Kibontott családfa lehetséges? Többi lent
Amikor még 1500 fő körül állt a családfám, gondoltam, ideje lenne kinyomtatni.
Egy folyamatábra-készítővel elkészítettem a vázlatot, Corelben véglegesítettem. 15 méter hosszúságú rajzot tudtak fogadni a tervrajznyomtatónál. Kis zsugorítással ráfért ekkora papírra.
Ezen az ábrán a néven és az esetleg ismert születési-halálozási éven és helyen kívül csak a neveket körülvelő keretek, és a kapcsolatokat mutató vonalak vannak, semmi más.
Így is csak egyszer sikerült a nyomtatást elvégezni, az utánrendeléskor megmakacsolta magát a nyomtatásvezérlő, végül kénytelen voltam háromméteres darabokra törni az ábrát, és a megfelelő helyen összeragasztani a papírcsíkokat.
Igazából csak annyi értelme van, hogy egy viszonylag időálló adathordozóra került, ha száz év múlva ugyanúgy megüti a fejét valaki a családban, mint én, legyen egy olyan vázlata, amin elindulhat. Az ábra viszont hétköznapi értelemben értelmezhetetlen, túl "sok" egy szuszra.
Nekem nagyon sokat segített az 1930-as évekből egy alig száz főt tartalmazó kézirat, ezt az érzést szerettem volna továbbadni.
A sok fotó, az anyakönyvi adatok, a leírt történetek, a hangfelvételek mind-mind szerepelnek a számítógépes családfában, ennek a biztonsági mentéseit gondozom, továbbadom, remélem nem vesznek el, a hangsúly ezek megőrzésén van.
Csak hétköznapi nézegetés céljából van egy szó szerint fát formázó nyomatom, azon talán 200-250 fővel, a feleségem és a magam név-vonalával, ez egy kisebb falat borít be, mint egy poszter, de ez is halott adathalmaz, az azóta érkezett unokát már kis fatáblán szerepeltetem.
Szerintem egyértelműen jobb a digitális változat!
első; igen.
köszönöm a válaszokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!