Persze, van ilyesmi. De ne bánd, ez is benne van a "sztori" -ban. Nálunk egy G betűt R -nek írtak valaha egy ősi anyakönyvben.
2011. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Nálunk meg a fél család neve végén van H betű, a másik felénél meg nincsen. Nekem nincs H, unokatesóimnak van H.
2011. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Létezik. Szomszédunk így lett Csernákból Csermák.
2011. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
Természetesen. Rengeteg családnévnél ez a helyzet, főleg ugye abban a korban volt necces, amikor bemondás után jegyezték le... ott akár 3 alakban is megjelenhetett ua. az a családnév egy szűkebb családon belül. Gyakorlatilag ettől nem keletkezik új családnév, hiszen ez még mindig vagy a sztenderd, vagy a módosult alak, aminek a jelentése viszont nem változik. Etimológiával foglalkozó írásokban ezért szoktak egy név mögé felsorakoztatni még 1-2-3-4-5-6.. stb alakot, jelezve, hogy ezek tulajdonképpen azonosak, csak írásmódjukban térnek el.
2011. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
Ez akkor egy hasznos elírás ,ha nem névfelvétel gyümölcse a nevetek. Csak a közeli rokonoknak van egy saját neve, és még elő név sem kellet hozzá, jó!
2011. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
Nekem is van olyan ismerősöm, ahol unokatestvérek, mégis egyikőjük vezetéknevében Á betű van, a másikéban ehelyett E betű. Az apjuknak viszont ugyanúgy írják, elírták, és így is hagyták, direkt. Szóval megesik.
2011. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
Széchényi és Széchenyi - egy ékezettel kevesebb. Direkt.
És sokan kérték is az átírást. A "cz"-ből "c"-t a és a "-th"-ból "-gh"-ból "–h" például.
József Attila elemiben évekig a Józseffy Attila nevet használta. Akkor még nem vették olyan komolyan.
Nekem nyolcvanas években a két keresztnevem közül először kérésemre csak az első jelent meg az irataiban. Majd a puha borítós személyiben már mind kettő az általam használt nevet aláhúzták, most meg mindenki zavarban van, ha a pírjaimból, levelimből akarja eldönteni, hogyan szólítson.
2011. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
Nálunk az eredeti név w-vel volt írva, de ma már mindenki szimplával írja. Mikor változott meg? Ki tudja. Csak egy szóbeszéd járja, miszerint ük-üknagyapám csak úgy vállalhatott hivatalt, ha magyarosítja a nevét.
2011. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 anonim válasza:
A mostani század forduló a keresztnevek forradlama, az előző a vezetékneveké volt.
Dzsenifer,Paméla és Dzsoki csak hogy hármat említsek.
Nekem még a Dallas magyarországi bemutatása előtt született a kutyámat Bobby-nak hívták. Így talán hál istenek senki nem gondolta hogy a Dallás miatt hívják így.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!