Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes most árulni a házunkat,...

Helyes most árulni a házunkat, mikor babát akarunk, de másik házat egyenlőre nem tudnánk venni, így albérletbe kéne menjünk?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Szülökhöz nem tudtok ideiglenesen oda költözni? De árulhatjátok a házat de kössetek ki egy időpontot mikor haggyátok el a házat + Mindenféle képpen családi házba akarok kölötzni? lehet sorház ikerház..
2010. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én albérletbe nem szülnék. Mennyi idő múlva tudnátok új lakásba menni? Ami a tiétek, és nem albérlet.
2010. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ha el is tudjátok adni,akkor miért ne lehetne az??Van munkahelye a férjednek/élettársadnak??Te meddig dolgoznál így terhesként,ha van munkád?Szerintem akkor költöztök,amikor akartok..persze az albérlet pénzkiadást jelent minden hónapban!És még akkor a baba költsége is ott van,tehát a helyzet az,hogy a babára felkell számolni legalább 100.000 Ft-ot(minden felszerelésre!),és erre jön még minden hónapban a bérlet..ha biztosan eltudjátok adni a házatokat,csak akkor költözzetek!:D
2010. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miuért akarjátok eladni a házat? Csak akkor adnám el,ha tunánk venni másikat. Az albérlet felesleges pénzkidobás,az esetleges költözésekről nem is beszélve. A baba is pénzbe kerülne,bár aki 100.000.-et mond,az erősen túlzásokba esik.Nem kell feltétlen szuper extra kiságy,babakocsi. Meglehet oldani 30-40.000.- ből is.
2010. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A férjem dolgozik én nem mert van 2,5kislányunk csak szeretnénk kistestvért neki én most így nem dolgozok.Saját házat majd csak 4-5év múlva tudnánk venni. Csak meg beszéltük, hogy nem adjuk el a házunkat mivel kicsi babát akarunk, de most jött egy vevő és a férjem már másképpen látja és babát is akarna, de én félek az albérlettől, hogy mi lesz ah akkor kell ki költöznünk ha baba születik vagy születése után pár héttel akkor hová mennék.
2010. júl. 21. 16:17
 6/9 anonim ***** válasza:
ha eladjátok a házatokat,és azért kaptok pl.15 milliót és ha még van egy kis félretett pénztetek,akk már tudtok venni használt sorházat.én amondó vok,h sajátból albérletbe nem mennék,mert a pénzem csak fogyna v elértéktelenedne.
2010. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem kapnék 15milót a házunkért csak 4,5milót és abból ki kell fizetni 3milió hitelt és maradna 1,5m és még adózni is kéne belőle így szinte nem is maradna semmi. a szüleim viselkedését nem bírja a párom. De ha el adjuk akkor én másikat nem vállalok albérletbe 4-5múlva meg nem fogok szülni 9év kor különbség a babánál nagyon sok.
2010. júl. 21. 16:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsit zavaros ez nekem.Ez a ház,amiben most éltek ez a tiétek? A te szüleid is itt laknak? Csak,mert azt írtad,hogy a párod nem jön ki a szüleiddel.Ha csak ti laktok itt,akkor miért akarjátok eladni? Ha egy mód lenne rá,én ennyiért biztos,hogy nem adnám el.1,5 millió még elég kevés egy másik házra.Addig úgyis sporolnotok kell,de ez még egy gyerek és albi mellett nagyon nehéz. Én maradnék a mostaniban és mellette próbálnék félretenni az újra.Például azt félretenném,amit albérletre adnék ki.
2010. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak felszínesen látom át a helyzetetek. Ha gondolod, írj privit, és részletesen meg tudjuk beszélni. szivesen segítek. Amit első ránézésre látok:

Ha az eladásra szánt házatoknak reális értéke a 4,5 millió, akkor valószinűleg jó döntés, eladni. A környéken egy ilyen értékű lakás bérleti díja valószinűleg kevesebb, mint a 3 milliós jelzáloghitel törlesztőrészlete, ráadásul marad 1 milliótok, amit értelmesen befektethettek (ha felélitek, az nem jó, akkor az egészbe ne menjetek bele).

az ördög azonban a részletekben van, ezt a véleményt meg a felszines információk alapján írtam.

2010. júl. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!