Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » "Fekete bárány a családban...

"Fekete bárány a családban vagy csak simán nemérdekli hogy mit tesz a bátyám? "

Figyelt kérdés
Szerintetek mi lenne a legmegfelelőbb az egész családunk érdekében? Van egy 32 éves bátyánk. Mosmár közel tíz éve csak az adósság, adósság hátán van. Olyan munkahelye volt, ahol százezreket bukott a gépbe, és mivel kérte anyunkat hogy kell neki a pénz különben "kinyirják" anyu jelzálogot vett fel a lakásunkra. Csakhogy ő tovább gépezett és még belevert egy pár tízezret. Később elkerült onnan, de a nagylábon élősége folytatódott, egy csomó provident, volt vagy öt telószáma, amiket nem fizetett, két barátnőe is volt akikkel hitelt vetetett fel. Nemrég hogy ki legyen megint tisztázva újra lett hitelezve a ház, ugye nemrég duplája lett a törlesztés, melója meg megint nemrég óta lett neki. Öcsém fizeti helyette, aki szegény szintén pályakezdő, alig tudja. Ő meg baszik rá. Nemrég még engem tolt le, hogy az apehtől viszakapott pénzemet mért arra akaromkölteni amire akartam, mikor a család bajban van. A család. Ő mondja, mikor én ahol csak tudtam meghúztam magam egész végig. Ő meg most is hatszáz ft-os cigiket szív, most meg megismerkedett egy lánnyal neten, lehívta, munkanélküli, és most ott vannak mindketten anyámon. Ja, anyunak férje van, és ugye tudjuk milyenek olyankor, nemszívesen dolgoznak mások gyerekeire főleg ha azok már ilyen idősek. És ez jogos. Nagyon haragszom anyura is, hogy ennyit megenged neki, de fél hogy ha kihuzza alóla a szőnyeget valamit csinál magával. Szerintetek hol van az a határ ahol igenis megkell húzni, nem szabad engedni a zsarolásnak. Amúgy epilepsziás bátyánk, szóval neki sem könnyű, de azért létezik más is a világon nem csak ő. Köszi a válaszaitokat.
2010. júl. 4. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
szia, sajnálom a történteket. az a határ már réges-rég túl lett lépve! ne adjatok neki több pénzt. nemcsak magatoknak, neki is ártotok vele.
2010. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kemény lehet, de teljesen igazad van, ennek véget kéne vetni minél hamarabb. A betegség soha nem lehet mentség semmire! 32 éves, felnőtt, önálló ember, vegyétek le róla a kezeteket és gondoskodjon ezentúl magáról. Sajnos vannak ilyen pofátlan emberek, akik végig sem gondolják mit tesznek, mert ők úgy gondolják, hogy nekik automatikusan minden jár. Vissza kell vágni, ha ő a családdal jön (miközben vele van a gond nem a családdal), akkor neked is azt kell mondani, hogy te sodrod bajba a saját családod, amiért megkűzdöttetek és dolgoztatok, ő könnyedén elherdálja, ha továbbra is ilyen, nincs helye a családban. Sok-sok évet kell még neki dolgoznia ahhoz, hogy megadja a tartozásait, ne gondolja, hogy minden csak úgy az ölébe pottyan.
2010. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az a baj, én nem adok, anyu ad neki mégis, utána meg sajnáltatja magát hogy már megint kért tőle. Teljesen unom már anyut is, hogy velünk türelmetlen, meg kéri hogy beszéljünk vele, de mikor nemet mondok bármiben meg lebaszom rámförmed anyu. Na ezt értitek? Engem megszól hogy munkanélküli vagyok, de hogy ő a családi házat feszéjezteti meg több százezerrel lóg csak tesóméknak az ugye semmi. De az, hogy mi lesz így velem meg tesómmal az kit érdekel szinten van. Jó lehet hogy túlzok ezzel, de unalmas már hogy mindig csak ő csak ő nekünk meg az albiba tesómékkal üres a hűtő. De nekünk nincs pofánk ennyi évesen kérni.
2010. júl. 4. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Akkor fogj össze a tesóddal. Ne adjatok neki, se te se a tesód. Tartsatok ki az álláspontotok mellett.

Anyukád pedig ha nagyon akar, adjon, ő dolga, úgysem tudod meggyőzni. Ha legközelebb elkezd panaszkodni mondd meg, hogy anya, te adtál neki, akkor most ne nyavajogj.

2010. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy tesóm is úgy "ad" hogy fizeti a jelzálogot, mert ha nem akkor oda a háznak. Mehetnek a picába az utcára. Mert anyu egy fillért nem költött belőle, ezt a legutóbbit tesóm meg egy kevéskét öcsém használta fel. De öcsének kb az ötödét kéne csak fizetni. A bankot meg nemérdekli ki használta fel és mire a pénzét. Ő kéri vissza. Én meg szemét vagyok, már rég óta egy fillért nem adok kölcsön neki. Azért hogy ne kapjam vissza? Hülye nem vagyok.
2010. júl. 4. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:

sajnos itt ti vagytok a legfőbb hibásak, az hogy a bátyád epilpsziás egy dolog, több odafigyelésre és óvatosságra van szükség, de nem megállás nélkül tömni pénzzel


erre már nem hiszem, hogy van megoldás, próbálj tőle távol maradni. ha eddig nem parancsoltatok neki megálljt, ezután sem lehet.ha nem is vesztek fel neki több hitelt, de kifizetni hogy fogjátok?nem vagyok pesszimista, se rosszakaró, de sajnos ismerős a helyzet, nekem keresztanyukám ilyen, csak ő nem gépezésre költötte, hanem "válalkozásának fejlesztése" címen elszórakozta. és 40 éves múlt, két gyerekkel...Nem tudom anyud milyen, de az én mamám vakon hisz a lányának, már tönkre mentek teljesen, de képtelen belátni, hogy mit tettek, és nem is érdekli őket...


keresztanyum nagymamámmal, az összes létező hitelt felvette, 5 bank van nálunk a városban, mindből van hitel, sőt, elmentek a megyeszékhelyre, ahol találtak egy bankot, ami nálunk nincs, de hitelt adott neki. nem tudták fizetni, jelzálog a házra. persze azt sem tudták fizetni. van egy idióta bank, ahol a meglévő jelzálogodat átvállaják, és mivel átmészt hozzájuk, még pénzt, azaz továbbbi hitelt is kapsz (nagyon kedvesek). gondolom sejthető mi lett. jelzem erről a rengeteg hitelről hallgattak, szépen sunyin intézek mindent, majd megkörnyékezték anyumat, hogy "beindult a vállalkozás, nem akar-e beszálni tőkével, mert nagy fejlesztésekre lenne szükség, de ők anyagilag ehhez már kevesek",és ehhez a hazugsághoz mama(aki mindkettőnek az anyukája) még aszitsztált is. mondtuk anyának, hogy nem kell nekük üzlet elvagyunk. annyira édesgették, hogy apa tudta nélkül vett fel hitelt nekik. elverték az összes pénzt, a vállalkozást be kellett zárni. "a vállkazás felélesztése" hazugsággal csaltak ki pénz nagymamá sógorától, mind elszórta keresztanyu azt is


most következő a helyzet:

annyi adóságuk van, el se tudom képzelni, hogy valaha is kifizetik

szidják a bankokat, mert már többet nem adnak

vállalkozás tönkrement (egy fillért nem költöttek rá a hitelekből)

nagymamám az utolsó bútoráig, ékszeréig mindent eladott, hogy fizessék a hitelt, abból anyának is járt volna, mint örökség

anya szépen fizeti helyettük havonta a hitlet a nevére felvett hitelt

nagymamám házát el akarják adni, mert a bank már árverezéssel fenyeget. ha eladják, minden pénz elmegy a hitelre, anyum az örökségét meg se kapja az 5 éve elhunyt apukája után, vagy elárverezik, de öröksége akkor sincs

Az árverezéssel fenyegetőzve akart engem is rávenni keresztanyu, hogy vegyek fel neki hitelt, beinditja a vallalkozását, ami nagyon jól megy majd megint, és visszafizetik a hiteleket.


Én kijelentettem, hogy nemfogok beállni a sorba, és nem tesz tönkre, azért hogy két kézzel szórja a pénzt a szórakozásra. Ő is és nagymamám is utálnak, szerintük én leszek az oka, ha elvesztik a házat. Anyumat is próbálják ellenem uszítani, de ő már rájött, hogy tévedett, és engem támogat.


Bár nem ismerem anyukádat, de ha olyan, mint mamám, ha földönfutóvá lesz is odadja mindenét neki. És bármilyen kegyetlenül hangzik, próbálj tőlük megszabadulni, ha majd netán odáig fajul a dolog (de ne így legyen, nem kívánom!) magadhoz tudd venni anyukád. A bátyád viszont a közeledbe se engedd, mert tönkretesz!


Bocs, ez kicsit hosszú lett ...

2010. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudjátok, az az érdekes, hogy én hiszek a sorsban, és már eddig is ezeken felül is kaptunk már tőle jót és rosszat is. Én tudom előre, hogy mi lesz, de Isten látja lelkemet, hogy a családi házat elúszni én sem hagynám. Van megtakarított pénzem, és ha muszály volna felbontanám és beleadnék. De csak végső esetben!!!!! bár a végső már majdnem megvolt, de úgy gondolom, hogy egy forint nem sok nem kaptam abból a pénzből, nem vagyok köteles adni bele. Ez a bajom nekem is, hogy anyu mért engedi? Amúgy rossz a természete pedig, de tesóm mindig befűzi, dehogy ő mért nem tud saját magának ájlt parancsolni azt nemértem. Testileg erős csávó, sok embert is ismer, mégis egy szerencsétlen amúgy. Sajnos akkoriban beállt azoknak a sorába akik tenni akarták a jólmenőt azokhoz hasonlóan akiknek volt is ténylegesen pénzük rá, és lehúzta az ár. Akkoriban persze meg sem állhattunk előtte, párszor bementem hozzá ahol dolgozott amúgy egy játékterembe, ideges volt pont, úgy repültem ki mint a madár. Hozzáteszem elég égő volt, égett a pofám rendesen. Ilyenkor meg mindenki álljon neki készben. Most dolgozik, de most sem visszafogná magát hanem fehérjeporokat vesz, cigit, meg ruhát venne állandóan. Olyan néha mint egy fogyatékos aki azt gondolja, hogy eleget szenvedett, megérdemli a jót. De hány évig csak úgy szórta a pénzt? Nemértem én ezt a csávót, de hogy saját magát sodorja a teljes kilátástalanságba , utána meg nekünk lesz bűntudatunk ha valami baja lesz az tuti. :(
2010. júl. 4. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!