Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit gondoltok a 'Patrícia'...

Mit gondoltok a 'Patrícia' névről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 18:14
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetszik.

Nem szokott így név alapján semmilyen jellemvonás eszembe jutni, de erről a névről egy hülye rib@nc csaj jut az eszembe, pedig nem ismerek egy Patríciát sem.

2011. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Nekem a pisztácia jut róla eszembe, nem tetszik!
2011. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Írok egy-pár információt a névről.


PATRÍCIA


női keresztnév


Eredete: Latin,


Jelentése: rómainak született nemes, a Patrícius latin eredetű férfinév női párja,


Névnapok:

*március 13

*március 17

*április 28

*augusztus 25


Saját vélemény:


Nekem is, mint már az előttem levők egyikének Kovács Patrícia színésznő jutott eszembe. Nagyon szimpatikus, kedves nőnek tűnik, legalábbis az eddigi filmjei, amiket láttam (S.O.S. szerelem!, 9 1/2 randi) nagyon tetszettek. A név kimondottan nem tetszik, vagyis inkább a becézéssel vannak aggályaim (Patti, Pati, Patika, Paci), de sokkal jobb, mint a mostani divatnevek (Dzsesszika, Dzsenifer, Dzsaklik, stb.) vagy a nagyon gyakori (Anna, Jázmin, Bella) nevek.

2011. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
* Elnézést kérek, *Dzsaklik* helyett Dzsaklint szerettem volna írni!
2011. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

A Bella nem gyakori.

Az 1990-es években szórványos név, a 2000-es években nem szerepel a 100 leggyakoribb női név között.

A Jázmin is csak az utóbbi években lett népszerű, én még egy Jázminnal sem találkoztam.

Az 1990-es években szórványos név, a 2000-es években már a 4-31. 100 leggyakoribb női név.


Patrícia becézése pl. Patri.

2011. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
91%
A Tímea, Szilvia, Gabriella pl. egy tipikusan agyoncsépelt név. A Mária, Erzsébet, Anna szintén sokat használt nevek, de történelmi jelentőségűek is, sok-sok évszázadon át népszerűek volt és lényegesen szebbek az előzőeknél.
2011. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik ez a nev, de nem adnam, mert a csaladban mar van egy es nem akarom, hogy vele asszocialjak, mert gonosz az illeto.
2011. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

Ronda név.

És nem a nevétől lesz nemes...

2011. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
62%
Szép név, engem is így hívnak. Becézések közül a Patri tetszik (továbbfejlesztve Patricica^^), de jobban szeretem becézés nélkül. Különleges név, nem sok lányt ismerek, akit így hívnának, valamint arisztokratikus, nemes hangzása van, ráadásul kifejezetten jellegzetes, nem olyan szürke, mint sok más név (itt is látszik: vagy nagyon tetszik valakinek, vagy nagyon utálja:D)
2011. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
0%

Patri = Putri

Pati = Pattanás

De ettől függetlenül adhatjátok ha nem zavar majd hogy így fogják csúfolni. :D

2011. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!