Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Sánta vezetéknév honnan ered?

A Sánta vezetéknév honnan ered?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy Erdélyből... az összes magyarországi Sánta akit ismerek, mindnek van erdélyi felmenője. Rákerestem már Google-ban, de nem igazán találtam semmit.
2012. jún. 14. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Onnan,hogy valamelyik őse sánta volt.Nekem is van egy ilyen ismerősöm és neki sincs valami rendben a lábával,elég érdekes járása van.
2012. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam anno, hogy az ilyen magyar nevek, amelyek echte jelentéssel bírnak, tényleg onnan erednek, hogy a legelső, akit elneveztek így sok-sok száz évvel ezelőtt (amikor a magyarok szükségét érezték annak, hogy vhogyan megkülönböztessék egymást, de még nem volt kialakult szokás a keresztnév meg a vezetéknév), szóval a legelső tényleg ilyen tulajdonsággal bírt. Sánta volt. Innen van a Nagy (nagydarab volt), a Kiss (kis termetű volt), gondolom a Fekete (hajú), a Német (biztos németalföldről voltak gyökerei).

Gyakori volt még az is, hogy a foglalkozás után kapta a nevét (Szűcs, Szabó, Kovács, Takács). Van ebben logika.

2012. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mustafa33 ***** válasza:

Á, én ismerek olyanokat is akik nem voltak Erdélyben és itthon sántultak meg. ☻

Vlóban úgy van ahogy előbb írták, az ős sánta lehetett és ráragadt így valahogy: volt a faluban 4 Szabó Pista. Hogy megkülönböztessék őket, így nevezték: a sánta Szabó Pista, a hátas Szabó Pista, a veres Szabó Pista és a fekete Szabó Pista. Idővel a Szabó elmaradt, mert már annyi volt belőlük a faluban, hogy nem volt értelme használni a nevet.

2012. jún. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!