Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 83 éves néni unatkozik!...

Egy 83 éves néni unatkozik! Ötlet?

Figyelt kérdés

Nem lát nagyon, és hallani sem... A tűző napra pedig nem lehet kiküldeni őt... Segítsetek mit tud csinálni!

(Bunkó válaszoktól,kíméljetek! :@)


2010. júl. 13. 17:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
vagy pl. a teraszra is lehet kis palántákat venni(pl. uborka, paprika, paradicsom, szamóca) és lenne egy kis sikerélménye is!!(nem sokat kell velük foglalkozni, kicsit meglocsolgatni, leszedni a száraz leveleket, növényápolóval fújni...)
2010. júl. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Audiológiára kértek beutalót háziorvostól (vagy egyszerűen odamentek pl. az ÁEK-ba - volt Honvéd kórház) és ott hallásfelmérés történik, plusz felírják neki. van, amire a TB támogatást ad vmilyen százalékban, bár neki nyilván nem kell egy túl erős készülék.
2010. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálnuk ülnek a padon és susmognak. De legalább van mi ösztönzi őket, hogy kimozdúljanak s társaságban elmegy az idő. Talán egy kispad a kertbe s körblehetne ültetni a kedvenc virágaival, Ott élvezné a frisslevegőt (persze ha nincs forróság) bent pedig kötögetni? Esetleg egy cicus, azt mondják a macska csökkenti a magasvérnyomást ha sokáig simogatják.
2010. júl. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért nincs szemüvege?

Az enyém mindig kint kertészkedett, de most betegesebb. Régen sapkát kötött, meg vannak ilyen újságai és horgolt(vagy nem tudom, hogy hívják) terítőket. :)


De pl az öreg nénik szeretik a cicákat. Nem egy kölyköt, mert az játszana, hanem egy öreget pl amelyik lefekszik az ölébe és ott van vele mindig.

2010. júl. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess vele, és hagyd mesélni!


esetleg mond neki, hogy mondjon valami jó receptet és te megpróbálod megcsinálni, aztán esztek egy jót!


Az ilyen öregemberek legnagyobb ellensége a magány..


Magától nem lesz el, csak befordul, foglalkozni kell vele mint egy gyerekkel ez fogja életben tartani.

2010. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

az fontos, h sétálni menjen! én már találkoztam kirándulótársaságban olyan fiatalos 70-80-asokkal, akik egy hosszabb túrát is nagyszerűen bírtak! Én is olyan szeretnék majd lenni, ha megérem azt a szép kort...

az egyik néni pl. naponta megmássza Gellért-hegyet:D (84 évesen!)

24N

2010. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
39%
A főzés biztos a kisujjában van, segíthetne babi néninek a bauxitfőzelékben.
2010. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Hallás nélkül nem csoda hogy unatkozik. Háziorvosnak említsétek meg ás segítsenek felírni egy készüléket. Beszélni szeretnek az üregek, meséltetni kell őket.
2010. júl. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
A mi Dédink is 83 éves.Ő könyvtárba jár,bevásárol,tv-zik,traccspartyzik a szomszédokkal,takarit,növényeket nevel,főz.Mondjuk ő elég aktív,nem tudom hogy akiről te írsz milyen aktivitású.Beteges,gyenge,ellátja e magát ilyenekre gondolok.
2010. júl. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Esetleg ha van kedve hozzá, megtanulhatná az internetkezelést: ezt megtanulni és használni is egy elfoglaltság:)
2010. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!