Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg az anyámnak...

Hogyan mondjam meg az anyámnak, hogy már nem akarom fizetni a háznak a rezsijét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Együtt élünk már évek óta, mióta elhagyta az apámat. A ház az én nevemen van, hitelt vettem fel rá, nem is keveset. Hónapokkal ezelőtt elköltöztem a kedvesemhez. Kötelességemnek éreztem, hogy a hitel mellett a rezsit is én fizessem, mert a nyugdíja kb. 60 ezer forint. Tehát neki semmit nem kellett fizetni a házból. Most viszont én is olyan helyzetbe kerültem, kevesebb lett a fizetésem, a ház hitele és az autó hitelének kifizetése után nem marad semmim, tehát engem is a párom fog úgymond eltartani. Neki vállalkozása van, ami sajnos nem megy annyira jól, mint pár évvel ezelőtt.

Mi erről a helyzetről a véleményetek?


2010. júl. 12. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem kell fizetned, eddig is szívesség volt. Egyszerűen mondd meg édesanyádnak, hogy most nem állsz úgy anyagilag, hogy ezt meg tudd tenni. Meg fogja érteni, biztosan nem akar téged kisemmizni :) Nameg mostmár ő van ott egyedül, nem lesz annyi rezsi sem, ő is ki fogja tudni fizetni.
2010. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a velemenyem, hogy mivel te nem is laksz ott, nem vagy koteles a rezsit fizetni...igy is fizeted ra a hitelt. Valoban nem keres sokat, de ha te sem, hat neki is meg kellene mozdulnia, hogy jobbra forduljon a sorsa. Nem lehet egy eleten keresztul eltartani teljes mertekben. Kedves gesztus toled, hogy ennyire tamogatod, de ha nem megy, meg kell huzni a hatart. Elmondtad mar neki, hogy neked sincs penzed?
2010. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
hát oké h már nem laksz ott,de 60 ezerböl miböl fizesse szegény??
2010. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
és miből fizesse szegény kérdező? ő is szegény.
2010. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Mond meg anyukádnak, hogy sajnos nem tudsz fizetni. Az jutott eszembe, hogy mivel most nem laksz ott, így felszabadult egy szoba. Nem tudom hol laktok, van e a közelben valamilyen iskola....de ha igen, miért nem adjátok ki albérletbe az egyik szobát. Ha beköltözne valaki, vagy esetleg ketten (két lány) egyetemisták, akkor az anyagilag elég nagy súlyt levenne anyukád válláról. Fizetnék a bérleti díjat, meg a rezsi 2/3 át. Igaz, hogy néha lehet, hogy kicsit kellemetlen lenne, hogy nem egyedül lakik, de mondjuk télen nem kellene egyedül fizetnie a nagy fűtésszámlát.

2010. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

13.53!

sokan 60 ezer ft-ból nem csak rezsit fizetnek,hanem gyerekeket is eltartanak és albérletbe vannak.Ők vajon h élnek meg szegények? :O

Simán ki lehet fizetni a rezsit ennyi pénzből,és még kajára is marad. Csak magára kell főznie,csak ő használ vizet,ez nem annyi pénz h földhöz vágja.

Szerintem simán mond meg anyukádnak h nem állt úgy anyagilag h a rezsit fizesd helyette. ha ezen megsértődik akkor szégyelheti magát

2010. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Házat írtál így gondolom kertes házról van szó..nyáron oké, kicsi a rezsi..de jön a tél akkor a fűtés nagyon sok..nehéz ez mert te sem vagy abban a helyzetben, hogy támogasd..Ülj le vele és úgy ahogyan nekünk leírtad mondd el neki is..ha én lennék hasonló helyzetben mivel nekem is van egy fiam de ő még kicsi..azon lennék, hogy egyedül boldoguljak..egy anya aki nem önző és igazán szereti a fiát..az azt nézi, hogy a gyermeke, hogyan boldogul az életben és nem vesz el tőle pénzt ha nincs neki..légy bátor és gyors..addig mondd el amíg nem jön a tél..hogy már most tudjon anyukád félre tenni a téli fűtés számlákra..
2010. júl. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagymamám épp ennyiből él meg családi házban falun.
2010. júl. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!