Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya az ilyen? Nagyon kezd...

Anya az ilyen? Nagyon kezd elgem lenni ebből, de nem tudok mit tenni mit csináljak?

Figyelt kérdés
5-en vagyunk testvérek. én 16 vagyok. van egy 13 egy 10 egy 6 és egy 2 éves testvérem. Anyu állandoan parancsolgat h figyeljek tesoimra, mert ő nem ér rá jah persze oda ül a géphez és egész nap azon van, de ha én odamerek ülni akkor ordibálva van velem h takarodjak a géptől. én mosok főzök takaritok mindent megcsinálok. ja és nem enged el sehova nyár van és mindennap itthon ülök ha valakit meg felakarok hivni hozzánk akk az van h nagy a kupi. meg multkor azt is mondta h örüljek neki h ilyen életem van és h ő fölenevelt engem. 13 éves tesommal is ezt csinálja. elakarunk apuhoz költözni,de megtiltotta. apunak elmondtuk és bírosági ügyet akar csinálni,de anyu azt mondta h ne merje mert rosszul jár mivel anyu "uj barátja" ügyvéd és nem tud semmit se tenni apu. Most mit csináljak teljesen tönkre teszi az életemet.
2010. júl. 30. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elmehettek apukátokhoz, nem tud mit csinálni. Bírósághoz is fordulhat, 12 év fölött dönthet a gyerek, hogy kinél lakjon.
2010. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az hogy anyud új barátja ügyvéd az csak egy dolog,te már nagy lány vagy.Dönthetsz hol akarsz ,melyik szülőnél akarsz élni.Apud meg igenis menjen a bíróságra és kérje a gyermek elhelyezést.
2010. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Menj apudhoz! Anyud palija nem tehet sokat, ha elmúltál 12 éves. Remélem jobb lesz... ;)


Nem élet ez igy, mikor az ember fiatal, nem az anyja helyett kell csináljon mindent, csak segiteni kell... Ilyen embernek miért van ennyi gyereke, ha nem tud tekintettel lenni rájuk? :S


15 L

2010. júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj apukádhoz. Ha vele akarsz élni, és jó apukádnak a körülménye ahhoz, hogy gyereket neveljen, akkor a bíróság nem fog belekötni.

A kistesóidat sajnálom.

2010. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell besz@rni, hogy anyád pasija ügyvéd. Írjatok egy levelet a testvéreddel a gyermekvédelmiseknek, fognak majd magyarázkodni az biztos. Simán választhatjátok, hogy hol akartok lakni.
2010. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha édesapátok is szeretné, hogy vele éljetek, akkor nyújtson be egy keresetet a bírósághoz az elhelyezés megváltoztatása iránt, írja le, milyen okból. Te 16 évesen már eldöntheted, kinél szeretnél élni, a 13 éves testvéredet is meg fogják hallgatni, és valószínűleg figyelembe is veszik, amit mond. Sok sikert nektek!
2010. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Menjetek el apukádhoz, az lesz a legjobb. Hiába ügyvéd az "új barát", az csak egy dolog. Ha apudnak ezt is elmondod, akkor biztos keres magának egy jó ügyvédet és akkor már lesz konkurencia. És az ilyen nem anya, aki ilyeneket mond a saját gyerekének!
2010. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szüleid elváltak vagy csak külön költöztek? Mert nem mindegy. Ha anyukádnál vagy bíróságilag elhelyezve simán visszavitethet apukádtól. Indíthattok bírósági pert de most ítélkezési szünet van és az első tárgyalásotok csak szeptemberben lenne, és az egész nagyon elhúzódhat akár egy évig is. Megnézik a körülményeket, gyámügyeseket vagy gyermek-jólétiseket hívnak, elbeszélgetnek veled és csak egy pozitívum, hogy mivel 16 éves vagy kikérik a véleményed:) Kérhetsz ideiglenes gyerekelhelyezést, de azt meg csak akkor adnak apukádnak ha életveszélyben vagy.
2010. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
csak külön költöztek. de anyunál maradtunk birosági ügy nem volt
2010. júl. 30. 23:15
 10/10 siva79 ***** válasza:

Éljen apu!

Remélem sikerül

2010. aug. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!