Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok elég jó?

Miért nem vagyok elég jó?

Figyelt kérdés
Én semmiben és senkinek se vagyok elég jó. A családomat se éreztem soha hogy igazán szeretne. Az iskolában kicsúfoltak, mert nem voltam bőbeszédű, és félénk voltam. Az állítólagos barátaimon is mintha azt éreztem volna hogy szégyellnek engem az iskolában. Munkahelyen szintén nem sikerült barátokat szereznem. Párkapcsolataim pedig szintén nem sikerülnek. Legutoljára is kihasznált a volt barátom, amit persze tudok, hogy én is hibás vagyok. Szedek antidepresszánst, de még az se ölte ki teljesen ezt a gondolatot a fejemből. Én is mindig vágytam arra hogy jónak tűnjek mások szemében, szerethetőnek. n/26
2019. dec. 25. 22:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem probalj meg egy kicsit kornyezetet valtani.

Lehet nem veled, csak a tobbi emberrel van gond.

Probalj meg elmenni esetleg egy nyaralsra es ott megismerkedni uj emberekkel.

Minel tobb embert megismersz, annal nagyobb esellyel fogsz uj, rendes baratomst szerezni.

Az antidepresszans pedig nem megoldas.

Ha azt szeded, akkor nem lesz jobb, mivel te fogod magadrol tudni, hogy depresszios vagy.

Ha ezeket kiprobalod, akkir nagyon valoszinu, hogy jobb lesz utanna az eleted.

2019. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
97%
Mindaddig nem leszel elég jó, amíg kívülről várod a megerősítést, ez megfelelési kényszer. Ha majd képes leszel arra, hogy te magad értékeld a saját teljesítményedet, akkor elengedheted a kívülről jövő reakciókat. Nem kell azt gondolni, hogy a kívülről jövő értékelések a reálisak, nem, azok is szubjektív szempontok alapján születtek.
2019. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
92%
Ma már senki sem elég jó.Nem szabad másokra adni, az emberek fruszráltak,irigyek, ha a legjobb vagy akkor sem azt fogják veled éreztetni.
2019. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%

Velem is mindig ez volt. Max 1 barátnak mondhatóm volt, de mindig olyan érzésem volt, hogy én csak a számkivetettek közé kerülhetek és ők is csak azért barátkoztak velem mert nincs más.


Miután az utolsó barátkozásomnak az lett a vége, hogy tönkrevágta a kiadó szobámat, miatta nem találtam új albérlőt és egyéb finomságok, levontam a következtetést, hogy a barátságok túl vannak értékelve és ilyen kapcsolatokra nekem egyáltalán nincs szükségem.

De ezt mindenkinek magában kell elintéznie. Nem azt mondom, hogy ez a világ igazsága, de én így vagyok elégedett.

Amikor eltudod fogadni, hogy nem másoknak kell megfelelned, hanem magadnak az felszabadító.

2019. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
23%

A családoddal próbálj meg jobban kijönni.

Ne akarj másoknak megfelelni, rengetge az álnok ember.

Munkahelyen elég felszínesen jópofizni, nem kell összeveszni senkivel, de ha nincs barát hát nincs.

Párkapcsolat terén vedd èszre a férfiak tipikus jellemhibáit! Tanuld meg hogy kell, mert ha erre nem vagy képes nagyon ráfázol!

26/f

2019. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
25%

Nincs olyan ember, akiben semmi értékelhető ne volna!

Van négy gyerekem, és tanítottam bő 25 ezret, azért gondolom.

2019. dec. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!