Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családomnak vihetek az utcákon...

Családomnak vihetek az utcákon található tűzcsapból vizet inni, vagy az nem ivóvíz?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Karbantartva (tisztítva) biztos nincs a tűzcsap. Mellesleg szerintem azt magánszemély nem is nyithatja meg, úgyis célszerszám kell hozzá.
2010. júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tűzcsapra gondolsz, hanem a kék artézi kútra, amik a falukban az utcán szokott lenni.
2010. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát mi szoktunk néha olyanból innni..ha meleg van:)
2010. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kék artézi kútból vihetsz, de nem ipari mennyiségben.

A pirosból nem.

2010. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*piris vagyis az igazi tűzcsap, de ahogy fentebb írták az te nem tudod kinyitni. Ha valami miatt nyitva van akkor meg szólni kell.

Mert az nem hiába van ott. Egyébként ivóvíz van abban is.

2010. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
be kell menni a helyi önkormányzathoz,engedélyt kell kérni és fizetni kell érte. Amúgy ugyan olyan tiszta,mint ami otthon a csapból folyik,ugyan arról a hálózatról működik a tűzcsap is.
2010. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. júl. 15. 09:27
 8/8 A kérdező kommentje:

A Fővárosi Vízműveket végül elértem, egyszer szűrt Duna vizet találtok a piros tűzcsapban.

Hivatalosan nem ivóvíz, locsoláshoz használják.

Van aki megissza, de bakteriálisan stb. még tisztítani kell rajta.

Mivel locsoláshoz van így nem kérdeztem már sem az engedélyt, sem hogy mennyibe kerülne hogy magánszemélyként kinyithassam.

A telkemre akartam így vizet vételezni és kivinni, de ivóvizet.

2010. júl. 15. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!