Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy zárkózot...

Mit lehet kezdeni egy zárkózott, kapcsolat-fóbiás férfival?

Figyelt kérdés

Eredetileg a szerelem kategóriában tettem fel ezt a kérdést, de rájöttem igazából jobban ide való...


Szóval van egy srác, akivel alakulgat valami. Eleinte részegen smárolásként kezdődött, és nem is vettem komolyan, mostanában viszont egyre többet találkozunk bulikon kivül is. Aranyos srác, de hmmm fura...

Már 30 éves, de rettenetesen fél a kapcsolatoktól, mondta is hogy neki sok idő kell hogy bizzon valakiben. Sebaj ezzel én is igy vagyok. És nem akar "járni" még senkivel. Ami zavaró benne, hogy amikor nyilvános helyen vagyunk, olyan mintha csak vmi ismerős lenne, beszélgetés közben nem néz rám (kb sose szokott), mintha zavarban lenne, de közben mindig próbál a maga módján a közelemben maradni ameddig lehet, és keresi a társaságomat. Tehát mindig ott sündörög a közelemben, de mégis olyan távol van. Ha kicsit közelebb állok hozzá, akkor hátralép, de ha kicsit hanyagolom és más fiúkkal beszélgetek akkor ott van a nyomomban. Nem igazán hiv el sehova sose, de mindig kérdezi hogy mikor mit csinálok, és oda mindig eljön magától.

Van köztetek olyan, aki kb átérzi ennek a srácnak a lelkivilágát?


Tulajdonképpen érzem én hogy ez valamiféle szorongásos dolog lehet a srácnál, de nem igazán tudom hogy álljak hozzá. Kiváncsi vagyok mit érezhet, meg egyáltalán van e értelme ennek az egésznek.


2010. júl. 22. 05:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Találkoztam már ilyen pasival.


Az a véleményem, hogy nem való neki párkapcsolat. Alkalmatlan rá. Te lennél a karó, ő meg maximum a bab, bár ez a típus még csak kapaszkodni se képes. Párkapcsolatba olyan ember kezdjen, aki "készen van", ha érted, mire gondolok. Ne a párja akarja felnevelni, mwgváltoztatni, kiteljesíteni, meggyógyítani, megváltani, mert nem fog menni, és a párkapcsolat nem erről szól. A pérkapcsolat két érett, felnőtt emmber egyenlő kapcsolatáról szól. Férfi és nő kell hozzá, ő megcsak egy kisfiú.


Csak szenvedni fogsz mellette - feltéve, ha összeszedi annyira a férfiasságát, hogy egyáltalán randira hívjon.


Ha segíteni akarsz neki önzetlenül, akkor legyél a barátja, de ne a barátnője.

2010. júl. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
49%
könnyű ítélkezni mások felett kapásból. Egyik ember sem egyforma. Ha érdekel téged a pasi, akkor türelem, nem sürget az idő a döntésre.. Ha annyira, akkor beszéld meg vele a problémádat kicsit később .
2010. júl. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ítélkezett az első hozzászóló, csak a véleményét mondta el. Még csak bántó sem volt!

Egyet értek vele. 30 évesen már nehezen változik az ember, és első blikkre sok türelem (idő), és megértés kell ehhez a fiúhoz. Egy párkapcsolatban azonban nem csak kapni, de adni is kell, s nem biztos, hogy ő erre képes lesz, illetve fel kell vállalni a másikat. Ha nem így lesz, akkor előbb-utóbb a másik fél nem fogja magát jól érezni,és kilép belőle.

Tisztázni kell vele, hogy ő erre képes, ha nem, akkor ne vágj bele, mert később mindkettőtöknek rosszabb lesz.


Üdv!

2010. júl. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "még nem akar járni senkivel"? Mikor akar? mit dolgozik? Kivel él? Megégetheted magad, ha ő nem hajlandó a változtatásra. Tapasztalatból (keserűből) mondom, hogy tudatosítsd: te nem mentheted meg.
2010. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
magának való, lehet, magányos lennél mellette
2010. júl. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig én is azzal áltattam magam, hogy félénk a pasi (pasik), azért nem alakul a dolog. Aztán rájöttem, hogy magamnak hazudtam, egyszerűen nem akart tőlem semmit.


Ami nem megy, azt nem lehet, nem kell eröltetni. Ha akar, megnyílik neked, ha akar, fut utánad, udvarol, megpróbál megszerezni. A hangsúly az AKAR-on van.

Hidd el nekem, nagy tapasztalatom van "zárkózott" srácokkal, akik félnek a kapcsolatoktól. Pontosabban: a veled való kapcsolattól.


Baromi jól csinálják, mert sajnálod őket, miközben ők visszaélnek a bizalmaddal, a türelmeddel és kihasználnak.

Ez egy játszma, amiből ki kell lépni.

2010. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 évet vártam egy ilyen emberre, mint akiről a kérdés szól. Hidd el, ha újrakezdhetném, nem várnék rá éveket. Max. 1 hónapot. Ez a viselkedés, mint a pasié, nem zárkózottság kérdése. 30 évesen már illene határozottnak lenni bizonyos dolgokban. Ennek az embernek fel kéne nőnie, mert tényleg egyedül marad. Ha akar változtatni, akkor hajrá, de csak ő képes erre.
2010. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ismerősöm, aki pontosan úgy "működik", ahogy a jelölted :) mondta: sok idő kell neki a bizalomhoz. Addig nem is "jár" senkivel, csak "találkozgat", vagyis igyekszik megismerkedni a másikkal alaposan.

Azért nem is kezdeményez programot, mert az már randi-szagú lenne, de szívesen elmegy, ha adódik valami. És igen, társaságban nem ajánlott mással flörtölni, mert a kis lelke mégis vágyik a kitüntetett figyelemre :) Lehet, hogy nem néz rád, de a szeme sarkából biztos, hogy figyel.

Az az igazság, hogy a feloldódása kb. olyan lányhoz illik, aki nem várja el, hogy első randin kézenfogva sétáljanak, stb., hanem türelmesen kivárja azt az időt, amikorra mindketten felkészültek a továbblépés(ek)re.

20 évvel ezelőtt még ez volt a romantikus "első" szerelem típus...

Ha tetszik a srác, és ezen a furaságon kívül minden OK lenne, és van türelmed kivárni, amíg elhatározásra jut, akkor hajrá!

Kb. annyit tehetsz, hogy szólsz neki,mikor program van, és figyeled/veszed a jeleket, hogy mikor húzódna félre szívesen kettesben veled beszélgetni a társaságból.


De biztos mindenki más és más, az én ismerősöm amúgy egy nagyon rendes srác, és drukkolok neki, hogy magához illő lányt találjon :)

2010. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát ha te látsz bene valamit s elkezdenéd vele de ő folyton hárít, megtart téged 5m távolságra egy pórázon, hogy közelebb ne de elmenni se menj elég fárasztó lehet.

Mindig neked kell majd kezdeményezni, elmarad a férfias

rámenősség s felőröldsz egy olyan "kapcsolatban" ami neki kocogás, neked meg 40kmes maraton.

Aztán 70 éves korodban valaki csönget az ajtón s ő áll majd ott egyik kezében járóbot másikban remegve tartva egy virágot mondván: Mostmár készen állok a közös életünkre! Eljössz moziba?

:D

2010. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

álproblémád van anyukám... megoldod .


hány éves vagy ?

2010. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!