Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen anyóssal tapasztalat?...

Ilyen anyóssal tapasztalat? Hogy bírjátok elviselni?

Figyelt kérdés

Hivatalosan még nem az anyósom, de jövőre össze tudunk költözni a párommal, és össze is házasodunk, gyerek, stb Viszont már most bosszant, hogy milyen lesz ha unoka is lesz neki...

A vőlegényem külföldön dolgozik, 23 éves, de ha hazajön, abban a pár napban folyamatosan azt a visítós, affektálós "jaaaaaaaaaaajj kíííííssfiiiaaaaam" szövegeket kell hallgatnom, mi már kiviszi az agyam, de kegyetlenül. Megértem, hogy örül neki, de szörnyű az affektálós visítását hallgatni 24 órában. Folyamatosan a pénzen jár az agya, és ha valamire nincs pénze, azt minden fél órában menetrend szerűen, (ha nincs kinek akkor magában motyogva) elmesélni, hogy neki milyen rossz, mert semmire nincs pénze, épphogy tud enni csinálni. És ilyenkor a barátom pénztárcájában is turkál (képletesen). Ha úgy tudja, hogy neki sincs sok, mert elköltötte valamire, de mégis csinálunk valami programot kettesben, akkor is az az első, hogy "neked ez még belefér? honnan van pénzed?"

Csomószor hallottam vissza, hogy miattam lett leb_szva, pl ha munkába jött értem kocsival, hogy "miért autókázol feleslegesen, csak elmegy a pénzed, haza tud jönni az a lány busszal is, ne legyen már annyira úrinő, hogy fuvarozni kelljen"

Folyamatosan piszkál, hogy egyek már, és nem képes felfogni sem ő, sem a férje, ha éppen nem vagyok éhes. Egyszer még az anyósom az anyját is felhívta telefonon, hogy elmesélje neki, hogy milyen bunkó vagyok, hogy nem akartam reggelizni..


Életemben először kaptam a vőlegényemtől ágyba reggelit a héten, azt is tönkretette az anyja. Amikor bejött a szobába a párom, nyitva hagyta az ajtót, lerakta az ölembe a kis tálcát, adott egy puszit, és épp bújt volna mellém, amikor az anyja megállt az ajtóban, elkezdett mereven befelé bámulni, aztán elkezdte a hosszas beszédét arról, hogy milyen úri dolgom van, hogy ágyba kapom a reggelit, milyen jó nekem, bezzeg ő sosem kap, mindig ő viszi mindenkinek a kávét reggel ágyba blabla...de ezt így 10 percen keresztül. Másnap reggel is, felébredtünk, a párom kiment a szobából egy pohár vízért, gyorsan visszajött, bújtunk volna össze, amikor az anyja nekiállt döröbölni az ajtón, hogy "kiiisssfiiiaaam, odaadtam a kávédat? Vigyem be?"

A többi reggelen pedig csak simán reggel hatkor benyitott a szobába, felkapcsolta a lámpát és megkérdezte, hogy "amúgy amikor akartok felkelni ma?"


Állandóan beleszól mindenbe, mindig mindenről van véleménye, soha nem mindegy neki mások pénzügye, ki, mire, miért, hogyan, miből költ... És egyszerűen nem lehet megmaradni mellette. Egyszerűen aludni sem lehet már.. beleszól abba is, hogy tanuljak meg rengeteg kaját főzni, mert az ő kicsi fia nem szereti az egyhangú ételeket, és ha azon akarom tartani, akkor inkább oda se adja nekem -.-


Eddig nem volt ilyen. Amikor megismertem egy teljesen normális nőnek ismertem, még szerencsésnek is éreztem magam, hogy normális anyósom van. A barátomat sem ilyennek ismertem ( a szüleivel való viselkedést tekintve), mint ahogy újabban viselkedik velük. Eddig simán lekiabálta őket, ha valami rosszat mondtak rám, vagy piszkáltak az evéssel, vagy akármivel, ha beleszóltak, hogy mire költse a pénzét. Most meg már egyszerűen kezd anyu pici fia lenni, aki nem szól vissza...


Én nem tudom mi történik körülöttem, de nemigazán tetszik. Elmondtam a páromnak is, hogy nem tetszik ahogy újabban viselkednek velem a szülei, erre még ő sértődött meg...


Volt hasonló tapasztalatotok? Megoldódott? Vagy mit lehet tenni?


2014. okt. 25. 20:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14%
Most mindenki az anyóst ócsárolja. Pedig nem biztos, hogy kérdező olyan rossz a helyzet. Te ott laksz, nem tudom hogyan járulsz hozzá a költségekhez, mennyire kell részt venned a házimunkában. A párod még anyuka fia, és az is marad, még ha elköltöztök akkor is. Az anyós tulajdonképpen jóindulatból teszi, amit tesz, te meg felfújod, pedig ezek csak apróságok egy rosszindulatú, gonoszkodó valakihez képest. Költözz el, akkor oda megy a párod, amikor itthon van, azonnal megoldódik az anyós kérdés.
2014. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

1.Nem, nem lakok az anyósoméknál.

2. A párom nem bírná ki azt, hogy az itthon töltött idő alatt ne menjen el az anyjáékhoz is, főleg nem azt, hogy csak egy nappali látogatást tegyen, esetleg egyet aludjon csak ott. És ha vele szeretnék lenni az itthoni idejében, akkor kénytelen vagyok vele menni, mert utána megint sokáig nem látom.


Semmilyen formában nem veszem ki a részem a házimunkában náluk, mert egyszer azért is le lettem b_szva, mert segíteni akartam. És mivel nem lakok ott, ezért költségvetéshez sem járulok hozzá.

2014. okt. 25. 21:13
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
Mi lesz ha elköltöztök akkor is otthon alszik majd éjszakákat mert nem bírja ki? Nem nagyon tud elszakadni.
2014. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg nem akar akkor majd hazajönni aludni egy éjszakát, mert 1000km-re fogunk költözni innen, kicsivel messzebb, mint ahol most dolgozik.
2014. okt. 25. 21:20
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha 1000 kilométerre költöztök mit aggaszt? Hazamentek majd évente max 3szor, akkor te a szüleidnél alszol, ő meg a sajátjánál aztán max csak egy udvariassági nappali látogatást ejtesz meg. Ő se hiszem h többet menne hozzátok, de majd ha megy, rábízod addig az unokát és te meg elmehetsz végre olyan programra, ami gyerek mellett amúgy nem megoldható (pl. egy barátnős mozizás v ilyesmi).

Én azon aggódnék inkább hogy a párom gondolkodásmódja változott meg. Vajon miért nem véd már meg? Lehet van kint vkije? Semmiképp ne menj hozzá amíg nem laktatok egy ideig együtt.

2014. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%
Na mintha a saját életemről olvastam volna. Nagyon messze laktunk egymástól, egyik hétvégén itt, másikon ott aludtunk. Ugyan ezt csinálta az anyja. Nálunk nem volt megoldás a külön költözés sem, minden hétvégét beosztottak neki. Persze eleinte nemet mondott, aztán pár hónap alatt kiderült, hogy úgy táncol ahogy anyu-apu fütyül. Egyik hétvégén kocsit mosni jöjjön, másikon füvet nyírni, aztán festeni, aztán mert ez-mert az, jaj mire költötte a fizetését, jaj minek az mert drága... egy évig kínlódtam aztán tipli.
2014. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Kései Sirató ***** válasza:
86%

Ha 1000 km-re fogtok költözn i, akkor probléma megoldva.

NAgyon egyszerű a helyzet: ne menj az anyósodékhoz látógatóba se, ha a párod veled akkar lenni, majd elmegy hozzátok.

2014. nov. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!