Családfa, hogy is van ez?
Mindenkinek 1 apja van és 1 anyja, az apjának és az anyjának is 1 apja és 1 anyja van, vagyis mindenkinek 2 nagyapja és 2 nagyanyja van(a családfába, függetlenül hogy élnek e), 4 dédapja, 4 dédanyja, 8-8 dédszülüleje, 16-16 ükszüleje stb.
Számoljunk úgy hogy átlagba 1 embernek 30 éves korába lesz gyereke. Menjünk vissza 60 generációval ami 30*60=1800 év ekkor annyi ükükük...apámnak kellett lennie hogy el sem férne a Földön.Ha nem is egyidőbe éltek akkoris túl nagy szám jött ki, ennyi ember nem születhetett összesen sem, ha még 60 generációval megyünk az 2*1800 év még sokkal nagyobb szám jön ki, exponenciális robbanásszerűen.
Ahogy mész vissza az időben, az őseid számának növekedéséhez még azt is hozzá kell venned, hogy a Föld népessége lényegesen alacsonyabb volt. Ezt figyelembe véve az általad vázold kép még bizarrabb. Tulajdonképpen mindenki mindenkinek rokona valamilyen szinten. Ha ezek az ősök elszigetelten éltek a világ egy szegletében, akkor kialakult a csúnya szóval beltenyészet, aminek utóhatásai megfigyelhetők mondjuk a japánokon.
(a kérdésedet sajnos áthelyezték a családi kapcsolatokba, itt gyorsan elvész majd, attól tartok)
miért? milyenek a japánok?
azon kívül, hogy 4-szer több színt képesek érzékelni, mint mi.
Tévesen építkezel. A te elméleted egy fejére állított piramis (No jó, háromszög). De ez így téves. Több okból is.
Egyik: nem mindenkinek született gyermeke. A megszületett gyermekek nem mindegyike érte meg a felnőtt kort. Sokaknak pedig több utódja is világra jött, s felnőttként utódokat nemzet. Az összeadás, kivonás, osztás, szorzás itt nem megoldás.
A másik: az átfedések. Egy-egy nagyapa, üknagymama, szépapa másoknak is vér szerinti rokona volt.
Ezen felül az édestestvérek összességének csak egy-egy szülője van, így a felmenők is közösek. A féltestvérekkel tovább nő a variációk lehetősége.
Harmadik: a legutóbbi két évszázadban lettünk ilyen sokan. Ne a mai, közel 7 milliárdból számolj vissza. Pl. 1920 körül csak kb. 2 milliárd ember élt a földön.
Ezeket már én is kiszámoltam... :) De nyilván, ha fel tudnánk írni ennyire visszamenőleg a családfánkat, kiderülne, hogy ugyanazok az emberek többször is az őseink, vagyis X ősünk 1752-ben hozzáment egy huszadfokú unokatestvéréhez, vagyis a családfájuk egy része közös.
És számtalan ősünk kötött házasságot ötöd-tized-huszadfokú rokonával, csak senki nem tudja.
Szia!
Érdekes téma. Azt tudni kell, hogy mondjuk Európát is több régészeti korban népesítették be, pl. a mai populációkban felülreprezentált R1b csak a bronzkorban kezdett el nyugat felé terjedni. Rengeteg ősünk jött nagyon eltérő helyekről és ez mindenkire igaz... tudunk népvándorlásról, amit feljegyeztek. Na de azt nem tudjuk, hogy az indo-európai nyelvek elterjedése is rengeteg ember bejövetelét eredményezte... szóval, ha figyelembe vesszük ezeket a dolgokat, akkor nem elképzelhetetlen egy hajmeresztőnek tűnő szám (ősök száma) mondjuk 60 generációval visszafelé. Persze ezt is okosan kell kezelni, mert rengeteg lehet az ősvesztés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!