Családfa kutatók mit tennétek a helyemben?
Nem a fotok a gond, hanem hogy szorongsz es rafeszultel egy dologra, ami vagy letezik, vagy sem.
Utazz le, keresd meg a kepeket, vidd haza es scanneld be.
1.Én utánajárnék, hogy a családba ki az akinél még kép lehet. Illetve ha családfakutatsz, akkor egyenértékű, hogy a szóban forgó harmadunokatestvéreden kívül kell lennie még több x-edik unokatestvérednek.
2.Bizonyos helyeken pl. Familysearch-en és város történelmi helyeken is lehetnek képek, ha rangosabbak voltak. Újság, akkori bálok, tagsági képek és stb. Hobbi kapcsán is ha olyan volt a hobbija, hogy a sajtó közvetítette, akkor simán szerepelhet egy képen.
De ugye ahhoz tudnod kéne hogy néznek ki.
De ha nem tudod, akkor sem reménytelen, mert gyakran vannak olyan történelmi dokumentumok, ahova odaírják, illetve ha a többi családodról vannak képek, akkor ha szerencséd van arc hasonlóságok lehetnek, és aztán meg a fotós nevét ismervén, a fotó elkészítési ideje alapján utána tudsz nézni, hogy mikortól meddig dolgozott fotósként az úriember, mert régen férfiak neve van fotós műhelyben készült képeken. Szóval vannak dolgok amik alapján apránként találhatsz közkincs minőségű képet az őseidről.
Illetve ha nem olyan rangos volt, akkor meg ajánlom figyelmedbe a néprajzkutatók gyűjtéseit, most nem tudok linkelni, mert már nem emlékszem hol, de van egy archívum, ahol néprajz kutatóknak a gyűjtései közé vannak téve(hátha itt valaki tudja neked linkelni), és van ahol oda is írták nem csak a helyet, hanem azt is hogy ki énekel, ki mesél, vagy ki zenél és stb.
Ja és ajánlom figyelmedbe az Arcanum oldalát. Itt újságok is vannak, és különböző családfakutatáshoz is nagyon hasznos könyvek. Vannak olyan könyvek amit ingyen is meg tudsz nézni, pl. nemesi család nevek tára, vagy történelmi könyvek, városok története. Az újságokért elő kell fizetned. 1 hónap pár hónapja 5000 ft volt. Egy honap alatt több infót is tudsz gyűjteni, ha megfelelő kulcsszót használsz kereső résznél, és tudod is hogy tudod a legjobban keresni. De ahhoz neked is birtokában kell lenned infokról az őseidről. Aztán mikor lejár az egy hónap bármikor meg tudod hosszabítani.
Illetve van még egy ami ingyenes. Hungaricana közgyűjteményi portál a neve, itt is tudsz ujságokat olvasni.
Illetve a közmédiáknak is van kép és videó archívuma. MTVA Archívuma. Itt fizetni kell a képekért.
Ja és kérdező nem időpocsékolás a család ismerete, és a családi kincsek őrzése, mert egyrészt jobban megérted mit éreztek akkor az őseid, hogyan éltek, tanulsz ezzel történelmet is, szociológiát, néprajzot, kulturális dolgokat, megélhetési dolgokat ugyanúgy, pl. háztartási dolgokat és lehetne sorolni még miben tudnak segíteni az őseid, de ugyanakkor te is segítesz nekik, hogy összegyűjtöd és megőrzöd a családot, a család emlékét, másrészt a családfakutatással önmagadat is jobban megismered.
Egyébként a hölgynek már csak azért sincs igaza, mert ez amugy egy külön szakma.
* néprajz kutatóknak a gyűjtései közzé vannak téve
*aztán meg a fotós nevét ismervén, a fotó elkészítési ideje alapján utána tudsz nézni, hogy mikortól meddig dolgozott fotósként a fotós szakmájú úriember, mert régen férfiak neve van fotós műhelyben készült képeken. Legalábbis nagyon régi képeken neves fotóművészek nevei mind férfi. Én nem találkoztam olyan fotóművésszel eddig aki nő volt, bár lehet hogy voltak ettől függetlenül.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!