Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem, hogy elfogadj...

Mit kéne tennem, hogy elfogadja, hogy szeretjük egymást?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves bartátom,én 14 vagyok.Távkapcsolatban élünk,havonta találkozunk.Eleinte féltem,hogy az anyukájának nem leszek túl szimpatikus,mert hát a fiús anyukákkal nehezebb...:)de aztán ő elfogadott engem.Viszont a barátom nagymamája nem nézi túl szemmel,hogy az ő kisunokája idézem:"15 éves kis taknyos létére csajozik".És én is még csak 14 vagyok,szóval ezt még inkább nem helyesli.Valahogyan meg kéne puhítanom,csak nem tudom,hogy hogyan csináljam.Pedig mindig kedves vagyok,érdeklődöm,természetesen viselkedek.Kérlek segítsetek!
2010. aug. 10. 11:34
 1/9 A kérdező kommentje:
*túl jó szemmel
2010. aug. 10. 11:37
 2/9 anonim ***** válasza:
valóban fiatalok vagytok és nyilván az öregebb korosztály ezt nem nézi jó szemmel, nem ebben a világban éltek. szerintem nem tudsz túl sok mindent tenni, max ugyanúgy kedves maradni, beszélgetni vele, megkérdezni mivan vele, esetleg legközelebb ha mentek vigyél neki sütit, amit anyukáddal közösen sütöttél, stb. legyetek ott többet ha annyira fontos és segítsetek neki főzni, füvet nyírni, stb. de egyébként ehhez nekik is hozzá kell szokni, hiszen ezzel még a 20 évesek is így vannak, hogy egy 14-16 éves csaj, srác még gyerek, már bocsi. de a mai világban ez így működik.
2010. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én a nagyival nem is foglalkoznék. kitérdekel. inkább a szülők a fontosabbak, h elfgadjanak bár az se érdekelne ha ők nem fogadnának el. de az h a nagyinak nem vagyok szimpatikus hát a fenét érdekli.
2010. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó,igazatok van,de ez engem akkoris zavar.Van egy olyan tulajdonságom,hogy mindenkinek meg akarok felelni.Mellesleg nem értem a nagyit sem,hogy mért vagyunk túl fiatalok,ugyanis az ő idejében 15-16 évesen már férjhez mentek a lányok...
2010. aug. 10. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért, ha 18 éves lennél, annak jobban örülne? :) Nem hiszem...

A nagymamának elvi kifogásai vannak, miszerint az unokája ne csajozzon, nem veled van baja. Nem hiszem, hogy meg tudnád győzni, de azt jó ötletnek tartom, hogy anyukáddal sütöt sütivel próbálkozz, mert ez jelzi azt, hogy anyukád beleegyezett a dologba.


Viszont nem hiszem, hogy 14 évesen "távkapcsolatban élsz". Az nagyon mást jelent, mi a ti havi randizgatásotok.

2010. aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mondd meg neki h nem a 60-as évekbe élünk..
2010. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elsősorban önmagadnak felelj meg, nem másnak. Még fiatalok vagytok, mondhatni gyerekek. A nagyi félti az unokát. Neki is meg kell tanulni azt, hogy a gyerek fenekéről lassan leesik a tojáshéj. Idővel jönnek a dolgok.
2010. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én 17 vagyok, a párom 20. az én családom szereti és elfogadja őt, az ő nagyszülei vigyorognak majd a hátam mögött ócsarolnak neki. mindezt miért? mert ahelyett hogy ott lenne 2-2 hétig inkább csak 1-1 hétig van náluk, a többiben velem van.
2010. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ott van a válasz a kérdésedben, miért duzzog a nagyi. "Az unokája 15 éves kis taknyos létére csajozik".


Nem rád haragszik, nem a személyeddel van baja, hanem azzal, hogy az értékrendje szerint felfordult a világ. Az igaz, hogy az ő idejében a 16 éves lányok szültek, de azok már önállóan is képesek voltak a családanya szerepre, tudtak háztartást vezetni, a fiúk meg akkor kezdhettek csajozni, amikor már el tudták tartani a családjukat, volt szakmájuk és saját keresetük. Ez most más világ, de nem mindenben fejlettebb, vagy jobb, csak más. Nem fogsz tudni neki se Te, se az unokája addig megfelelni, amíg nem tapasztalja meg, hogy érettek vagytok az Ő értékrendje szerint a "pasizásra, csajozásra".

2010. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!