Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel tudnám rávenni apámat,...

Mivel tudnám rávenni apámat, hogy a sarokban lévő nagyapó úrnájában lévő hamvait elszórja? 19/l

Figyelt kérdés

Vagy nem elszórja. Négy éve halt meg, négy éve lakunk a lakásában, ahol apám kisgyerekként sokat volt. Nagyon szerette az apját.


Az elején oké volt, de... kezd zavarni, hogy a nagyapó úrnája már évek óta apám polcának a sarkában van. Kértem 1-2 évvel ezelőtt, hogy már ideje lenne szélnek ereszteni, vagy nem szélnek, de valamit csinálni. Azt mondta, nem érti, miért zavar engem, ne zavarjon. Neki jó tudnia, hogy ott van, majd valamikor. Ez a valamikor szerintem akkor lesz, amikor apám hamvait is intéznem kell nagyapóé mellett.


Azon kívül, hogy zavar, kellemetlen érzés, nem tudok semmit felhozni, pláne ami az ő érzelmeire hatna. Nekem már morbid érzést kelt, hogy nap mint nap látom porosodni a sarokban az úrnát, amiben a nagyapám elhamvasztott testének valamennyi része van (nem tudom, szerintem nem fér bele az egész test, de javítson ki valaki, ha tévedek). Az se megoldás, ha azt kérném, tegye máshova. Nem az a gondom, hogy látom, hanem, hogy tudom, ha elteszi, akkor is itt van.


2020. júl. 31. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Kedves 19/L,ha zavar költözz el, apádnak ez fontos lehet valamiért. Próbáltad megbeszélni amúgy a dolgokat?
2020. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szép dolog ilyennel zaklatni. Fogadd el.
2020. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj valakinek ez fontos. Férjem édesapja egy része ott van az anyós nappalijában, megtanultam vele együtt élni, sőt pár éjszakát ott aludtunk akkor eszembe se jutott. Meg kell őket érteni, valakinek ez fontos.

Esetleg kérd meg hogy a saját szobájába tegye be vagy valami olyan helységbe ahol te nem vagy.

2020. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk a családi kutya hamvai vannak a nappaliban.
2020. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nincs jogod beleszólni. Apukád dönthetett a saját apja hamvainak sorsáról, és ő úgy döntött, hogy otthon akarja tartani. Ha azt szeretné, örökre ott is maradhatnak.

Ha téged zavar, akkor megkérheted, hogy tegye olyan helyre, ahol nem látod, de ez a maximum, amit elvárhatsz.

2020. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyerekem urnaja a polcunkon van.

Na ehhez mit szolsz?



Viszint irom az anyagiak es jogiak oldalat hogyha az erzelmi resze nem gyoz meg meg zavar meg nyafogsz.

Nem lehet elszorni csak ugy a hamvakat. Sit az urnat kinyitni se tudod (total leheggesztik/ragasztjak, legalabbis remeld nagyapad se tud kiszorodni csak ugy). Egyreszt be kell jelenteni es engedelyeztetni a megfelelo hatosagnal. Ez nyilvan penzbe kerul macera. Ha csak ugy elszornad elasnad akkor elobb vagy utobb kiderulne nem stimmel a nyilvantartasban es nem apad lakcimen van hanem ize hol is? Es akkor majd magyarazkodhatnal hogy hat koltozeskor elhagytuk...

El lehetne temettetni (elhelyezni temetoi urnaba vagy akar sirhelybe is a hamvakat), ez megint csak nagy osszeg. X evtizedre ki kell valtani a temetoben a helyet, majd kesobb is hisszabbitgatni, fizetni az ekhelyezesert. Masreszt lehet valaki igenyelni meg az elhelyezeskori szertartast mert hat ugye az urna hazavitelevel altalaban azt sporoljuk meg. Naez se ket filler. (Ha tudod meg mia az.)


Szoval nem olyan rohadt egyszeru, mint hiszed attop az urnatop es nagypapad hamvaitol megszabadulni. De ha van folosleges par (pl 2) szazezer forintod akkor ajanld fol apadnak, hogy intezze.

Egyebkent a lenyeg ne te aludj vele egy szobaban ezt egy pszichiater javasolta...legjobb ha egy ugymond szent kis sarokba eldugjatok. Ha apadnak van sajat haloja vagy dolgozoszobaja akkor oda, ha nincs akkor valami legkevesbe frekventalthelyen igen pl egy polcon betolva szep kis kendovel letakarva alljon elott3 nagypapa vidam fotoja es igy ha odanezel akkor a fotot latod mogotte a kendot es jo esetben nem azon agyalsz juj mogotte az urna van.


Mi pl. azert nem temettetuk el, mert egyreszt fogal.unk sincs melyik temetobe legyen es akkoriban nagy kaoszban eltunk es keptelenek lettunk volna meg egy temetest is megszervezni. Igy elnapooltuk az egeszet ezzel a lepessel. En is szivesen elszornam, de ahogy irtam az hivatali ugyintezes etc. es tovabbra se tudjuk hova is? Lehet apudnak se lenne ellenere csak neki sincs ideje vegiggondolni ugyan hol latogatna vagy hova szorja.

Remelem par honap mulva mar az iskola vagy a munka, szerelem lesz a legnagyobb gondod es nem ez. Ha meg marad apad halalig a polcon akkor egyben egy sirhelyre beteszed vele es kesz.

2020. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!