Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyengeség vagy jólelkűség jele?

Gyengeség vagy jólelkűség jele?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy ha a családom bármivel is megbánt, mindig én vagyok az aki keresi a másikat, aki puncsol neki, mert egyszerűen fáj a helyzet, még akkor is ha én semmit nem csináltam és engem bántott meg bárki is. Nagyon rossz érzés, mert nem érzem magam megbecsülve ugyanakkor tudom hogy szeretnek. Amíg nem beszélek az adott család taggal addig a nézet eltérésen kattogok és szomorú vagyok. Úgy érzem mindig én vagyok az aki enged és lenyeli a békát a béke érdekében. Aki puncsol.
2019. dec. 26. 21:25
 1/7 Davandaa ***** válasza:
61%
Szerintem egyáltalán nem vagy gyenge emiatt. Csak nem vagy haragtartó típus és nem szeretsz rosszban lenni másokkal, főleg a szeretteiddel. De az sem jó ha mindig te engedsz és te kérsz mindig bocsánatot mert akkor ehhez hozzá szoknak és ők sosem fognak bocsánatot kérni. Bármi is van azért ha neked van igazad és te nem hibáztál állj a sarkadra😊 és ne te legyél az aki más hibájáért is bocsánatot kér. Szóval ne ess át a ló túloldalára.
2019. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a mai világban sokan egyenlőségjelet tesznek a jellembeli gyengeség, és a "játszmában" való gyenge pozició közé.

Jólelkűnek lenni egyértelmű jellembeli erősség, de az élet "játszmáiban" gyengit a kevésbé jólelkű "játékosokkal" szemben.

Miközben forditva is igaz, a gyengébb jellem erősebbé tesz a "játékban"

Ezért leszn

2019. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért lesznek a szentek közül jónéhányan mártirok, és ezért jutnak a leggyakrabban leggátlástalanabb emberek a hatalmi poziciókhoz ebben a világban.
2019. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Inkább még nem tudod, hogy mennyit érsz, nem vagy tisztában önmagaddal, ki vagy, hova tartasz. Függőségi viszonyban állsz velük, ez pedig azt jelenti, hogy nem vagy még lelkileg edzett, aki átlép a saját árnyékán. Ezt majd, ha másképp nem, meghozzák az évek.
2019. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Dehogynem vagy gyenge, totálisan önbizalomhiányos vagy és úgy érzed, hogy egyedül nem érsz semmit, görcsösen kapaszkodsz a kapcsolatokba. "Tudom, hogy szeretnek." Nem kislány, ezek nem szeretnek. Akik szeretnek, azok meg is becsülnek. A többiek után meg nem kell kajtatni (mi az a "puncsol"?, hanem normális partnereket kell keresni, akikkel önmagad lehetsz. Normál kapcsolatban az embert nem bántják meg nyakra-főre, nincsenek rendszeresen nézeteltérések, illetve ha olyat mondanak neki, ami nincs ínyére, azt tudja a helyén kezelni mint egy másik ember véleményét, amivel neki joga van nem egyetérteni és nem a szívére venni. Pszichológusra van szükséged, mindjárt helyrejössz.
2019. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsón kívül köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2019. dec. 27. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Na igen, pont azért nem köszönöd meg, mert pontosan tudod, hogy ez az igazság, csak gyáva vagy ahhoz, hogy beismerd. Nekem mindegy, nem az én életem. De amíg nem nézel szembe a valósággal, addig nem lesz változás. Akkor viszont minek teszel fel kérdést!
2019. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!