Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Gerberi vezetéknév honnan...

A Gerberi vezetéknév honnan származik?

Figyelt kérdés
Azért is érdekel, mert a dédnagyapám olyan szlovák határ menti faluban élt ahol csak szlovákok és ruszinok voltak elvileg fele-fele arányban. Viszont elég magyaros hangzású név. Mit gondoltok?
2014. szept. 2. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én anyai dédanyai vonalon Gerber vagyok - az német-sváb eredetű név. Gerberi formában viszont még nem is hallottam :)
2014. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy én sem. Facebookon rákerestem, pár Szlovákiában és az Egyesült Államokban élő embert adott ki.
2014. szept. 2. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Maga a név érdekes, szóródás alapján inkább amerikai névnek gondolnám, emigráns névnek... Nagyon nagy hányada USA, IL - és környékére koncentrálódik.
2014. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Lehetséges, hogy kiment valamelyik felmenő az Egyesült Államokba, nevet változtatott, aztán visszatelepült. Volt rá példa akkoriban, hogy kint talált magának párt az illető, lett közös gyerekük, és a családdal együtt visszaköltözött Magyarországra. Lehet valami hasonló történt ebben az esetben is. Akkoriban könnyedén magyar állampolgárrá válhatott egy amerikai is. Izgalmas történet, szerintem utána kéne járnod. Persze ez csak egy elképzelés a részemről, de akár így is történhetett. Történtek érdekes dolgok régen is.
2022. jún. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!