Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Meg lehet szokni a békát?

Meg lehet szokni a békát?

Figyelt kérdés

Talán fura a kérdés, de vénségemre iszonyúan irtózom a békáktól. Gyerekkoromban semmi bajom nem volt velük, még a szobába is bevittem anyám nagy megrökönyödésére. Mostanra viszont fordult a kocka, és nagyon irtózom tőlük. Nagy bánatom ez, mert alapból bősz állatbarát vagyok, és főleg, mert szeretnék egy kerti tavat létesíteni, onnét pedig lehetetlen távol tartani a békákat. Meg egyébként sem távol tartani akarom, hanem elviselni a jelenlétüket, illetve kiszedni, ha túlszaporodnának.

Van itt olyasvalaki, aki szintén utálta, de valahogy megbarátkozott velük?

Tudom, meg kéne fogdosnom őket naponta, aztán túl lennék rajta, de már a gondolatától is irtózom.



2017. febr. 12. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Talán könyebb megszokni, ha gyalkrabban találkozol pici 1 centis kölyökbékákkal.

Azok tök cukik.

2017. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor és miért kezdtél irtózni tőlük? Talán, ha ennek okát megtalálod, kielemzed és fejben helyreteszed a dolgokat, akkor az "iszonyból" megint jó viszony lesz. :)

Hiszen tudod, miféle állat, hogy nagyon hasznos és ártalmatlan !


Jómagam is úgy nőttem, hogy alig látszottam ki a földből, de már hordtam be anyámnak a gilisztát, csigabigát, a bogarat és amit el tudsz képzelni. Szerencsére az ő sem a sikítós-ájuldozós-hisztis- rettegős emberek közé tartozott, aki akár már egy cserebogártól is összecsnálta volna magát.

Sokkal előbb kötődtem a növény-és állatvilághoz, mint embertársaimhoz. Hamar megtanulták a családtagok, nem biztos az, hogy gyufásdobozban csak gyufa lehet :)


Egy próbát megér: közelíts hozzájuk tudományos érdeklődéssel , pl. nézd meg David Attenborough filmjét is a békák csodálatos életéről !

BBC Earth - 03.10.-e , péntek 18:55-kor

BBC Earth - 03.11.-én , szombat reggel 05:05-kor és 09:45-kor )


Egyébként is : miért kéne naponta megfogdosnod őket ?


https://www.youtube.com/watch?v=uXxRzG7kHuM :)

2017. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod távoltartani őket?

Ha annyira túlszaporodnának is, Magyarországon minden hüllő és kétéltű faj védett.

A békafajok eszmei értéke 10.000 - 50.000 Ft .

Tehát az állatvédőkkel is össze tudod szedetni, de segítséget biztosan kapnál tőlük.

Remélem, te nem fogod halakkal, teknősökkel, sószórással totál kiirtatni őket.


Budapesten, késő ősszel egy cinkénél is kisebb, pár grammos denevért szedtem össze az egyik négysávos autóúton. Két napig volt nálam, csak vizet tudtam adni neki.

Hétfőn, 8-kor hívtam az állatmentőket: egy órán belül itt voltak, kisbusszal, spec szállítóeszközzel, szakemberrel...tehát, mint egy mentőautó.

Úgy mondták, hogy ami denevér kerül hozzájuk, az az Állatkertbe kerül, ott teleltetik át őket. Fokozottan védettek és --amit addig nem tudtam róluk--Magyarországon minden egyed a magyar állam TULAJDONA ! Tehát, ha "megtartottam volna, úgymond bűncselekményt követtem volna el. Kötelességükhöz tartozott még, hogy figyelmeztettek : az én felelősségem, beadatok-e egy veszettség elleni oltást. Nem adattam be.


Te, ha újra megbarátkozol a brekkancsokkal, ne tarts tőlük : jobban félnek ők tőled és elkerülik a közelségedet. Ha mégis megfognál egyet-egyet, mint gyermekkorodban, mérgezés, fertőzés lehetősége sem áll fenn : egyetlen kézmosással letudhatod a történetet !

Ők aztán pusztítják azokat a rovarokat, bogarakat, amiknek a kéretlen jelenlétét

valóban okkal nehéz jólviselni.

Nem úgy , mint pl. ennek az ártatlannak: https://www.youtube.com/watch?v=Fa_I68L_APY

Próbáld más szemszögből nézni/látni őket és sikerülni majd legyőzni az irtózást !

Könnyebb, mint gondolod...és hamar rájössz, hogy "kedvesebb zene" a fülnek a békaszerenád, mint a szúnyogok hangja.

2017. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem akarod pusztítani őket, de nem kell őket ettől arrébb rakosgatni. Néha olyanok mint a kövek, de azok is elmennek. Hidd el, ők jobban irtóznak bármitől, mint te tőlük, amúgy igazán csak bogarakat keresnek.

Esetleg, ha végleg nem bírod őket, de csinálsz kerti tavat meg halat is raksz bele, van apró szemű haleledel, akkor rakj valami sima papír darabra picit az eledelből! Akkor azt biztos kiszagolják és odatömörülnek. Vagy drága ahhoz a haleledel, akkor apró bogarakat (légy, szúnyog, muslinca meg ilyenek).

2017. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is féltem a békáktól, de ma már imádom őket. :)

Ez úgy történt, hogy kaptam egy szuper jó fényképező gépet, és ettől kezdve a fotózás lett a hobbim! Egyszerűen mindent akartam fotózni, de legfőképp állatokat. A kertben rengeteg béka volt, és kattintgattam egyet-kettőt, és rá kellett jönnöm, hogy milyen csodálatos állatok ők!

Messziről egy jó fotót sem sikerült lőni, így mindenképp közelebb kellett mennem. És néha már-már annyira a "tökéletes" fotóra összpontosítottam, hogy azon kaptam magam, hogy a fűben hasalok, a fényképezőgép objektívje pedig 2 cm-re van egy békától.

Rengeteg fotót csináltam így, és imádtam őket, na meg az alanyokat is, ugyanis a legjobb modelleknek bizonyultak! Szépen egy helyben megálltak, azaz szuper képeket készíthettem róluk. És nagyon hálás voltam nekik ezért. Jobban megismertem őket a fotózás során, és közelebb kerültem hozzájuk. Rájöttem, hogy milyen aranyos kis lények, nem ártanak senkinek sem. Azóta sok békát is mentettem már. Pedig eleinte még akkor is irtóztam volna megfogni egyet is. De szükség helyzet volt, pl. jött egy autó, a béka meg az úttest közepén, és nem hagyhattam, hogy áthajtsanak rajta, így gyorsan felkaptam és bevittem a fűbe.

Ezután már nem okozott gondot megfogni egy békát sem. Esetleg húzhatsz kesztyűt, ha nem szeretnéd érezni a hideg kis testüket.


De ha lesz tavad, akkor se szedd ki őket, ha túlszaporodnak. Mert ha már sokan lesznek, és emiatt csökkenni fog a táplálékuk mennyisége, akkor úgyis továbbáll majd egynéhány béka, élelem után kutatva.


Esetleg próbáld meg te is a fotózós módszert, vagy csak ülj le a kertbe és nézegesd a békákat, hogy mit hogy csinálnak, és szeresd meg őket. Egyáltalán nem nehéz! :)

2017. febr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó. Remek ötlet. Mint mondtam, elüldözni semmiképp nem szeretném őket, pont ezért kell megszoknom a közelségüket, a napi kontaktust.
2017. febr. 21. 22:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ma 18:55 BBC EARTH :

A békák csodálatos élete David Attenborough-val :)

2017. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!