Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Barátnőmék szegény...

Mit tegyek? Barátnőmék szegények. és elakarom hívni őt hogy itt aludjon nálam.

Figyelt kérdés
De a szüleimnek jól megy a szekér stb.. én is voltam náluk.. most épp ideje hogy itt lesz nálunk.. De nem akarom hogy kellemetlenül érezze magát.... Értitek nem? Meg nem is akarom hogy megromoljon a barátsgunk. Köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 25. 19:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
16L
2010. júl. 25. 19:34
 2/11 anonim ***** válasza:
fiú vagy?
2010. júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

jajjj bcsi,lány,mostmár látom:D

sztem semmi gáz nincs vele:)csak te ne csinálj ebből ügyet,mert akkor azt érezheti.:)

2010. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
79%
Viselkedj vele természetesen és ne tegyél célzásokat arra, hogy ők szegényebbek.
2010. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit extrát ne tegyél, légy olyan, mint máskor szoktál lenni. Ha esetleg ő mondja, hogy hú, de jó neked, mert gazdagok vagytok, stb, akkor mond azt, hogy ez nem a te érdemed..
2010. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem kell dicsekedni, nagyzolni. viselkedj úgy ahogy eddig. emiatt nem fog megromlani a barátság.
2010. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tedd meg ami tőled telik, próáld kerülni az olyan témákat, ami esetleg rosszul eshet neki, de meg kell mondanom, ha kisebbségi komplexusa van, nem sokat tehetsz:( Ez egy olyan dolog, hogy ha nekiadod valakinek a kihízott, megunt ruhádat, nagyon fog neki örülni, ha egészséges az önbizalma, legalábbis az én ismerőseim mind ilyenek, imádunk ruhákat adni egymásnak. De ha valaki nagyon szegény, és emiatt nem teljes az önértékelése, az alamizsnát fog látni benne, és a hátad mögött azt gondolja, mondja, hogy a felesleges gönceidet lökted oda neki. Ez a szegény gőg, életből vettem a példát. Nem tudsz mit tenni, a legjobb szándékkal is megbánthatod.

Én pl. 20 éves koromban hazacipeltem minden kis szakadt utcagyereket Kőbányáról. Úgy tűnt, élvezik a nálam töltött időt. Játszottam velük, kutyáztunk. De aztán visszahallottam gonoszkodó kis megjegyzéseket a nagy házunkról és a kutyáimról. Nekik 2 szobájuk volt, egy csótányoktól hemzsegő lakótelepi ház egyik emeletén, a lift húgyszagú volt, és itt éltek 10 gyerek meg az anya, aki szaporodott, mint a csótányok. Sokat segítettem nekik, de csak ellenszenvet váltottam ki azzal, hogy adhatok. Hát ez van. Tégy meg mindent, de az irigység ellen nem tehetsz túl sokat, hidd el.:( Ha jó természetű a barátnőd, ezt legyőzi magában, ha nem, akkor hiába.

2010. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elsőre csináljatok olyasmiket, amiket otthon is csinálhat. Tehát ne rögtön a nintendo wii-t vedd elő játszani (csak egy példa :) ). Beszélgessetek, sétáljatok, hallgassatok zenét, ilyesmi. Nyilván pontosan tudja, hogy ti gazdagabbak vagytok, de ne fitogtasd.

És ami még fontos: ne költs rá látványosan sok pénzt és ne adj neki "alamizsnát" (smink, ruhák, ilyesmi), mert az kellemetlenül érintheti, hisz nem tudja viszonozni.

2010. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen barátnőm, többször aludt itt s először furcsa volt, hogy neki még rendes ágya sincs (köcs.g apja jóvoltából). Nagyot sétáltunk, cseresznyéztünk, szendvicseltünk, jól megtömtem a kedvencével s filmet néztünk. Szóval ugyanolyan volt mint bármikor, főleg az érzelmi életünk csacsogtuk ki s ami körülvett az nem volt szórraméltatva. Máskor hajat mostunk egymásnak s a kutyával játszottunk. De legtöbbször a házaink közti hatalmas erdős területen kóboroltunk, a természet egy semleges terület, sétálni jó dolog s jó kitárulkozási lehetőség, ha így kezditek a találkát akkor a stresz is enyhűl, kevésbé feszűlten tértek meg hozzátok.

Arra törekedj, hogy jól érezze magát, mert sajnos vannak emberek akik a szegénység mellé lelki terort, megaláztatást, csekély önbizalmat kapnak még. :( Te tudsz neki felszabadulást adni azzal, hogy jól kezeled a helyzetet, önbizalmat merít belőle, hogy nem itéled el csak meghalgatod ha kéri. Egy ilyen barát nagyon jó dolog.

2010. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hívd el nyugodtan! Ha barátok vagytok, az nem véletlen! Tisztában van azzal is, hogy nektek jobb az anyagi helyzetetek, mint nekik, és ez az én nézetemben annyit jelent, hogy igenis jó barát vagy és abszolút nem érezteted vele, hogy akármi különbség lenne kettőtök között:)

És ha ez így van, akkor nem fog az ott alvás sem változtatni a dolgon!

2010. júl. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!