Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi élteti az ilyen családtagot...

Mi élteti az ilyen családtagot? Egyáltalán mi viszi tovább az ilyen embert a hétköznapokban?

Figyelt kérdés

A nagymamám amióta az eszemet tudom terrorizál minket. Annyi kárt okozott már az életünkben, hogy megszámolni sem tudom. Bár mondhatnám hogy öreg korára lett ilyen, de nem, már ilyen volt gyerekként is. Olyannyira égetni valóan rossz gyerek volt, hogy a szülőfalujában a mai napig emlékeznek rá a vele egykorú idősek vagy az idősebbek (ha még élnek szegények). A szüleinek csak keserűséget okozott szinte, szegény testvérét (aki még él) teljesen elutálta magától.

Anyaként is rossz volt, verte és szidta mindig édesanyámat, egy jó szava nem volt hozzá soha.

Nagymamaként meg brutális... Annyiszor kihasználta már ha egyedül voltunk itthon a kisebb tesvéreimmel, hogy átjöhet szabadon és minket szekálhat, hogy egy kezemen nem tudnám megszámolni. Sajnos egybe nyílik a két lakás ezért elzárni sem tudjuk őt magunktól. Amikor kisebbek voltunk bántott minket, most meg hogy megnőttünk ordít, hazudozik rólunk, ellopja a cuccainkat, kiborogatja a ruháimat, vagy mint legutóbb, felgyújtotta a kerítésünket. :( És csak kacag, de nem örömtelien, hanem... nem is tudom min nevet. Nem vicces sztem hogy kárt okoz nekünk.

És semmit sem tehetünk ellene, a doki szerint kényszeríteni nem lehet kezelésre.

Azt mondogatja hogy ő még legalább 20 évig szeretne élni, hogy megkeseríthesse az életünket.

Ez vinné tovább a hétköznapokban? Tényleg ez a mondat éltethet még egy embert?

Féltem a családomat, pláne a szüleimet :S A nagypapámat már agyvérzésbe kergette, a szüleimet és a testvéreimet legalább biztonságban szeretném tudni. Mit tehetnék? Tudom, én már elköltözhetnék, de ők itt maradnak akkor is. :((

Bocsi, ha hosszú lett, de már ki kellett írni magamból...


2012. aug. 31. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Semmi nem élteti, ez egy szar család, a nagymamával az élen. A szüleidtől le kell válnod érzelmi és fizikai szempontból is. Érzelmileg: elfogadod őket úgy ahogy vannak, nem akarod őket megváltoztatni, hiszen ilyen idős embereket már nem is lehet. Állj a saját lábadra, és igyekezz másképp csinálni a dolgokat, mint ahogyan azt te a családodban láttad!
2012. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Ez csak téged zavar? Nem hiszem, hogy 20-30 év alatt nem lehetett volna úgy átalakítani a lakásokat hogy ne legyen átjárható.

Átmenetileg csináltass zárat a szobád ajtajára.

2012. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
El kell adni a házat és venni helyette kettőt. Nincsen más megoldás!
2012. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én békés ember vagyok, általában tekintettel mások érzéseire, de az ilyeneket bántanám.
2012. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 harleynagyi ***** válasza:
biztos vagy abba hogy ez az egesz nem csak teged zavar ????
2012. szept. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!