Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek a szomorúságukkal, bánatukkal sokkal hamarabb megnyílnak, mint örömükkel?

Figyelt kérdés
Legalábbis én ezt tapasztaltam.
2010. júl. 15. 21:52
 1/10 anonim válasza:

jó kérdés...

lehet, h nagyobb szükségük van az együttérzésre, mint az együtt vigadásra

am. is sokan sokkal jobban szeretnek panaszkodni, és azt bizonygatni a másiknak, h nekik mennyivel rosszabb a helyzetük...

mintha ezzel bármit is elérnének...

sajnos úgy vagyunk beállítva sokan, h szeretjük sajnálni és sajnáltatni magunkat..

meg aztán sokszor vigyázni kell azzal, h milyen örömünket áruljuk el a másiknak...mivel az emberek nem mindig kedvesek, hamar feltör belőlük az irigység...

2010. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt tapasztaltam, hogy sok az irigy ember. Főleg az idősödő nők a fiatal lányokra. Ha szerelmes voltam, vagy csak új pasim lett és azt hitték, boldog vagyok, már árasztották a sárga irigységet meg rosszindulatit magukból. Bezzeg ha én is boldogtalan voltam, szerelmi bánat, haláleset, stb...akkor nagyon sok barátom volt.
2010. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szeretünk panaszkodni, szeretjük ha sajnálnak minket, együttéreznek. Az is érdekes kérdés lehet, hogy miért azok panaszkodnak jobban, akik nincsenek is annyira rossz helyzetben? Pl. Múltkor beszéltem egy taggal, akinek több új, hatalmas háza van, bmw, stb. És olyan szívhezszólóan kezdett panaszkodni, hogy nincsen pénze!!!
2010. júl. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyar mentalitás, panaszkodni tudunk csak sajnos, és ráadásul kinézik azt, aki az örömét osztja meg másokkal, és irigyek, hogy neki miért jó, miért jobb, mint nekem. Nagyon utálom ezt a hozzáállást, és én nem így élek, de ez az általános sajnos. Ki tud jobban sírni? Jelenleg ez a verseny kis hazánkban, szégyen örülni, elégedettnek lenni. De sajnos nem is az sír, akinek igazán oka van rá.
2010. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Oh, én most nagyon boldog vagyok! Megnyílok felétek s elmondom, hogy isteni finom krumpli levest ettem gombával és a huncut 8 hónapos fiamal birkóztam egy nagyot nemrég! :D szép napom van, még sétálni is kimegyünk.

csak, hogy ne lásd az életet búsan kedves kérdező, vannak jó dolgok is

2010. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem látom búsan :)))


Nagyon is jó kedvem van.


Engem pedig másfél unakahúgom ébresztett, akivel utána egész délelőtt játszottam.. :D Nekem is kijut a jóbol:))))))


Én csak így gondolom, hogy az emberek hamarabb elmondják a gondjaikat.

2010. júl. 28. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Másfél unokahúgod? :) Én is boldog vagyok,itthon a fél éves kisfiammal,aki egyre szebb és okosabb!
2010. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jajjj :D másfél éves :P:D

elírtam egy kicsit :D


ennek örülök:))

2010. júl. 28. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert mostanában az a normális sajnos, hogy az emberek irigykednek rögtön, ha v.kivel v.mi jó történik. Ezért inkább eltitkolják azt, ha jó történik velük.
2010. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én pont fordítva vagyok! Utálom a bánatommal traktálni az embereket, még a hozzám legközelebb állóknak is nehezen mondom el. Viszont az örömömet szívesen megosztom bárkivel:)
2010. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!