Mi ez a családfa divat mostanában?
Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 22:10
2/13 anonim válasza:
Már csak dec. 31-ig lesz divat, utána ugyanis tiltja a jogszabály. Jippi!
4/13 anonim válasza:
Némi sznobizmus. Lehet vele dicsekedni,hogy kik voltak az őseim! És persze van sok felesleges pénzük erre. Azt nem tudják,hogy milyen rokonsági fokban állnak a nagynénjük gyerekével,de kíváncsiak arra,hogy ki volt az ükapjuk.
6/13 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem.Ennyi erővel rámondom,h. nekem rokonom volt Mátyás király.Előrébb vagyok vele,mint ti?Nem!Értelme nulla,ugyanis hazudhatok rendesen.És csak pénzpazarlás!
2010. szept. 18. 22:19
7/13 anonim válasza:
És még mi nem pénzpazarlás? Az is az, hogy ilyen értetlenkedések kedvéért fogyasztod az áramot, meg fizetsz az internet hozzáférésért. Pont ezt emelted ki? A családfa kutatást? Sokan isznak, dohányoznak, autót vezetnek, tv-t néznek, interneten szórakoznak, ruhákat vásárolnak, édességet esznek, zenét hallgatnak, utaznak, stb stb... mindennek nincs semmi gyakorlati haszna. Akkor meg minek nem? Fáj neked ha valaki ennek örül, hogy ismeri az őseit? vagy ennyire egyszerű vagy, hogy a kicsinyes problémádon nehéz felül emelkedned?
10/13 anonim válasza:
A levéltárak az új jogszabály alapján továbbra is teljesítik az utólagos bejegyzések bevezetését az anyakönyvi másodpéldányokba. A jogszabály alapján anyakönyvi adatnak kell tekinteni bármely tény bejegyzését az anyakönyvbe, akár alap-, akár utólagos bejegyzés formájában. Teljes anyakönyvi kötet tehát csak akkor válik 2011. január 1-től kutathatóvá, ha a hivatkozott rendelkezésben foglalt 90 év védelmi idő a benne szereplő legkésőbbi utólagos bejegyzés keletkezése óta is eltelt. Amennyiben az alapbejegyzés óta a védelmi idő eltelt, de az utólagos bejegyzés óta még nem, akkor az adat megismerése csak olyan másolattal teljesülhet, amely az utólagos bejegyzést nem tartalmazza. Az állami anyakönyvezés 1895-ben kezdődött, és még a legkorábbi születési és házassági anyakönyvekben is nagy valószínűséggel szerepel olyan utólagos bejegyzés (anyakönyvi adat), amely a védelmi időn belül van. Az anyakönyvi kötetek így általában sem eredetiben, sem másolatban nem adhatók a kutatók kezébe az állami anyakönyvezés kezdetétől fogva. Tájékoztatjuk Önöket, hogy a levéltárak anyakönyvi névmutatókkal nem rendelkeznek, azok kizárólag az anyakönyvvezetőknél találhatók meg. Így a levéltárak a 90 évnél régebbi adatok megismerésére irányuló igénynek általában csak abban az esetben tudnak eleget tenni, ha a kutató, illetve igénylő nagy pontossággal be tudja határolni a keresett anyakönyvi esemény helyét és időpontját. A jogszabály alapján a levéltárak másolatot, kivonatot és tájékoztatást sem adhatnak a védelmi időn belül keletkezett anyakönyvi adatokról. Anyakönyvi kivonat az illetékes anyakönyvvezetőnél igényelhető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!