


S akkor összenézett az ember az asszonnyal, elszégyellték magukat, és sírni kezdtek.


Hamar kihozta az ember a lovat az istállóból, s ráült, s a kilencedik falu végén utolérte az öreget. Bocsánatot kért tőle, felültette a lóra, s úgy vezette a kötőféknél fogva, amíg hazaértek. Hogy hazaértek, mindig az asztalhoz ültették, s a gyereket is úgy tanították, s úgy nevelték, hogy tisztelje az öregeket. Többet nem bánták, ha eltörött a tányér, vagy kiömlött a leves, vagy mi lesz, mi nem lesz, jó szemmel nézték az öreget. Tisztességesen éltek, s máig is élnek, ha meg nem haltak.

2020. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké, hiába saraztok, de attól még nem tudom megváltoztatni az érzéseimet, vagyis az érzéseim hiányát!
2020. dec. 27. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Ez nyilvánvalóan azt jelenti, hogy nem túlzottan fontosak neked. De ezt ne értsd negatívként: nem választhatjuk meg, hova és kik közé szülessünk. Valószínűleg a családod ezen részétől besokalltál. Teljesen rendben van. SZerintem akkor fordítsd az energiáidat a férjed és a lányod felé. Azzal, hogy átmászkálsz anyukádhoz, anyósodhoz, vagy bármelyik rokonodhoz, amelyik nem érdekel, csak az idődet pazarlod el, amit tölthetnél olyanok körében is, akiket tényleg szeretsz. Az élet rövid, legyél ott, ahol tényleg jó, ott van rád igazán szükség. :)
2020. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Be sokaltál a tágabb családodtol ,ezel semmi baj nincs törödj a saját családodal.
2020. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad a saját kérdésedet: immunis lettél. Mi akkor a probléma? Egyébként attól még szeretheted édesanyádat, mert zavar a viselkedése. Meg is beszélheted vele: mondd meg, hogy zavar a kosz náluk, meg az, hogy ha baja van panaszkodik ahelyett, hogy orvoshoz menne. Oké, elmondhatja (egyszer, ne egész nap mondogassa), hogy mi baja, de tegyen is a megszüntetéséért, menjen orvoshoz.
2020. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

Az a nehéz, hogy amíg idegeneknél bárki rávágja, hogy hagyd ott őket a fenébe és kerüld az ilyen embereket, addig ha családtagról van szó, akkor rögtön előkerül a "család az első" kártya és hogy ki kell tartanod mellettük, segítened kell őket, bármi is van.


Holott mindenkinek joga van a maga életét élni, és a maga döntéseit meghozni.

2020. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!