Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy lusta vagyok?

Miért baj, hogy lusta vagyok?

Figyelt kérdés

Nem az élethez, mert egyetemet végeztem, dolgozom és a mai napig vannak terveim, céljaim. De pl. utálok sportolni, már kicsiként is kínszenvedés volt a tesi, úszás és társai. Ha választani kell, hogy egy pörgős reggeltől estig tartó nap után este 9-kor inkább futni menjek, vagy beüljek a kádba egy pohár borral, akkor biztosan az utóbbit választom.

Most, hogy bejött a kánikula, csak akkor megyek ki, ha nagyon muszáj. Nem szeretem, nem bírom a tűző napot. Szédülök, izzadok a melegben. Néha jó egy kicsit mártózni a medencében, de azt is délután 3-5 körül csak. Nem egész nap aszalódni. Sokkal jobban szeretek bent a 22 fokos lakásban olvasni, sorozatozni és csak akkor kimenni, ha már nincs őrült meleg.

Barátaim, barátnőim is vannak, de én nem igénylem, hogy valaki 24/7 ott legyen velem, minden nap kétszer összefussunk stb. Bőven elvagyok azzal, ha heti 2-3 délutánra/estére van programom és utána magammal foglalkozhatok.


A családom egy része meg ezt képtelen elfogadni. Hogy bírok itthon lenni "ebben a szép időben", miért nem csinálok valami értelmeset, hogy bírom ki, hogy ennyit vagyok itthon. Tegnap is családi ebéd volt, kérdezte anya mit csináltam délelőtt, mondtam hogy takarítottam, utána sütöttem, filmeztem. Tesóm válasza: "tehát semmi hasznosat". Én sosem piszkálom őket, hogy semmi értelme mazochistának lenni és reggel 6-kor már futni menni, ha utána reggeli gyanánt megeszik az ember egy fél üvegnyi nutellát toast kenyérrel. Vagy hogy diétázhat ő heti 6 nap, ha a 7. "csalónapon" pizzát eszik tésztával, meg táblányi csokikat töm magába.


Mindig ilyen voltam, de amíg kicsiként muszájból menni kellett túrázni, úszni és egyéb helyekre, felnőttként már azt csinálom, amit szeretek és ami kényelmes. A családom meg ezt képtelen elfogadni.


2020. júl. 5. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Megértelek.Elvagyok én is egy jó filmmel,vagy videójátékkal.Nem szeretek én sem pörögni,állandóan menni valahova.Ha olyanom van,persze igen,nem nem vagyok túlpörgős.Családom nekem se érti,mert itt mindenki menni szeret,mert hogy unalmas itthon lenni.Ez nálunk is egy örök probléma.Amit ők szeretnek ,azt én nem annyira,és fordítva.Nem nagyon tudunk közös nevezőre jutni.
2020. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szerintem semmi baj sincs azzal, ha valaki lustább. Ha elvégzed a munkádat, a házat is rendben tartod, akkor nem értem, hogy a családodnak mi a baja. Szerintem az emberek 75% inkább otthon marad és filmet nézz, minthogy kimenjenek reggel 6-kor futni. Én nem vagyok egy sportos ember, de lusta sem, viszont imádok sétálni.


A szüleidnek semmi beleszólása sincsen a magánéletedbe. Végül is, ha jól értettem nem ők tartanak el vagy fizetik a lakásodat. Ha meg csak azért hívnak el egy családi ebédre vagy bármire, hogy a szemedre hányják, hogy egy lustább ember vagy, akkor inkább el se menj. Csak bosszankodsz...

2020. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
76%

Én fontosnak tartom a sportot, de nem a fogyás miatt. Sőt, szerintem a táplálkozás változtatásával kell fogyni.

Meg a 22 fok nyáron kevés, a 25-26 bőven jó a lakásban.


Ezeket leszámítva olyasmi vagyok, mint te és megértelek.

Amúgy baromi zavaró és rosszul tud esni, ha az embert állandóan meg akarják változtatni!!

2020. júl. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
A mérgező családoddal szakítasz, és úgy élsz, ahogy akarsz. Ilyen egyszerű.
2020. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem lustaság. Én sem bírom a meleget, napallergiás vagyok de ettől függetlenül csinálok bent hasznos dolgokat. Nekem pl. az amit te írtál, a főzés, takarítás, olvasás is azok. Sportolni meg nem mindenki szeret, bár én sportolok de futni vagy kondiba pl. a jóisten se tudna kiüldözni mert azt rühellem. Elég gáz a családod, ha még beléd is kötnek emiatt.
2020. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

A sport, és a társasélet részét megértem. Egyébként késő délután már nincs akkora hőség, érdemes kimenni sétálni.


A sportot valahogy én sem szeretem. Most nincs munkám, sokat lazulok a nyáron, de bőven van, és lesz fizikai munka is. A mai nap folyamán a talicskát javítottam, hogy tudjunk vele majd gallyazni, lehet nehéz elképzelni, de tényleg sok munka volt... Keresni egy fémrudat otthon, méretezni, méretre vágni, csiszolni, igazítani, megint méretre vágni... Majd gondolkodni, hogyan rögzítsem hegesztés közben. Aztán kínkeservesen a helyére hegeszteni (taknyolni), majd köszörülni, alapozni.


A múlt héten, meg ezen a héten rengeteget dolgoztam is a lakásunkon, meg még fogok is, festés, leomlott a beázott vakolat, vakolás, glettelés (szörnyű lett, göcsörtös, de kész), csiszolás, festés. Maradék vakolat, cement (>50kg összesen) elszállítása, begyömöszölése a szeméttárolóba. Padló sikálása óriási erővel, ecettel, mert rászáradt a festék. Nehéz (pozdorja) bútorok mozgatása, visszapakolás.


Ezektől nem lehet fogyni... (sem)

Szóval teljesen érthető, ha munka és sport undorítiszed van. A napi mozgásodhoz állítsd a táplálkozásodat, nem kell feltétlen szuper egészségesen étkezni sem, csak mértékkel.


Szociális életem nekem sincs sok, bár én az autizmus spektrumon mozgok, nehezen értek szót az emberekkel. Egy bepiálós buli nekem nem opció, mivel más betegségem miatt tilos az alkohol. Legalább az én rokonaim nem piszkálnak ezzel.


20F

2020. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!