Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen a "Vinczek" vezetéknév?

Milyen a "Vinczek" vezetéknév?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen ez a "Vinczek" vezetéknév?
2012. márc. 28. 15:58
 1/6 anizotropikus válasza:
Ritka!
2012. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem Vinczek a vezetéknevem, szerintem nem Ritka
2012. ápr. 2. 00:27
 3/6 anizotropikus válasza:

Kérdésed:

Milyen?

Válaszom: Ritka!

Mi a gond a ténnyel?


Az én vezetéknevem: Kiss tehát egy gyakori név, erre nem lehet ráakasztania "ritka" választ.

Persze ha az itt kérdező értelmes, tartalomra kíváncsi kérdést tenne fel akkor ahhoz mérten kapna választ!

Mert ha azt kérdezem, hogy miért ekkora a Qkim, mint amekkora, arra sem lehetne értelmesebb választ adni.


Sértődés helyett javasolt eldönteni, hogy hülyét akarsz magadból csinálni vagy csak froclizni akarod a nagyérdeműt?

2012. ápr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az eredetére gondolsz?


Lehet, hogy szláv eredetű, mert előfordul szlovák és cseh vezetéknévként mint "Vincek" és lengyelként is (Wincek).

2012. ápr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen eredetére gondolok. Megkérdeztem még valamikor az Apukámat, és azt mondta hogy Horváth név. De hogy a története mi egyáltalán, azt sajna nem tudom. Szinte sehol se
2012. ápr. 13. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet szó a horvát eredetről is (sőt!), mert Horvátországban eléggé elterjedt a Vincek név:


[link]


Prezime Vincek … = A Vincek vezetéknév …


U Hrvatskoj danas živi oko tisuću Vinceka ... = Ma Horvátországban kb. ezer Vincek él ...


Itt a csehországi Vincek-eket mutatja (az aránylag kevés létszám alapján feltételezhető, hogy elsősorban a horvát bevándorlók utódairól lesz szó):


[link]


Příjmení: 'Vincek', počet výskytů 26 v celé ČR = A 'Vincek' vezetéknév, az egész Cseh Köztársaságban 26


Hustota: 1 'Vincek' na 411559 obyvatel ČR = Sűrűség: 1 'Vincek' 411559 csehországi lakosra


Obec s RP = község bővített hatáskörrel, Počet = létszám, Každý x-tý = minden x-edik

2012. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!