Honnan tudom kideriteni komolyabb vizsgálatok nélkül hogy milyen származású vagyok?
2 szülőd van, 4 nagyszülő, 8 nagyszülő, 16 dédszülő, 32 ükszülő, 64 szépszülő.
Ha átlag 25 év van a generációk között, akkor 150 évvel ezelőtt durván 64 ősöd élt.
300 évvel ezelőtt 4000. (Feltéve hogy távoli rokonok, unokatestvérek nem kötöttek egymással házasságot.)
Szerinted a 4000 ősöd közül mindenki ugyanolyan nemzetiségű volt? Akkor mi alapján döntöd el, hogy te honnan származol? Hogy az őseid zöme honnan származik?
Akkor maradjunk annyiban, hogy közép-Ázsiából, az Urál-Altáj környékéről származol.
De ha mégsem, akkor a legtávolabbi ősöd Ádám és Éva.
van egy rossz hírem..ne akard megtudni a származásod.
sokáig családfakutatással foglalkoztam, és amit ott tapasztaltam, az rémísztő volt. a sajátoméval is felhagytam, igaz, azt csak az 1700-as évekig tudtam visszakutatni..
azt tapasztaltam, hogy édesmindegy ki az ősöm.. a lényeg, hogy itt vagyok, és ez azt jelenti, hogy az első ismert australopitecus volt a nagypapám kb kétmillió évvel ezelőtt..hogy hogy élte túl a család azt a pár jégkorszakot, felmelegedést, ráadásul teszko sem volt, érthetetlen..
aztán a nagy tolongásban senki nem tudja, hogy ki segített be a lompossal a nagy-nagy-nagymutternál valamikor a tatár-török-labanc-orosz uralom alatt évszázadokkal ezelőtt...
teljesen mindegy.ma is az emberek jelentős részének nem az édesapja az apja...csak hiszi..(meg az apuka is) :-(
egyébként levéltárból óbudán. direkt e célból építették.
ott megtalálható a régi könyvek 99%-a...(filmen)
Én a lányaim születésekor vettem "babkönyvet", melynek az első két oldalán ott volt egy családfa, kitöltendő levelecskékkel. Ez indított el arra, hogy amíg él az édesanyám, a férjem édesanyja stb., addig kérdezzem meg őket ezekről az adatokról (vagyis a válaszokkal egyetértek, kérdezni élő rokonainkat, s végigfutni az ősökön).
A 2 szülő, 4 nagyszülő, 8 dédszülő... adatait összeszedve látni fogod a nemzetiségeket is. nagyon könnyű eljutni 200-300 évet, s a földrajzi egység is adott lesz. Ha zárt egységből származnak (pl. székelyföld, ahol nagyon erős volt az összetartás, vagy egy sváb falu, a szlovák felvidék), nagyon könnyű az etnaikai hovatartozást is vélelmezni. igenis van értelme ennek a családfa kutatásnak, mert felmutatja a gyökérzetet, (a gyökerek szövevényét) - ami ide juttatott, ahol éppen vagyok. Jó tudni. Még a keveredést is jó látni, hisz ennyi időtartam után eljut az ember oda, hogy "magyarnak, románnak, tótnak egy a vére", hihetelen sok nációra bukkan az ember.
S ha van székely, kun a családban, megmagyarázza pl. az "ázsiai gyomrot", vagyis hogy miért nem emészti meg a szervezet a nyers tejet.
Érdemes végigjárni ezt az utat, mert a gyermekednek már el tudod mesélni, milyen érdekes találkozások voltak generációkon át, míg éppen ő világrajött...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!