Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? Mit tegyek?

Mit tanácsoltok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet.

Az a helyzet, hogy egy éve vagyok férjnél, amúgy 5 éve vagyunk együtt. Imádom a férjem, ő a legnagyobb ajándék nekem az életben! Ő is ugyanígy érez irántam. Teljes a boldogság és minden rendben van kettőnk közt, már tervezgetjük a babát is. DE! Külföldön élünk, de én kint rettenetesen szenvedek, már 3 éve kint vagyunk, de egyszerűen nem tudom megszokni. Félévente járunk haza, ha itthon vagyunk boldog vagyok, de ott kint szinte mindennap sírok, számolom a napokat, mikor jöhetek újra haza. Kint megvan mindenünk, de én rájöttem, hogy engem a pénz nem boldogít, borzasztóan hiányzik a családom, a barátok, Magyarország! A férjem azt mondja, hogy költözzek haza, de neki muszáj kint maradnia, hiszen hiteleink vannak, amit fizetni kell, de nélküle meg itthon lennék nagyon boldogtalan. Ha megszületik a babánk, akkor nem fog már ennyire hiányozni Magyarország? Vagy csak rosszabb lesz? Még jobban boldogtalan leszek? Még jobban hiányozni fog a család, mivel egyedül leszünk a picivel? Úgy érzem ha 3 év után nem sikerült megszoknom ott kint, akkor már nem is fog sikerülni.


2010. aug. 9. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
ez nehéz helyzet, mivel haza nem fogsz jönni, hiszen az igazi családod már kint van a férjed személyében. viszont maradnod meg nagyon nehéz, mivel nem szeretsz ott lenni. én a helyedben azt tenném, hogy próbálnék változtatni a kinti életemen, hogy könnyebb legyen. pl többet járnék el a férjemmel a városba szétnézni, megszokni. hétvégenként kirándulni a környező helyekre, stb. vennék egy kutyát, akivel mennék sétálni, stb. többet járnék el vásárolni egyedül is, hogy így is szokjam, esetleg munkát váltanék vagy tanulnék ott valamit. vagy próbálnék ismerkedni a szomszédokkal, boltosokkal, stb. azért gondolom így, mert nekünk is terve volt a külföldi élet, és az utolsó pillanatban nem jött össze, de attól én már sokat gondolkodtam rajta, hogyan csinálnám. és akihez mentünk volna, ő is így csinálta. ha gyerek lesz akkor meg lehet, hogy azért is lesz könnyebb, mert lefogja foglalni az egész idődet, tudsz vele menni járni a várost a babakocsival, stb. nem azt mondom, hogy most unatkozol, mert nyilván dolgozol, meg háztartást vezetsz, stb. de próbáld te is másképp felfogni ezt a dolgot. hogy ez a közös boldogabb életekhez kell, hogy kitudjátok fizetni nyugodtan a számlákat, hogy a gyereketeknek meglegyen majd mindene, stb. az ember sok áldozatot hoz magért, a családjáért, a gyerekéért. próbálj meg erre gondolni. szerezz új barátokat, akikkel tudok menni ide-oda, megismerni azt a világot, stb. kitartás és próbáld meg elterelni a figyelmedet az itthoniakról. hiszen az igazi családod már ott van kint külföldön.
2010. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem valószínű, hogy enyhülni fog ez az érzésed attól, hogy babátok lesz. Beszéld meg a férjeddel, kössetek kompromisszumot, mert így senki sem jó. Te boldogtalan vagy, de ha hazajönnél pedig ő lenne az. Ha jó szakmátok van, akkor valahogy majdcsak meglennétek, persze lehet nem olyan könnyen mint külföldön, vagy esetleg nem olyan színvonalon, de láthatod a mo-i emberek is élnek (igaz nem mindegy hogy)

Sok sikert! Kitartás!

2010. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Neke öt évembe telt, mire hozzászoktam a "külföldhöz". Most is hiányzik persze hazamenni és a családom, de végülis én főztem magamnak, most már meg kell ennem....


A gyerekeim már itt születtek, nekik ez az otthon. Így mostmár őket sem szakíthatnám ki innen.

2010. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó helyen tetted fel, ezen ne aggódj:)

Vannak ott barátok, akár helyiek, akár magyarok? Mert egy barátnőm kiment Svájcba, eleinte utálta, de közösségi oldalakon elkezdett kinn élő magyarokat vadászni, kialakított ott magának egy társaságot, persze nagyon hiányoznak neki a család is, de így elvan. Próbálj kinn ismerkedni, húzzatok bele a gyűjtögetésbe, és ha le van tudva a hitel, hazajöttök :)

Én is olyan szívesen kipróbálnám magam külföldön, aztán lehet 1 hónap után hazaszaladnék :)))

Meg szabad kérdezni melyik országról van szó?

22L

2010. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi lassan 4 éve vagyunk kint,és én sem tudom megszokni..Mi megfogadtuk,hogy csak addig maradunk kint amíg a fiam bejezi az iskolát..Ha ennyire erős a honvágyad akkor a gyermek születése miatt sem fog enyhülni,sőt még rosszabb lesz,mert kint teljesen magadra leszel utalva..Nem lesz segítséged...Kint nincsenek nagyszülők,testvérek,barátok..

Bár nekem már majdnem felnőtt fiam van,de ha most szülnék akkor nem maradnék külföldön..Haza mennék,mert az mégiscsak az otthonom,és ott jobban tudok boldogulni...

de ez ember függő..

2010. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! En is kint elek es ugy gondolom, hogyha ennyi ido utan is ilyen honvagyad van, az egy jel, hogy amint lehet, koltozzetek vissza. Ugy nem lehet megoldani, hogy a hiteltorlesztes utan visszakoltoztok? Ha nem tortenik ez meg, egy eletre benned marad az, hogy miert nem teljesulhetett a vagyad. A penz nem boldogit, a csaladot nem tudja potolni. Ha a ferjed magyar, es o is hazakoltozne miutan torlesztitek a hiteleket, szerintem az a legjobb megoldas! Nem te vagy az egyetlen, aki igy erez. A kulfoldon elok nagy resze (akik jobb anyagiak remenyeben mennek ki) alt. hazaternek, amint lehet. Nem leszel boldog ebben a hazassagban, ha kozben ilyen erzeseid vannak. A ferjedet kerdezd meg, hogy a hiteltorlesztes utan vissza akar-e koltozni. Legyen egy tervetek es ha azt mondja, hogy pl. 2 ev mulva vissza tudtok koltozni, legalabb tudod, hogy ott lesz erre a lehetoseg, nem pedig csak sodrodsz es orlodsz! Amugy nagyon messze laktok Mo-tol vagy kozeli orszagban, ahonnan megoldottabb a talalkozas? Mert ez sem mindegy.
2010. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent nekunk van kisbabank es azt tudom mondani, hogy eloszor nagyon nehez, amig meg nem szokod, hogy senkire a vilagon nem tudsz tamaszkodni, de ha megszokod, belejossz a dolgokba, konnyebb lesz. Csak sok extra feladat fog rad szakadni, igy jobb erzes egy darabig nem lesz, ez biztos. A babaval leszel elfoglalva, jobban el is leszel izolalva, es nem fogsz jobban megbaratkozni adott orszaggal.
2010. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is külföldön lakunk.A ferjem egesznap dolgozik,en meg egyedül a 11 honapos kislanyommal.Nagyon hianyzik a csaladom,meg a baratok.3 eve elek külföldön es minden evben különbözö orszagba.Most Hollandia,jövöre nem tudjuk meg,hogy hol.Az allando lakasunk Ausztriaban van.Mi ezt ugy oldjuk meg amikor honvagyam van,haza megyek 1 honapra vagy csak 1-2 hetre,vagy csaladunkban 1-2 szemelynek fizetünk repjegyet,es ök jönnek.Igy azert jobb,mint felevente haza menni.
2010. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Angliában élek és a férjem is magyar. Neki is honvágya van, de nem olyan erős, mint nekem. Vannak pillanatok, mikor ő is haza szeretne költözni, de aztán el kezd érvelni saját magának is, és nekem is, hogy miért jobb ott kint. Hogy itthon nem lenne munkánk, nem vállalhatnánk gyereket, valamelyik szülőnél kellene laknunk, a gyereknek is jobb lesz itt kint, második anyanyelve lesz az angol...stb. És én ezt mind tudom, és teljesen igazat is adok neki. Ne gondoljátok, hogy önző vagyok, hisz ha az lennék, már rég ott hagytam volna mindent és nem érdekelne. Csak ez az érzés nem akar elmúlni, mintha a szívemet tépnék ki, akárhányszor vissza kell mennem egy-egy itthon lét után. Mindennap a csodára várok. Bárcsak haza jöhetnénk! Egyébként dolgozom, plusz háztartást vezetek, szóval nem ezen rágódom egésznap, inkább csak este rossz, mikor már a férjem alszik, én meg úgy sírom magam álomba. Ja és ezt ő is tudja, tudja, hogy én nagyon szenvedek ott kint, próbálja ő is enyhíteni ezt. Ő úgy gondolja, ha lesz babánk jobb lesz, én meg úgy, hogy rosszabb lesz, hiszen teljesen egyedül leszünk, sehol egy nagymama, nagypapa, nagynéni, nagybácsi... senki. Hát nem tudom. Mégegyszer köszönöm, hogy írtatok!
2010. aug. 10. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!