Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

arrol van szo hogy jövöre betöltöm a 18 at és otthagyom az iskolát (10- nemtudok átmenni 11 be mert nemvagyok tul jo tanulo hiaba figyelek oda meg minden) (nemnehesztelnek rám miatta)

és az van hogy addig leteszek gyorstalpalon olyanokat hogy kereskedelmi kocsijogsi (tudok vele munkát vállalni) illetve test/vagyon/biztonsági őr képzést

nah és arol lenne szo hogy nevelőapum tett 1 ajánlatot hogy majd dolgzhatok nála(100.000/hó ért) és ha gyüjtök pénzt meg minden akkor majd segit inditani 1 saját boltot ahol én vok a fönök

i lletve azt is mondta hogyha nem akarok akk menjek el másnak dolgozni

tapasztalatok voltmár veletek ilyen


2010. júl. 12. 14:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ÉN elvállalnám. De sztem a tanfolyamokkal gondban leszel. Hiszen a jobbakhoz már alap feltétel az érettségi. Én a tanfolyamok helyett inkább 2 éves érettségire mennék a helyedben, mellette meg dolgozhatnál. És akkor tudsz választani, mi éri meg jobban. Semmi végzettséggel húzni az igát egész életedben poton pénzért, és siránkozni, vagy most egy kicsit ráfeküdni a témára, szerezni egy érettségit, meg egy normális szakmát. Hiszen még azokat sem alkalmazzák akiknek van végzettségük, nem hogy akiknek nincs. És ez egyre rosszabb lesz. Már a diplomások között is válogatnak, tehát én inkább tanulnék. És nem oltogatni akarlak. A legjobb barátnőm ugyan így járt. Aztán befuccsoltak a vállalkozással, és most újra beűlt az iskolapadba. Arra is gondolj, hogy mi lesz ha valami történik a nevelő apáddal? Bármi közbejöhet. Ne legyél ilyen felelőtlen, alapozd meg most az életed, ne akkor amikor már más dolgod lenne. És tényleg nem megbántás ként mondtam.
2010. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

8 általánossal 100.000 alig 18 évesen?

Szerinted hova máshová vennének egyébként fel?

Értelmes emberek nem találnak munkát...


Ne haragudj, de tanfolyamokat sem fogsz tudni elvégezni, 1.mert szerintem kell hozzá min.érettségi, 2.azért ott is tanulni kell, 3.ilyen hozzáállással meg...


De szerintem majd te is rájössz és összekaparod magad... de lehet,hogy már késő lesz, mikor apukád nem fog tudni eltartani...

2010. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

vállald el, de ne hagyd ott az iskolát. legalább érettségizz le estin vagy levelezőn (heti 1x-2x van a délutáni órákban), mert sose lehet tudni, ha becsődöl az üzlet vagy bármi gond van, érettségi nélkül nem kapsz munkát, az tényleg alapkövetelmény (általános műveltség, jó, matek vagy fizika v. kémia mondjuk nehéz)


utána mehetsz OKJ-s tanfolyamokra... minél több tanfolyamod van késbb annál több esélyed lesz.


de a suli az fontos.

2010. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nos, próbálok nagyon finoman fogalmazni...


Ne gondold, hogy boltot vezetni olyan nagyon egyszerű. És ne gondold azt sem, hogy az menni fog úgy, hogy még a 10.-es matekot sem tudtad megfelelően elsajátítani.

Milyen kereskedelmi végzettséget szeretnél el nem végzett 10. osztállyal? Mert feltételezem, hogy azért nem tudsz átmenni 11.-be, mert nem sikerült a 10. évfolyam. A legegyszerűbb, alapképzésekhez is legalább befejezett 10. osztály kell.

Az apám testőr, vagyonőr és biztonsági őr. Ahhoz, hogy gyakorlatilag ne portás legyél, kellene valamennyi tudás is.

Az meg, hogy jogsit akarsz... Erre mondta az egyik tanárom, hogy ez a modern evolúció.


De mindemellett vállald el, mert tényleg ember nincs aki így alkalmazna normális munkakörbe. Csak számolj a nehézségekkel, és mérlegeld, hogy esetleg mégis képes lennél-e estin legalább elvégezni legalább a 10. osztályt.

2010. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

1 hozzáállásom: olyan a hozzáállásom hogy 15 éves korom ota minden nyaron melozok


2 tanfolyam: ezekhez nemkell éretségi, sima 3 hónapos gyorstalpaló


3 tudás: amikor apumek nincsenek mert uzleti uton vannak akkor én vigyazok figyelek a boltra, dolgoztam is ott árufeltöltökent


4 nemnagy boltrol van szó, 1 kis 50m2 es vegyesboltról vagy van 1 másik, ilyen 100 forintos szerüseg

Muanyagok kinai cucccok meg ilyenek

2010. júl. 12. 15:38
 16/16 anonim ***** válasza:
De erre nem építhetsz. Sosem lehet tudni, befuccsol e vagy nem. Neked majd el kell tartanod egy családot. Egyre változik a világ. 2 év nem sok idő, tedd le az érettségit, mert később nagyon meg fogod bánni :S Tapasztalat :S :S :S Én is most 25 évesen csinálom. Hasonló helyzetben voltam mint te. És mennyivel könnyebb lett volna tízen évesen :S
2010. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!