Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől alakulhatott ki ez a...

Napsugár-18 kérdése:

Mitől alakulhatott ki ez a rossz viszony a nevelőapámmal?

Figyelt kérdés
Közel négy éve lakunk már itt vele az anyukámmal de úgy érzem a kapcsolatunk egyre csak romlik. Nem kommunikálunk egymással egyáltalán. Az elején még probálkoztam beszélgetni vele de az ember megunja ha azt látja a másik nem vevő rá. Érződik a köztünk lévő feszültség egy ideje már szándékosan kerülöm ami tudom, hogy nem jó dolog de nem bírom már egyszerűen elviselni. Unom az állandó pofavágást azt, hogy anyámnak beszél ki mikor azt hiszi nem hallom. Bármit teszek azt leellenőrzi beszéljünk itt most egy egyszerű ajtó bezárásról. Képes felkelni este az ágyból lemászni az emeletről azért hogy megnézze bezártam-e. Egyszerűen nem kedvel vagy nem tudom pedig úgy érzem sosem tettem olyat amivel ellenszenvet és bizalmatlanságot érdemelnék. Nem akarom felhozni ezt és veszekedni vele mert anyám boldog vele és tudom, hogy ha megtörténne ez a konfliktus édesanyám úgyis az én pártomat fogná ami köztük is ugyan olyan viszályt keltene.

2020. ápr. 17. 11:34
 1/4 anonim válasza:
62%
Hát szerintem ezt meg kell próbálni megbeszélni ha nem sikerül megbeszélni hiába nem lenne boldog az édesanyád ha mennie kell akkor mennie kell. Én sem voltam boldog amikor az előző páromat el kellett küldenem de a lányom az első és nekem Ő áll mindenek felett.
2020. ápr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Feltehetően te többet változtál és talán abban a korban vagy, amikor az embernek kezd kialakulni a saját személyisége. Két, elejétől fogva nem együtt élő ember közti viszony sokféleképpen alakulhat, különösen, ha pozitív érzelmi kapcsolat, együttműködés a hétköznapokban nincs, csak egymás mellett élés.
2020. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt nem ismerjük, csak a te szempontodat, lehetséges, hogy ő is hasonlókat tudna írni rólad. Mivel nem az édesapád, eleve kritikusabban állsz hozzá és ő is hozzád.

Ha anyukád boldog vele, akkor én nem erőltetném a jópofizást. Te előbb-utóbb úgy is a saját életedet fogod élni és számodra is könnyebbség lesz, ha anyukád mellett lesz valaki, aki szereti és figyel rá.

2020. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Hi

En mostohaszulo vagyok. Es nalunk is igy alakult. Ezert tapasztalatbol irok a masik oldalrol hatha segitek vele. Csak gondold vegig a kerdeseket, lehetosegeket.


Tehat:

1. Biztosan nem volt vevo az elejen a mondandodra? Nem lehet, hogy csak olyan dolgokrol igyekeztel tarsalogni vele, amik teged erdekelnek? Vagy csak meseltel neki valamirol es teged se igazan erdekelt ad-e ra reakciot? Egy pelda: edesapakat se igazan erdekli, ha a barino unikornisos polojarol vagy a szulinapi partijarol van szo. (Sajat apam is unott fejjel hallgatta az osszes sztorimat)

2. Hanyszor erdeklodtel te rola? Pl. milyen napja volt, mit dolgozik, milyen volt a gyerekkora, mi a kedvenc filmje, hogy ismerkedett meg anyukaddal, miert szeretett bele - ertsd szemelyes erdeklodes reszedrol mennyi voot az elmult evekben?

3. Van ra oka, higy az ajtobezarast ennyire ellenorizze? Akar csak egyszer is hagytad nyitva, amikor evidens lett volna, hogy neked kell bezarnod? (Pl. Nalunk a gyerek egesz napra tarva nyitva hagyta a bejarati ajtot, szerencsere epp nem akkor jartak arra betorok stb. minden ertekunk a lakasban...ha kilopjak nagyon szivtunk volna, utana en is honapokig azon porogtem UGYE BEZARTA????)

4. Van elegendo feladatod a hazimunkaban? Reszt veszel benne önként? Segitesz anyudnak takaritasban? Felajanlod neha a vasarlast vagy lekuldheto vagy sarki boptba egy pohar tejfolert? Vagy .indenre meg kell kérni es ha kernek is vrni kell mire megcsinalod vagy neked all feljebb, hohy miert most es miert neked?

5. Mennyire vagy megbizhato peldul hazajossz-e idoben, ha elengednek valahova? Szolsz e telefonon, ha kesel? Szoktal e fullenteni?

6. Tanulsz e rendesen? Nyaron kerestel-e mar diakmunkat?

7. Szepen beszelsz-e anyuddal? Nem szoktal e tul sokat kovetelni (vegyek meg neked ezt vagy azt ajandekba azt akarod fizessek ki a tanfolymod stb.)


Sokszor a gyerekek nem tudjak, de az egyutteles apro trehanysagaival vagy a sajat edes szulojukkel folytatott kommunikacio miatt huzzak ki a gyufat a mostohaszulonel. Ha szeretek valakit nagyon bosszanto, hogy azzal az edesgyermeke ugy beszel mint egy kutyaval (es kozben en nem szolhatok ra hisz eleve engem utal vagy ellenszenvezik velem) vagy sose tudja a mosogatoba beletenni magatol a tanyerjat stb.

Meg persze nem tudhatod anyud nem panaszkodik e rad es o is emiatt panaszkodik szinten rad tudva anyud erre vevo.


Masreszt ahogy irtak is valoszinu epp felnosz es valtozik a szemelyiseged.

Szerintem probalj valtoztatni ket dologban es hatha visszafordul jo iranyba a kapcaolatotok:

1. Erdeklodj oszinten iranta. Akarcsak annyivalhogy minden nap este vacsorakor vagy reggelinel felteszed a kerdest milyen napja volt? Es mindegy mit mond figyelsz es bologatsz.

2. Anyudtol kerdezd meg miben es hogy tudnal rendszeresen segiteni neki a haztartasban, amit magadtolheti rendszeresseggel felelossegteljesen meg is csinalnal.


Az ajtobezarasra. Nyugodtan mond a neveloapadnak: ugy orulok, hogy te estenkent leellenorzod, mert en mindig felek, hogy mi van ha nem zartam be, szoval koszonom szepen. (Aztan hatha leszokik rola.)

2020. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!