Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit dolgoztál 12-14 évesen?

Mit dolgoztál 12-14 évesen?

Figyelt kérdés

Több kérdésben is olvastam ha válaszadók ilyen korú gyerekeket küldenénk el dolgozni,és sokan azzal érvelnek h ők már dolgoztak ennyi idősen.

Szóval mit dolgoztál ennyi idősen,és városban vagy falun laksz?


Én falun lakok,de városba járok gimibe. 16 éves vagyok,és mikor 12-14 éves voltam hiába szerettem volna egy kis pénzt magamnak nyárra nem tudtam dolgozni. Mikor elkezdtem a gimit,akkor egy iskolaszövetkezetnél kaptam munkát néha. De az is csak évközben jó,mert elég messze van a gimi)koleszos vagyok),és a nyáron többe lerülne ha felutaznék pár órát dolgozni,mint az amit kapnék a munkámért.

Az egyik unokatestvérem ő városban lakik,14 éves. És jogilag nem jelentkezhet be egyik iskolaszövetkezethez sem. Tehát ez kilőve. Próbálkozott kutyasétáltatással,gyerekfelügyelettel,és időseknek segíteni bevásárolni meg takarítani idegeneknél,de mindenre volt elutasító válasz.A kutyasétáltatásra azt mondták neki h nekik is azért van a kutyájuk h ők,mint a gazdájuk megsétáltassák. Gyereket a kora miatt nem akarnak rábízni,az idős emberek lebunkozzák ha pénzt kérne a bevásárlásért,a takarításra meg azt mondják h mert fiatal nem végezne rendes munkát.

A másik unokatesóm ő 12 éves és falun lakik ő is dolgozott volna hasonlókat mint a városi uncsitesóm,meg még ő kapálást vagy kerti munkát is vállalna,de arra is találnak neki kifogást.

Zsebpénzt egyikünk se kap,az meg h a ház körül segítünk az alap dolog. Mivel mi is ott lakunk kötelességünk besegíteni amibe tudunk,ezért nem jár pénz. A szüleink ezt mondják.


Mindig mindenre csak kifogást kapunk. És elég idegesítő amikor egy olyan kérdést olvasok ahol hasonló cipőben jár a kérdező mint én vagy az unokatestvéreim,és olyanokat irnak h ők ennyi idősen dolgoztak. HOL? Meg h milyen szerencsétlen a kérdező mert nem is akar dolgozni,csak kifogásai vannak h miért nem dolgozik. De ezeket a kifogásokat nem a kérdező találja ki. Szóval nagyon nem értem.


Rossz a gyerek ha nem dolgozik,de pénz kellene neki. És rossza szülő ha nem ad pénzt a gyereknek mert nem tudja magától megkeresni. Akkor hogy is van ez?


Köszönöm h végig olvastad


2010. júl. 28. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem dolgoztam, amire kellett anyuék oda adták, persze nem ész nélkül. Az én gyerekeim sem dolgoztak, ők is megkapták amire kértek. Most dolgozik a fiam szinte először, 19 éves, rakodó munka, alkalmi nyárra, heti 2 nap. Eddig úgy voltam vele, tanuljon, pihenjen, de most már elég felnőtt.
2010. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ribizlit,cseresznyét,almát szedtünk,szüretelni jártunk.(aki ügyesebb volt,kapálni is mehetett)

Egyébként a mi iskolánkban a felső tagozatosoknak(tehát 12 éveseknek)kötelező volt minden ősszel két hetet dolgozni-ebből lett az osztálypénz.

2010. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2.nak, de ezek iskolai munkák voltak, nem magán munka pénzért. persze, szőlőt szedni mi is jártunk ősszel 5 napot, de abból mi pénzt ugyan nem láttunk!!!jó buli volt az biztos, bár akkor nagyon utáltam
2010. júl. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ebbe bizony a nyári munka ,az nem iskolai volt(szőlőt kapálni,levelezni,málnát,ribizlit szedni nyáron szokás9

Hozzáteszem ma már nincsenek gazdák,a nagyok meg nem foglalkoznak diákmunkával(bár itt diákok szedték a málnát,meg most a szedret is ők fogják)

2010. júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még annyi:a cég,ahol régen dolgoztam diákokkal szórólapoztatott.

A vöröskeresztnél mondták meg kiknek szóljunk,de hidd el,aki nagyon akar munkát,az talál.

2010. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az egyik faluban is van olyan h épp aktuális gyümölcsöt lehet szedni,de azt is csak 16 éves kortól engedik. Mert fiatalabbal nem dolgoztathatnak. De én arra se tudok menni,mert az oda utazásomat és a hazautazásomat nekem kell megoldani,és így nem is éri meg elmennem dolgozni.

Unokatesómék környékén vannak ilyen hegyek ő felajánlotta h nyírja a füvet vagy segít amiben kell,de elzavarták mondván azért van a hegyük h ők dolgozzanak rajta,meg h nem fognak egy idegennek fizetni,majd családon belül megoldják.

Szórólapozást én csináltam ,de az se mindig van(meg hát csak évközbe tudom csinálni,mert nyáron nem éri meg felutaznom azért a városba

2010. júl. 28. 17:50
 7/9 anonim ***** válasza:
falun laktam, és zsebpénzért szenet lapátoltam, szüreteltem (L)
2010. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

amikor 12 voltam anya gyeden volt otthon, igy ketten csináltunk havi elég jó pénzért nyomdának bedolgozást...

szgépet,mobilt,tábort magamnak fizettem

azota is dolgozok,igaz csak 18 éves koromtol hivatalosan...

falun laktam akkor még,most nagyváros

2010. júl. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is volt,hogy 10-15 km-re mentünk almát szedni...biciklivel.


A kertrendebétet is jó ötlet,de azokakkal kell beszélni,akiknél rendetlen a kert.


15 évesen már lehet menni,ha a szülő aláírja.

Mondjuk ezt hülyeségnek tartom.12-13 évesen már tök jó buli volt dolgozni menni,nem unatkoztunk,nem csináltunk hülyeségeket(nem volt időnk).Edzettebbek lettünk(nem kellett mindennap tornaóra,hogy mozogjunk),a leglustább is jött velünk,mert nem akart kimaradni...

Szóval hü.lyék ezek a törvényalkotók.12 évesen egész nap,fél éjszaka lehet az utcán lézengeni,dolgozni meg nem szabad.Kb így neveleik ki a jövő munkanélküli nemzedékét.

2010. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!