Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apám húga az nekem unoka...

Apám húga az nekem unoka nővérem vagy nénjém?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 19. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nagynénéd.
2020. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Majd a lanya lesz az, akivel ugyanannak a (2) szemelynek lesztek az unokai.
2020. ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mármint az előbbi
2020. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Tanti.
2020. ápr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Nagynénéd. A nagynénéd/nagybátyád nálad idősebb lánygyermeke lenne az unokanővéred.
2020. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Nagynénéd. Németül Tante, angolul aunt, spanyolul tía.


Egyik nyelven sem'nénjém', mert ilyen szó nincs. Esetleg röviden nénéd lehet.


Te vagy az ő unokahúga/unokaöccse.

2020. ápr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
85%
A nagynénéd, és semmi baj a nénje szóval, bizonyos vidékeken ez az alapalak (nyelvész vagyok). A dialektológiához annyira nem értek, itt a karanténban most nincs nálam tájszótár, de én is hallottam már (a Balaton környékén biztosan), hogy a nőrokonokat nénjének, nénnyének nevezik. És viszont, bátyja, báttya. Ennek ez az alapalakja, úgy, mint például a tojásfehérje is birtokos személyjellel ellátva lett az alapalak. Nyugodtan használd és írd is le így, aki azt mondja, hogy nincs ilyen, az téved.
2020. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Még annyit hozzátennék az előző okfejtéshez, hogy a nővér szó csak nőtestvért jelent.Tehát eredetileg nem jelöli az életkort. Nővérem: lánytestvérem. Ha fiatalabb, akkor húgom. Ha idősebb, akkor néném. (Petőfi: Csókot lopni jár ő át a nénihez, Míg anyám a Bibliában levelez.)Ugyanez a helyzet az unokatestvéri kapcsolattal: Unoka nővérem, unoka húgom és unoka néném. De a mi vidékünkön az idősebb nőtestvért hívják nővérnek, a fiatalabbat pedig húgnak. (Petőfi: Sári néni, hej, mikor kendet még Sárikámnak, húgomnak nevezték!) Mellesleg ugyanez a helyzet a fivérem, öcsém, bátyám kapcsolattal is.
2020. ápr. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az unokahúg a testvérunk lanya.


Ezt tenyleg az unokatestverre is hasznaljak?

2020. ápr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%
A leánytestvér kortól független hagyományos megnevezése: nővérem. Vesd össze ápolónő, apáca = nővér. Példamondat:Két nővérem van, egy húgom és egy néném. Tehát, ha idősebb nálam, néném, ha fiatalabb, húgom. Sajnos, ez a megkülönböztetés kiveszőben van. Ugyanez fiúban fivérem, bátyám, öcsém. Nővér, fivér - önmagukat magyarázó szavak.
2020. ápr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!