Állítólag a Magyarországon élő farkasok nem önállóan települtek be a Felvidékről, hanem emberek telepítették be, és chipekkel látták el őket. Magánvéleményem, hogy ez még viccnek is siralmas. Másnak van-e valami érdemleges információja?
Nincs még olyan sok farkas az országban. Vadvédelem viszont van. Elképzelhető,hogy az állományt ellenőrzik, így akár chipet is rakhattak beléjük.
Sajnos, a mi népünk elszokott a vadállatoktól . Más országokban megtanultak együtt élni velük. Van olyan érzésem, Magyarországon ez nem fog menni sokáig még. Talán, ha olyan nemzedék nő fel, amelyik már megtanulja, a természet nem csak cicákból, kutyákból, hörcsögökből áll.
Az előző válaszhoz még annyit nyomatékosan hozzáfűznék, hogy a Bükkben az utóbbi időben igen erős a farkas-aktivitás, legfőképpen 17:00 után és 10:00 előtt. A jelen ismeretek szerint -és ezt egy szakreferens ismerősöm mondta - a farkas bárhonnan előbújhat. Nagyon sokan futnak az erdőben, gyakran kutyával. A kameracsapdák felvételein jól látszik, hogy a kutyus a gazdi előtt nyargal akár száz méterrel. Nem jó játék, mert ha a farkas betolakodónak veszi, rátámadhat a szabadon futó ebre, a következményeit hadd ne mondjam (és mindegy hogy pitbull vagy szupermorzsa, még mielőtt valaki a szürkefarkas vs harcikutya kérdést teszi fel - mivel ebfarkasokat tartok és értelemszerűen rajongok a farkasokért, tudom miről beszélek).
Találtak már a BNPI munkatársai megrágott ebtetemet, igaz azt előzőleg kilőtte feltehetően egy vadász. Viszont Jávorkúton úgy két hete volt farkasnyom a hóban és a műúton is bőven, tehát szürkület után az erdőbe egyedül ne menjetek, főleg az utalról letérve ne. Nem azért, mert a farkas megtámad, de ha valaki belefut egybe, valószínűleg megpróbál elfutni, az pedig kiválthat az állatból egy zsákmányszerzésre irányuló reakciót. Kutyát pedig csak pórázon, van abból is hosszabb. Nem akarok senkit ijesztgetni, de ahogy előttem is írták, a mostani emberek teljesen el vannak szokva a nagyragadozókkal való együttéléstől. Lehet bátran túrázni, csak ne éjjel és egyedül.
Természetvédelmi őröket, állatkerti szakértőket megkérdezve kiderült, hogy a hazai farkasok nem betelepített farkasok, hanem a határon kívülről jöttek át, és itt találtak új élőhelyet maguknak, majd szaporodtak is. Max. 10-20 egyed lehet, (1-2, max. 3 falkányi mert már nem csak északon vannak nyomok). A Bükki Nemzeti Parkban és az Aggteleki Nemzeti parkban biztos, hogy állandó falka van. Lábnyomok, vadkamera felvételek, szőr-, ürülék-, préda-maradványok bizonyítják. Ezeket szakértők állandóan folyamatosan kutatják, ellenőrzik.
Tudni kell, hogy az egészséges farkas emberre soha nem támad, hanem elkerüli. Mikrochippel való felszerelésük eddig még nem történt, és nem is fog. és hát nagyon könnyű összetéveszteni a kóbor kutyákkal, ha esetleg nyomot talál valaki hóban-sárban, széttépett állat földön, stb. szakértő kell, hogy megmondja, mit is látott valójában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!